Leidimas žvejoti būtinas ir vienai dienai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Atšilus orams vis daugiau žmonių laisvalaikį leidžia gamtoje su meškere. Aplinkosaugininkai primena, kad žvejybai būtini leidimai, net jei į ją išsiruošiama vos vienai dienai.
Aplinkosaugininkų organizuojami reidai rodo, kad žmonės dar neįsisąmonina šios taisyklės.

Šiurkščių pažeidimų neužregistruota

Nuo balandžio pabaigos iki birželio 9 d. Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė 12 reidų po vandens telkinius. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas Juodeikių tvenkiniui, Varduvos ir Ventos upių atkarpoms Griežės apylinkėse.
„Didesnis dėmesys šioms apylinkėms buvo skirtas dar ir dėl tos priežasties, kad kovo pabaigoje Juodeikių tvenkinyje buvo įleistas nemažas kiekis dvimečių karpių. Buvome gavę signalų, kad juos žvejai gaudo, nors jie mažesni už leistą keturiasdešimties centimetrų ilgį. Sulaikėme keturis žvejus, skyrėme jiems baudas. Padėtį stebime ir toliau“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas.
Reidų metu šiurkščių mėgėjų žūklės taisyklių pažeidimų neužregistruota, o štai tokių atvejų, kai žvejojama be leidimų, netrūksta: balandžio 28 d. dviem žvejams už tai surašyti administraciniai protokolai, gegužės 6 d. buvo nustatyti penki tokie pažeidimai, gegužės 20 d. – du, birželio 9 d. – trys.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Leidimas žvejoti būtinas ir vienai dienai”

 1. Haris parašė:

  Dekui B uz patikslinima, perziuresiu naujausius pakeitimus.

 2. B. parašė:

  Hariui. Paskaitykit naujausias mėgėjiškos žūklės taisykles. Jos papildytos 2019 metų liepą. Ten viskas aiškiai parašyta – “leidžiama žvejoti karpius nuo 40 cm dydžio”. Limituotas karosų, ešerių bei kuojų skaičius vienam žvejui. Jų skaičius negali viršyti 30 vienetų kiekvienos rūšies. Yra ir pliusų. Anksčiau nebuvo galima imti mažesnio nei 30 cm dydžio lyno, dabar jo dydis sumažėjo 5 cm – galima imti jau 25 cm dydžio Lietuvos delikatesą.

 3. Haris parašė:

  Turetu buti patikslinta sio straipsnio informacija, kitaip teks autoriu uz klaidinima baust kaip ir zvejus. Sraipsnyje rasoma jog baudziami zvejai, sugave 40 cm karpius, o LR istatymuose leidziama gaudyti karpius virs 30 cm.

 4. B. parašė:

  Jonui. Kultūra ir išsilavinimo lygis taip ir lenda per ausis. Nuo tokių kaip Tamsta ir yra saugomas mūsų visų turtas. Kai žmogus nesupranta geruoju, atsiranda būdų padėti jam tai suprasti.

 5. Jonas parašė:

  Pydarai tie istatymu leidejai ir kas baudzia. Nueini pameskeriot prisypis dalbajobai, kiek sake kad nubaus da nebande asilai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*