Kodėl svarbu nuolat atnaujinti išmaniojo telefono operacinę sistemą?

Perspėjimas apie išmaniojo telefono operacinės sistemos atnaujinimus, visada iššoka išties nepatogiu metu. Dažnai jį atidedame vis į tolimesnį laiką, tačiau nepagalvojame, kad galime sukelti savo išmaniajam gana nemažą pavojų. Kodėl išmaniojo telefono operacinės sistemos atnaujinimas turi tapti įpročiu?

Kibernetiniai nusikaltėliai

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl ypatingai turime nepraleisti siūlomų operacinės sistemos atnaujinimų – kibernetinės grėsmės. Senesnė programinės įrangos versija nepašalina jokių iškilusių sistemos sprangų, kurios kibernetiniams nusikaltėliams išties palengvina darbą, norint įsilaužti į vartotojo telefoną. Labai klaidinga manyti, kad kartą atlikus programinės įrangos atnaujinimą, galima ilgą laiką arba išvis to nebedaryti.  Įsidėmėkite faktą, kad net jeigu jūsų išmanusis telefonas veikia kuo puikiausiai ir sklandžiausiai, operacinės sistemos atnaujinimai reikalingi pašalinti senas spragas. 

Asmeninių duomenų rizika

Šiandien dienai, didžioji dalis asmeninių, darbinių ir bankinių duomenų yra saugoma skaitmeninėje erdvėje. Nors tai yra labai patogu, tačiau kartu ir išauga rizika, kad duomenys gali būti perduoti pašaliniams asmenims. Dauguma naudojasi ne tik vienu, o keliais tarpusavyje susietais prietaisais. Rizika tokia, jog konfidencialūs darbo dokumentai arba jūsų asmeniniai duomenys gali būti lengvai nutekinami, jeigu nesirūpinsite savo operacinės sistemos atnaujinimu. Beveik kas mėnesį, operacinė sistema pasiūlo naujinį, kurį ypatingai rekomenduojama įdiegti į savo išmaniuosius telefonus. Nauja sistemos versija lengvai pašalina senas spragas, todėl sumažėja grėsmių skaičius bei išmanusis veikia sparčiau. Žinoma, patekus tam tikram virusui į jūsų išmanųjį telefoną, nieko nelaukite ir kuo greičiau kreipkitės į specialistus. Nesvarbu, ar tai samsung galaxy, ar iphone 11 remontas – išsaugoti galima kiekvienos operacinės sistemos duomenis. 

Galima pakenkti ir kitiems

Anksčiau, vienas iš lengviausių būdų, kaip pasigauti virusą išmaniajame telefone ar kompiuteryje, buvo įtartino turinio el. laiškai, kuriuos atidarius jūsų duomenys būdavo lengvai nutekinami. Šiuolaikinis el. paštas savo dėžutėje turi specialius filtrus, kurie sistemingai atfiltruoja laiškus bei jus perspėja apie pavojingą turinį. Žinoma, jeigu reguliariai neatnaujinsite savo išmaniojo telefono, tuomet būti pričiuptam kibernetinių įsilaužėlių yra labai paprasta. Ypatingai rizika atsiranda tada, kai nekreipiate didelio dėmesio, iš kokių šaltinių siunčiatės skirtingas programėles. Telefoninį turinį, geriausia siųstis iš oficialių gamintojų svetainių arba programėlių parduotuvių bei ne tik reguliariai atnaujinti savo išmanųjį telefoną, bet ir jame kaupiamą turinį.

Iš nepatikimo šaltinio atsisiuntus programėlę ir jai davus prieigą prie jūsų kontaktų arba bankinių duomenų, galite ne tik netekti sau svarbios informacijos, bet ir pridaryti žalos jūsų kontaktuose esantiems asmenims. Nesaugi ir virusinė programa, iš jūsų telefono, gali išsiųsti žinutes jūsų kontaktams su specialia nuorodą ir pasiūlymu ją atidaryti – jūsų kontaktai atidarę tokio tipo nuorodą, iš karto užsikrės jūsų atsiųstu virusu. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto