Krakiuose atstatytas partizanų bunkeris

Juodojo kaspino dienos išvakarėse Krakių gyvenvietės miške pašventintas paminklinis akmuo bei atkurta pokariu buvusi partizanų slėptuvė – bunkeris.
Šia proga už žuvusius partizanus Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios.


IDĖJĄ
PUOSELĖJO SENIAI

Į šv. Mišias Mažeikių šauliai, nešini vėliavomis ir kita šaulių atributika, atėjo iškilminga eisena.
Mišias aukojęs ir pamokslą sakęs Žemaitijos šaulių kapelionas kunigas Saulius Bytautas sakė esąs susirūpinęs lietuvių tauta, jos išlikimu: istorikai pranašauja, kad po 50 metų lietuvių tautą, žemaičius bus sunku beatskirti, kadangi lietuviai niveliuojasi su užsieniečiais.
„Kas mūsų laukia ateityje, jei mes nemylėsime savo tėvynės, nekelsime savo tautiškumo ir tos gerosios tautos dvasios, kuri buvo prieškario Lietuvoje?“ – klausė kapelionas.
Jei anksčiau Lietuvoje buvo skatinama meilė Tėvynei, Dievui, tautai, Bažnyčiai, žmogui ir artimui, dabar visa tai jau pamirštama. Kapelionas skatino domėtis tautos tradicijomis, jos istorija, branginti kiekvieną sutiktą žmogų, žemaitį.
„Netikėkime tuo, kas mūsų šaliai pranašaujama. Lietuva buvo, yra ir bus per amžių amžius“, – pamokslą baigė S. Bytautas.

SULAUKTA SVEČIŲ

Atstatyti partizanų bunkerį seniai rūpėjo Mažeikių šaulių kuopos vadui Pranui Trakiniui bei muziejininkui Algimantui Muturui. Tokia partizanų slėptuvė, kurią nuo šiol galės apžiūrėti visi norintieji, Mažeikių rajone pirmoji.
„Jų, žinoma, yra ir daugiau, tačiau atkurti jas nėra taip lengva. Dėl slėptuvės atstatymo Krakiuose gavome Savivaldybės pritarimą, tad pamažu darbai ėjo į priekį“, – pasakojo P. Trakinis.
Slėptuvės atidarymo bei paminklinio akmens šventinimo iškilmėse dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas Antanas Plieskis, Klaipėdos jūrų šaulių rinktinės vadas Virginijus Valančiauskas su savo komanda, Telšių apskrities Žemaitijos šaulių rinktinės vadas Vaclovas Ringys, kiti šauliai, tremtiniai, politiniai kaliniai, kai kurių mokyklų vadovai.
Susirinkusiesiems surengtas inscenizuotas vaidinimas, giedojo tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“, miško glūdumoje itin populiari buvo šaulių košė ir kitos vaišės.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Kolonos priekyje – Žemaitijos šaulių vėliavos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto