Kaltinami svetimo turto įsigijimu

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai atliko tyrimą – didelės vertės svetimo turto įgijimu kaltinami trylika kartų teistas Mažeikių logistikos įmonės faktinis vadovas ir formalus bendrovės direktorius.
Įtariama, kad veikdami kartu asmenys neteisėtai galėjo įgyti beveik 161 tūkst. eurų grąžintino pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Ikiteisminį tyrimą dėl šių asmenų neteisėtos veiklos organizavo Šiaulių apygardos prokuratūra, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba informavo: įtariama, kad gerai finansines sukčiavimo schemas išmanantis įmonės faktinis vadovas ir galimų nusikalstamų veikų organizatorius, siekdamas pasipelnyti, pasisavindamas valstybės pinigus, 2018–2019 metais sukūrė fiktyvių sandorių grandinę. Galimai buvo suorganizuotas dvidešimt vienas fiktyvus pirkimas: neva logistikos įmonė iš kitų trijų lietuviškų, tačiau veiklos nevykdančių įmonių perka du automobilius bei didžiulį kiekį avalynės, o vėliau visa tai perparduoda Europos Sąjungos šalių įmonėms, kurios iš tiesų jokios veiklos nevykdė, su nuliniu procentu pridėtinės vertės mokesčio (PVM).
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Kaltinami svetimo turto įsigijimu”

  1. Kas čia tkks parašė:

    Kas čia toks?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video