Klausimas tarybai: apgaudinėjame save ir kitus?

Virginijus Sungaila. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Metus dirbant rajono taryboje, mano vienintelė didelė klaida buvo susidėti su tais, kurie taip nemokšiškai valdė ir tebevaldo Mažeikių rajoną. Mero aplinkos suktumą supratau gana greitai. Jiems nepatiko mano noras žinoti ir tai, kad mano rankose atsirasdavo vis daugiau „įdomių“ dokumentų, kurie kėlė pagrįstų klausimų. Todėl ruošiausi iš šios daugumos pasitraukti ir tai buvo vieša paslaptis.
Dabartinė dauguma visokiais būdais ieškojo sau lygaus partnerio, kuriam irgi rūpėtų tik asmeniniai interesai. Ir toks žmogus atsirado tarp konservatorių. Greit tapo aišku, kad į daugumą susirinko žmonės, kurie siekia naudos tik sau ir savo giminėms bei bičiuliams.
Iliuzija, kad, išrinkus „naują valdžią“, kas nors keisis, subliuško labai greitai, kaip ir mero žodžiai apie kovą su korupcija, savųjų protegavimą, finansinius ir veiklos auditus, skaidrius konkursus ir t. t.
Ši dauguma nėra atvira dialogui ar diskusijai. Ji nėra pakanti kitai nuomonei ir ypač žmonių problemoms. Jų kredo – tinginystė ir siekis bet kokia kaina gauti sau naudos.
Kai tenka bendrauti su dabartinės daugumos atstovais, jų mąstyme, idėjose, darbuose, net bendravimo kultūroje nelabai jaučiu progreso. Pavyzdžiui, jei žmonės prašo pagalbos, tai gauna tuščius, nieko vertus atsakymus, o pagalbos, deja, ne.
Kalbėdamas su gyventojais (pokalbių yra labai daug ir įvairių), suprantu, kad valdžia (ir ypač meras) vengia tiesaus dialogo, problemos sprendimo čia ir dabar. Dėl tokių dabartinės valdžios veiksmų ima pyktis, todėl pats, kiek galiu, gilinuosi į problemą ir mėginame ją spręsti, o problemų – vis daugiau ir daugiau.
Paskutiniame tarybos posėdyje buvo aiškiai matyti, kad net problemos, susijusios su koronavirusu, ir kiti gyventojų rūpesčiai yra nesvarbūs, nes vyksta aiški kova tarp mero pavaduotojos konservatorės ir administracijos direktorės.
Konservatorė, siekdama savo politinių ir asmeninių tikslų, užsiima visiška destrukcija. Gaila, kad kiti daugumos ir net opozicijos atstovai ją palaiko, o dar neseniai gulė kryžiumi prieš minimą personą.
Mažeikių rajono taryba vis mažiau efektyvi, vis sunkiau yra priimami gyventojams naudingi sprendimai. Meras, kaip tarybos vadovas, yra pamiršęs savo pareigą rūpintis rajono gyventojais. Jis tapo pasyviu intrigų stebėtoju.
Kiek kartų per tarybos posėdžius ir ne tik juose meras yra sakęs, kad sprendžiant problemas daug kur esu teisus, kad mano idėjos ir pastebėjimai yra geri. Ir tiek pat kartų meras nieko nepadarė, kad tos problemos būtų išspręstos ir mano išsakyti pastebėjimai ir idėjos įgautų realią formą.
Atsakau: NĖ VIENO. O kur žadėtoji kova su korupcija, savųjų neprotegavimas, skaidrūs konkursai?
Dabartinė valdžia neturi nei vizijos, nei sistemos, kaip turi būti valdomas Mažeikių rajonas. Daug kas yra apleista ir pamiršta. Mažokai yra dirbančių tarybos narių, jie tik tuščiai politikuoja, būdami daugumoje, nors turi visas galimybes padėti rajonui.
Bet šis savęs ir kitų apgaudinėjimas turi baigtis.
Dabar daug kas seka kalendorių tam, kad matytų, kiek dar liko iki rinkimų, kad galėtų pasipuikuoti socialiniuose tinkluose dėl darbų, kurių nepadarė, arba dėl darbų, už kuriuos buvo sumokėta alga.
Aš nebijau pasmerkimo, nebijau eilinį kartą būti apšmeižtas.
Esu atviras žmonėms, o politiniai žaidimai dėl šiltos kėdės savivaldybėje man yra svetimi. O postai, užimti, lipant per galvas ir neturint tam elementarių gebėjimų, yra žalingi didžiuliam žmonių ratui. Todėl savivaldybėje daromos siaubingos klaidos, bet už jas nėra asmeninės atsakomybės, dirbama toliau, tarsi nieko nebūtų įvykę. Tiesiog daug kur trūksta elementarios nuovokos ir supratimo.
Didžiausia šios tarybos blogybė yra tyla. Nes tyla yra pateisinami negeri sprendimai. Suprantu, kad tarybai yra toli iki tobulybės, bet mes, visi tarybos nariai, turime jos siekti tam, kad gyventojai jaustųsi komforto zonoje, o ne tik valdžia ir jai artimi žmonės.
O dabar yra atvirkščiai – pirma padedama sau ir savo artimai aplinkai. Tuščios politinės kovos tik blogina mūsų rajono padėtį ir tai yra vargas mums visiems. Asmeninės kovos tiesiog nustumia į paraštes tuos darbus, kuriuos atlikti taryba ir buvo išrinkta. Gaila, kad merui trūksta ryžtingumo ir tvirto žodžio pasakant intrigantams, kas yra kas.
Tikiuosi, kad dabartinė tarybos dauguma paskelbs apie savo nuveiktus konkrečius darbus ir projektus, kurie ateityje džiugins Mažeikių rajono gyventojus.
Virginijus SUNGAILA
Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys

One Reply to “Klausimas tarybai: apgaudinėjame save ir kitus?”

  1. Anonimas parašė:

    Perskaičius nieko,apart skundų ,nepamačiau.. Rodos,kad kažkoks verksnys rašė. Nors vienas faktas būtų pateiktas…To labai norėtųsi.O apie moterų intrigas – natūralu,kad blondinė nenurims,kol seiman nepateks.Faktų,ponas,faktų ir sėkmės kovose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto