Jurginų šventės nebus, bet džiaugtis jų žiedais niekas nekliudo

Jurginų kolekcininkas Vaclovas Akavickas. Autorės nuotr.

Šeštadienį jurginų sostine tituluojamoje Sedoje turėjo įvykti tradicinė Jurginų šventė. Tačiau dėl plintančio koronaviruso šiemet šventė neįvyks.
Dingailių kaime gyvenantis jurginų kolekcininkas Vaclovas Akavickas šias gėles ir joms dedikuotą šventę pamėgusius žmones ragina ne nusiminti, o verčiau atvažiuoti pasižvalgyti, pasidžiaugti netoli jo sodybos puoselėjama pusės hektaro jurginų jūra.

Jau mėnesį ar pusantro Akavickai vis sulaukia svečių. Pamatyti jurginų karaliumi tituluojamo dingailiškio ir jo žmonos Irenos auginamų gėlių, nusifotografuoti jų fone, įsigyti kerelių dauginimui žmonės atvyksta iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Būrys lankytojų į Dingailius, į Vaclovo jurginų sodybą, iš Telšių buvo atvykę net autobusu. Jurginų lauke fotosesijas retkarčiais surengia vestuvininkai.
„Šiemet žmonių buvo nemažai. Jie vieni iš kitų sužino apie tai, kad mes čia auginame jurginus. Jurginų šventėje kasmet dalyvaudavome, tai iš ten irgi ateina atgarsis. O be to, dabar yra populiaru važiuoti pasidairyti į vienokių ar kitokių gėlių laukus. Daug kas aplankė levandų ūkį. Dar girdėjau, kad kažkur yra didžiulis saulėgrąžų laukas“, – šypsojosi V. Akavickas, aprodydamas savo valdose augančius jurginus.
Surasti Akavickų sodybą net ir ne vietiniams nėra sudėtinga. Prieš išvažiuojant, užtenka pasižiūrėti į žemėlapį. O atvažiavus į Dingailius, pasukus vienu kitu žvyrkeliu, jau iš tolo akį patraukia spalvomis mirgantis laukas. Iš karto supranti: atvažiavai būtent ten, kur norėjai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*