Jokūbinės tampa rajonine švente

Į šias Jokūbines, be šeimininkų leckaviškių, atvyko kolektyvai iš Židikų, Ukrinų, Laižuvos, Buknaičių, Pikelių ir Užlieknės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=171 template=caption]Pliaupiantis lietus neišgąsdino leckaviškių ir jų svečių susirinkti į šimtmetį gyvuojančią  tradicinę Jokūbinių šventę. Į Leckavos Dainų slėnį rinkosi pėsti ir važiuoti, seni ir jauni, norintieji dainuoti ir šokti ar viso to pasiklausyti.

Pasitiko ponai Liackai

Šventę organizavusio Urvikių kultūros centro direktorė Vita Černookienė pasakojo, kad jau antrus metus stengiamasi Jokūbines padaryti viso rajono meno saviveiklininkų švente, todėl kviečiami visų seniūnijų, kultūros namų, kaimo bendruomenių atstovai. Ir į šias Jokūbines, be šeimininkų leckaviškių, atvyko kolektyvai iš Židikų, Ukrinų, Laižuvos, Buknaičių, Pikelių ir Užlieknės. Pačius vyriausius atlikėjus  į improvizuotą Liackų dvarą atvežė arkliu kinkytas išpuoštas vežimas, svečius pasitiko dvaro ponas ir jo ponia Karolina. Šventės pradžią šautuvų salvėmis paskelbė medžiotojų būrelio „Šilas“ vyrai.
Scenoje kolektyvas keitė kolektyvą, dainininkus – šokėjai, šokėjus – muzikantai, o scenoje pasirodžius Ryčiui Cicinui su šokėjomis, nustojo purkšti lietus.

Scenarijų koregavo lietus

V. Černookienė džiaugėsi, kad organizuoti Jokūbines padėjo seniūnija, Leckavos bendruomenė apsiėmė vaišinti saviveiklininkus, kas norėjo, galėjo paragauti šaltibarščių iš didžiulio buknaitiškių atsigabento katilo. Smaližius viliojo saldumynų ir kitokių skanumynų kioskai, savo darbų atvežė tautodailininkai. Dar viena ypatinga pramoga – tikriausiai tik leckaviškių šventėje žmonės gali Venta paplaukioti baidarėmis.
„Šiemet šventėje gal kiek mažiau vaikų: daugelis jų išvykę į Moksleivių dainų šventę. Gal kai  kas išsigando ir lietaus, dėl jo šiek tiek turėjome keisti scenarijų ir mes, bet gilios senos tradicijos vis tiek daro savo: žmonės žino, kad reikia eiti į Jokūbines, ir eina“, – juokėsi V. Černookienė.
Baigėsi šventė gegužine prie laužo ir Urvikių kultūros centro grupės „Vyner“ koncertu.

2 Atsakymai į “Jokūbinės tampa rajonine švente”

  1. Petruškis parašė:

    Šventės dalyvių tai daug, o kodėl nė vienoje nuotraukoje nesimato žiūrovų.Tikriausiai nerasta .Tai kam tada ta programa,ar zuikiams krūmuose???

  2. Zosė parašė:

    šaunūs Leckavos vaikai, ypač M.Malūkaitė, šaunuolė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto