Kas pasigailės dirbti nespėjančių kelininkų?

Šisbeitauskas

Man kelininkų jau gaila: vasarą jie tarkuojami už tai, kad kažkur laiku nenugreideriavo kelių, neužlopė atsiradusių duobių ar išvis neišpylė asfalto, o žiemą jų kailis šiaušiamas dėl nenuvalytų ar nepabarstytų slidžių kelių. O kaip yra iš tiesų – kas ten žino?
Anądien feisbuke matau dvi nuotraukas: vienoje užfiksuotas apsnigęs, nevalytas kaimyninio rajono, o kitoje – jau mūsų rajone esantis iki juodumo nugrandytas kelias. Vaizdai aiškūs ir suprantami – esą mūsų kelininkai dirba geriau nei kaimynų. Bet štai kažkas pamatė ir nenuvalytą mūsų rajono kelią – ką kaltinti, lyg ir aišku. Kelininkų atžvilgiu paleista dar viena sparnuota frazė: esą jie nevažiuoja valyti ar barstyti kelių, nes jų nemato – pavasarį padėtis išsitaisys.
Keisti ir kelininkų pasiteisinimai: nespėjama, jau pradeda trūkti smėlio ir druskos, kuria keliai sūdomi. Ar ne keista – dar tik viduržiemis, o barstomų medžiagų resursai baigiasi… Tai kur čia šuo pakastas? Kas turi paskaičiuoti, kiek tos druskos ar smėlio žiemą reikės? Ir nepasakyčiau, kad žiema šiemet užklupo nuo pat jos pradžios – gruodžio būta visokio: kartais kelius reikėjo ir valyti, ir pabarstyti, o kartais jie buvo pliki. Tai ar nereikėtų žiemai pasiruošti taip, kad tų barstalų ne pritrūktų, o atliktų? Juk už tai yra atsakingi specialistai, kurie apie tai turėtų pagalvoti. Ir neduok, Dieve, žiema nesibaigtų su vasariu, o persiristų ir į kovą: kiek dėl medžiagų, skirtų barstyti keliams, būtų nukentėjusiųjų, gal net aukų, sulaužytų automobilių ir kitokių nelaimių. Čia pamąstymas iš serijos „kas būtų, jeigu būtų“. Bet jeigu iš tiesų būtų?
Panaši situacija ir su miesto šaligatviais: šiuo metu, kai nebesninga, jie tvarkingai nuvalyti, tad jokių grėsmių lyg ir nėra. Kalbu apie pagrindinių gatvių šaligatvius, o kaip ten yra šalutinėse gatvėse, nelabai galiu pasakyti – jais vaikščioti neteko. Sinoptikai artimiausiu metu nei sniego, nei lietaus nežada, priešingai – gąsdina šalčiais, tad prasidės intensyvesnis namų šildymas, krosnių kūrenimas. Ir jei nebus vėjo – o taip šąlant dažniausiai ir būna – miestas, ypač senamiestis, vėl paskęs dūmuose – smoge. Kažkaip nesinori tikėti, kad individualių namų savininkai jau sudegino visus nereikalingus batus ar kitas dūmijančias medžiagas. Bet tai vėlgi – tik spėjimai: kaip bus iš tikrųjų, pagyvensim – pamatysim.
Šalčių mažeikiškiai bijo ir dėl mūsų miesto „pasididžiavimo“ – pėsčiųjų tilto per geležinkelį, nes iš praktikos žino – jei tik šaltukas paspaudžia žemiau dešimties laipsnių, tuoj pat nustoja veikę liftai. Jie esą skirti šiltiesiems kraštams, tad šalčiams nepritaikyti… Ir išvis – kam jie pritaikyti, nes ir vasarą daugiau neveikia, nei dirba.
Panašu, kad tarnyba, tuštinanti šiukšlių konteinerius, žiemą nutarė pailsėti ir kitų savo pareigų neatlieka. Gyventojai skundžiasi, kad Naftininkų gatvėje, prie šalia didžiojo „Grūstės“ prekybos centro esančio devynaukščio namo, tebeguli maišai su pernykščiais lapais – jų tebėra ir kažkurio Ventos gatvės daugiabučio namo kieme. Ar tai reikštų, kad tai atlikti turinti bendrovė nutarė tiesiogine tų žodžių prasme apsikasti pernykščiais lapais, ar bus laukiama kitų metų lapų grėbimo sezono? Nedaug ir beliko – tik devyni mėnesiai…
Mėnuo ir savaitė liko iki pirmųjų rinkimų į savivaldybių tarybas, šiek tiek daugiau nei už mėnesio rinksime šalies Prezidentą, o kiek vėliau vyks rinkimai į Europarlamentą. Pasižadėjimus dėl sąžiningo darbo jau davė, kitaip sakant, prisiekė ir rajono rinkimų apylinkių pirmininkai. Kiek pastebėjau nuotraukoje, tai daugiausiai moterys – įžvelgiau vienintelį vyrą. Kažin kur dingo mūsų rajono stipriosios lyties atstovai – negi visi pretenduos į tarybą?
Nieko neturiu ir prieš moteris – jos visada stropesnės, labiau linkusios prie „popierinių“ darbų. Galbūt daugiau vyrų išvysime pačių rinkimų apylinkių komisijose – negi moterys bus paliktos vienos likimo valiai?
Tikėsimės, kad rinkimai mūsų rajone vyks nepriekaištingai ir išsirinksime tinkamas rajono galvas, nors šiuo momentu, kaip esu sakęs, nelabai matau, kas tai galėtų būti. Teko girdėti, kad daug kas nusivylę pretendentais į merus, tad į rinkimus išvis žada neiti. Kad ir kaip ten bebūtų – to nedarykite, nes dalyvauti rinkimuose yra privalu: kas, jei ne mes, turime išsirinkti savo valdžią? Jau vien tik dėl to, kad paskui negraužtų sąžinė – esą išrinkti ne tie žmonės.
Kažkokios rimtos šiandien visos mano svarstomos temos. Gal reikėtų šiek tiek atsipalaiduoti? Pakalbėkime apie reklamą. Ne apie tuos nudriskusius skelbimus lentoje prie „Maximos“ parduotuvės Žemaitijos gatvėje, o apie vieną iš toje pačioje gatvėje esančių proginių drabužių nuomos punktų. Vienas žmogus jau senokai pasigedo vitrinoje stovėjusio kostiumuoto vyruko – manekeno. Vestuviniais drabužiais pasidabinusi jaunoji vis keičia savo suknias, o jos jaunikis kažkur dingo. Žmogus, kaskart pamatęs tą reklaminę vitriną, vis suka galvą, kur „prašapo“ ar kas pradangino tą žmogų – esą stovėti vienai merginai turėtų būti nuobodoka. Ir niekas nepasisiūlo į kompaniją – kam įdomu bendrauti su manekene, kad ir kaip gražiai ji būtų aprengta.
Šis savaitgalis bent jau dideliais kultūriniais renginiais mūsų nelepins. Šiandien Kultūros centre turėjo vykti grupės „Nerija“ atsisveikinimo koncertas, bet organizatoriai jį nukėlė į kovo pabaigą – tokią informaciją radau Kultūros centro feisbuko paskyroje, bet pačiame centro internetiniame puslapyje bent jau trečiadienio pavakarę nieko nepastebėjau – tebebuvo skelbimas, kad koncertas vyks sausio 25 dieną.
Stebėdamas šio legendinio ansamblio atsisveikinimo koncertą per televiziją pagalvojau, kad daugiau to kolektyvo koncertų nebepamatysime, bet, pasirodo, klydau – matyt, į senatvę „Nerijos“ žmonės nusprendė pasipinigauti – koncertai skelbiami ir kai kuriuose kaimuose.
O sekmadienį mažeikiškius į jubiliejinį 30-mečio koncertą kviečia choras „Atmintis“. Kažkaip nepadoru būtų nenueiti – žmonės ruošia programą, prisikvietė daugybę svečių, net pats Romas Dambrauskas žada pasirodyti, tai kaip neisi?

One Reply to “Kas pasigailės dirbti nespėjančių kelininkų?”

  1. ponimaješ parašė:

    Kelininkų niekas nepeikia, kad keliai nevalyti. Žmonės dirba sąžiningai, bet tik taip, kaip jiem liepia „viršus“. O viršus dirbti tingi – trūksta lėšų ūkiui susitvarkyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto