Kultūros darbuotojų konfliktą narpliojo ir STT

Buvusios Urvikių kultūros centro kultūrinės veiklos organizatorės Reginos Stonkuvienės ir meno vadovo Vytauto Šulioko bei kultūros centro direktorės Vitos Černookienės nesutarimai pasiekė Specialiųjų tyrimų tarnybą. Nors po pusmečio ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje nutrauktas, tačiau aistros tebeverda, nes konfliktas ir tiesos paieškos persikėlė į teismo sales.


KALTINIMAI NUSIKALTIMU
R. Stonkuvienė ir V. Šuliokas į Specialiųjų tyrimų tarnybą Šiaulių valdyboje kreipėsi prašydami nustatyti, ar Urvikių kultūros namų direktorė nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi.
R. Stonkuvienės aiškinimu, po kelių dienų, kai jai buvo išmokėtas darbo užmokestis ir premija, ji iš V. Černookienės gavo SMS žinutę, kurioje buvo nurodyta jai grąžinti dalį gautos premijos – 80 litų.
Skunde teigiama, kad pinigų direktorė taip pat reikalavusi ir iš V. Šulioko bei M. Šuliokienės.
R. Stonkuvienės žiniomis, direktorė pinigus rinkusi ir iš kitų darbuotojų, nes pati negavusi premijos.
Tačiau tyrimą atlikusio prokuroro apklausti darbuotojai neigė, kad V. Černookienė iš kitų jai pavaldžių darbuotojų būtų reikalavusi grąžinti dalį jiems išmokėtų pinigų.
TAPO INTRIGŲ AUKA
V. Černookienė teigia tapusi intrigų auka. Ji tvirtino niekada nepiktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, nepažeidusi įstatymų, Urvikių kultūros centro nuostatų ar savo pareigybės aprašyme numatytų funkcijų.
Moteris neneigia, kad pinigai buvo renkami, tačiau norint pasveikinti besituokiančius kolegas ir Kalėdų vakarui organizuoti. Tam pritarę visi darbuotojai gamybinio pasitarimo metu. R. Stonkuvienė ir V. Šuliokas tuo momentu neturėję pinigų, direktorė pasisiūlė už juos uždėti.
V. Černookienė paaiškino, kad minėtiems savo pavaldiniams ir rašiusi žinutes, jog šie grąžintų šiuos pinigus. Pasinaudoję SMS žinutėmis, R. Stonkuvienė ir V. Šuliokas kreipėsi į STT.
„Kaip įstaigos vadovė, stengiuosi, kad kolektyve būtų geri, nuoširdūs, draugiški santykiai. Niekada negalėjau net pagalvoti, kad žmogus, dirbdamas kolektyve ir geranoriškai sutikęs prisidėti prie sveikinimų, gali sukelti intrigą“, – apgailestavo V. Černookienė.
TYRIMAS
NUTRAUKTAS
R. Stonkuvienės ir V. Šulioko skundą tyrė Šiaulių apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius. Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių V. Černookienės kaltę dėl nusikalstamos veiklos.
Vis dėlto tyrimą atlikęs prokuroras akcentavo, kad yra pagrindo manyti, jog Urvikių kultūros centro direktorė piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir neteisėtai rinko pinigus iš R. Stonkuvienės,V. Šulioko ir M. Šuliokienės. Šiaulių prokuratūra, įvertindama tai, kad V. Černookienės veiksmuose yra drausminio nusižengimo požymių, Mažeikių rajono savivaldybės administracijai siūlė spręsti klausimą dėl Urvikių kultūros centro direktorės patraukimo drausminėn atsakomybėn.
DRAUSMĖS
PAŽEIDIMŲ
NEĮŽVELGĖ
Savivaldybės Personalo administravimo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė „Santarvę“ informavo, kad V. Černookienė iki šiol drausminių nuobaudų neturėjo. Kultūros skyriaus vedėja Angelė Rupkutė direktorės darbą teigė vertinanti gerai.
Kultūros centro steigėja yra Savivaldybės taryba, todėl ji ir turėtų spręsti dėl nuobaudų skyrimo direktorei. Tačiau Tarybos šis klausimas nebepasieks.
Šią savaitę posėdžiavę Švietimo, kultūros ir sporto bei Kontrolės komiteto nariai apsiribojo klausimo svarstymu. Tik Švietimo komitete buvo išsakyta pastaba, kad siekiant išvengti tokių nesusipratimų, pačiai direktorei užsiimti pinigų rinkliava nereikėtų.
„Prokuratūros nutartyje siūloma spręsti klausimą dėl Černookienės patraukimo drausminėn atsakomybėn. Neįžvelgiau jokio drausmės nusižengimo. Tuo labiau kad jokios kaltės nerado ir tyrimą atlikę pareigūnai“, – „Santarvei“ teigė klausimą politikams pristatęs Savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Antanas Naujokas.
NUOBAUDOS NESIEKĖ
Darbo kodeksas numato, kad drausminė nuobauda skiriama tuoj pat, paaiškėjus darbo drausmės pažeidimui, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tos dienos, kai pažeidimas paaiškėjo ir ne vėliau kaip per du mėnesius nuo baudžiamosios bylos nutraukimo arba teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas liepos 10 dieną, o klausimas dėl drausminės nuobaudos skyrimo svarstytas rugsėjo 14ąją.
R. Stonkuvienė replikavo, esą Savivaldybės administracija suinteresuota apginti V. Černookienę.
Juristas A. Naujokas „Santarvei“ paaiškino, kad terminas nepažeistas, nes į nustatytą laiką neįskaitomos laikas, kurį darbuotojas nebuvo darbe dėl ligos, atostogų, komandiruotės. V. Černokienė nuo rugpjūčio 10 iki rugsėjo 7 dienos atostogavo.
„Aš taip ir tikėjausi, kad STT nutrauks bylą, nes liudytojams pritrūko drąsos kalbėti tiesą. Mano tikslas buvo ne nubausti, bet atkreipti dėmesį į jos asmenines savybes, kad ji daro neteisėtus veiksmus“, – ikiteisminio tyrimo baigtį „Santarvei“ komentavo R. Stonkuvienė.
TEISYBĖS
IEŠKO
TEISMUOSE
R. Stonkuvienės, V. Šulioko ir V. Černookienės konfliktas dar nesibaigė – jis persikėlė į teismo sales. Buvę Urvikių kultūros centro darbuotojai siekia teismo pagalba įrodyti, kad iš darbo jie buvo atleisti neteisėtai.
R. Stonkuvienė kultūrinės veiklos organizatorės pareigų direktorės įsakymu neteko gegužės 20ąją, o V. Šuliokas – balandžio 29ąją, jau po to, kai jie kreipėsi (sausio 12 d.) į STT. Dvidešimties metų kultūrinio darbo patirtį (V. Šuliokas – 42) turinti R. Stonkuvienė įsitikinusi, kad šitaip kerštaujama už skundimąsi.
V. Černookienė kratosi tokių kaltinimų.
„Nebuvo nė menkiausios užuominos ar spaudimo dėl tų skundų. Leckavoje dirbusi Stonkuvienė turėjo puikiausias darbo sąlygas, darbo vietą ir savo žmonių auditoriją, ji galėjo dirbti. Tačiau ji nuolat konfliktavo su bendruomene, teko net policiją kviesti. Šuliokas atleistas už pravaikštas. Ne toks mano būdas, kad kerštaučiau, esu demokratiška, skatinu žmonių iniciatyvas. Stonkuvienė neatliko savo pareigų“, – „Santarvei“ teigė Urvikių kultūros centro direktorė.
KONFLIKTŲ
BUVO IR DAUGIAU
R. Stonkuvienės nesutarimai su Leckavos bendruomene buvo žinomi ne tik vietos gyventojams. Metų pradžioje skundai R. Stonkuvienės adresu pasipylė lyg iš gausybės rago. Savivaldybės administracijos direktorius gavo bendruomenės pirmininko V. Savickio prašymą, jo pavaduotojo K. Liutkaus pareiškimą bei moters darbu nepatenkintų 46 kaimo gyventojų raštą.
Apie kilusius konfliktus dėl dokumentų perėmimo iš buvusios bendruomenės pirmininkės R. Stonkuvienės rašė ir „Santarvė“.
Dabartinis Leckavos bendruomenės pirmininkas Vidmantas Savickis net nenori prisiminti, kiek konfliktų tekę patirti su R. Stonkuviene, kaip su kultūrinio darbo organizatore.
„Neturėjome kur rinktis repetuoti, kur organizuoti renginių. Ji jautėsi taip, tarsi salė būtų jos nuosavybė. Kai Stonkuvienė buvo atleista, bendruomenė pasijuto visavertė, jai niekas nebetrukdo“, – džiaugėsi pasikeitusia padėtimi jos pirmininkas.
V. Savickis negailėjo gerų žodžių V. Černookienei, padėjusiai spręsti su R. Stonkuviene kilusius konfliktus. Tik geru žodžiu ją apibūdina ir Reivyčių seniūnias Algimantas Aukškalnis.
Konfliktas tarp R. Stonkuvienės ir V. Černookienės brendo anksčiau, negu STT pasiekė skundas dėl pinigų rinkimo. Antano JANUŠONIO pieš.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto