Ketvirtfinalio mačą pradėjo pergale

Pirmąsias šį sezoną atkrintamųjų varžybų rungtynes, po kurių paaiškės Nacionalinės krepšinio lygos finalo (NKL) ketverto dalyviai, trečiadienį sužaidė „Mažeikių“ komanda. Namuose ji susitiko su šeštąją vietą NKL pirmenybėse užėmusiu Kauno „Žalgiriu-Sabonio mokykla“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo jaunieji žalgiriečiai, kurie išsiveržė į priekį rezultatu 5:0. Tačiau tai buvo vienintelis kartas per šias rungtynes, kai jie pirmavo: iniciatyvą į savo rankas perėmė mažeikiškiai ir kuo toliau, tuo labiau didino savo persvarą. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo rezultatu 18:15, per didžiąją rungtynių pertrauką komandas jau skyrė aštuoni taškai – 39:31, po trečiojo kėlinuko rezultatas buvo 66:42.
Galutinis susitikimo rezultatas – 85:66, ir mažeikiškiai serijoje iki dviejų pergalių pirmauja rezultatu 1:0. Net šeši mūsų ekipos žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių: Jasonas Warrenas ir Dainius Vaitelis įmetė po 16 taškų, Marius Gužauskis pelnė 13, Brajanas Harrisonas – 12, Modestas Šidlauskas – 11, Marijus Norkus – 10 taškų.
Antrosios rungtynės buvo žaidžiamos vakar, jeigu po jų rezultatas bus lygus, trečiasis susitikimas balandžio šeštąją vyks Mažeikiuose.
„Galiu vyrus pagirti: gerai paruošė namų darbus. Turėjome vaizdo medžiagą apie varžovų žaidimą, gerai ją išstudijavome ir įgyvendinome visus savo sumanymus. Nieko nuostabaus, kad nemažas būrys žaidėjų pelnė dviženklį taškų skaičių: mes pasižymime geru puolimu, labiau norėčiau, kad dar ir gynyboje susitemptume.
Pirmoji pergalė dar nieko nereiškia: kauniečiai pamatė, kad neįveiks mūsų pirmojoje dvikovoje, išleido antrąją sudėtį, tą patį padarėme ir mes, leidome pažaisti jauniesiems krepšininkams. Laukia atkakli kova Kaune“, – po pirmųjų rungtynių kalbėjo ekipos treneris Aloyzas Rudys.
Šios poros nugalėtojas balandžio 16–17 dienomis rungtyniaus Garliavoje vyksiančiose NKL finalo ketverto varžybose, kur susitiks su „KK Radviliškio“ ir Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ poros susitikimo laimėtoju. Pirmosiose šios poros rungtynėse užfiksuotas netikėtas rezultatas: klaipėdiečiai išvykoje rezultatu 68:57 įveikė antrąją vietą čempionate užėmusius radviliškiečius.
„Praėjusį sezoną nudegusi, kai po reguliariojo čempionato turėjo pirmąją vietą ir jau pirmajame rate nusileido jonaviškiams, Klaipėdos komanda padarė išvadas ir žaidžia susikaupusi, todėl ją ir lydėjo sėkmė“, – taip šį rezultatą pakomentavo mažeikiškių strategas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Pro kauniečių puolėją Edgarą Ulanovą veržiasi mažeikiškis Vilius Kazlauskas (balta apranga).