Liepsnos nusinešė vyriškio gyvybę

Per dvi dienas kilo trys gaisrai, viename iš kurių žuvo žmogus. Tokios žinios pasiekė iš Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.


GAISRAS
PASTEBĖTAS
PER VĖLAI
Kai penktadienį, apie šeštą valandą ryto, Čekų (Viekšnių seniūnija) kaimo gyventojai atsikėlė šerti gyvulių, juos nustebino ryškus horizontas: už puskilometrio esančiame vienkiemyje plaikstėsi liepsnos. Nors iškart buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, tačiau išgelbėti pastato nebebuvo galimybės: ugnis jau veržėsi pro visus langus bei stogą.
„Iki pamatų supleškėjo medinis gyvenamasis namas. Įtarimus, kad degančiame name gali būti žmogus, sukėlė tai, kad kieme stovėjo du automobiliai, kieme žmogaus nebuvo. Įtarimai pasitvirtino: atkasinėjant degėsius, aptikome sudegusio vyriškio kūną“, – „Santarvei“ pasakojo rajono priešgaisrinės priežiūros inspekcijos inspektorius Vaclovas Česnauskas.
Ugnyje žuvo sodybos šeimininkas 61-ų metų Jonas B. Buvęs policijos pareigūnas gyveno vienas, name jau dvejus metus buvo išjungtas elektros tiekimas. Kodėl kilo gaisras, paaiškės po ikiteisminio tyrimo, kurį policija jau pradėjo.
Tai jau penktoji gaisro auka mūsų rajone šiais metais. Vasarį Žemaitijos gatvės daugiabutyje sudegė 46erių metų vyriškis, gegužę Domėnuose ugnis sunaikino gyvenamąjį namą, gaisre žuvo 56erių metų namo savininkė. Du gaisrai, pasibaigę tragedijomis, užregistruoti birželį: Gamyklos gatvėje, buvusios „Oruvos“ teritorijoje, rastas sudegusio 52-ejų metų vyriškio kūnas, o Pašerkšnėje, per gaisrą vasarnamyje, žuvo 34erių metų vyriškis. Visi tragedijomis paženklinti gaisrai kilo dėl neatsargaus rūkymo.
Iš viso per devynis mėnesius Lietuvoje gaisruose žuvo 146 žmonės, iš kurių du – vaikai.
IŠKRITUSIOS
ŽARIJOS
SUKĖLĖ GAISRĄ
Ankstų ketvirtadienio rytą ugniagesių ekipažas skubėjo į Jautakių gatvę: iš po aštuntojo namo skardinio stogo rūko dūmai. Skardą pareigūnai po truputį atsuko ir laistė medines stogo konstrukcijas. Mūrinį namą, kurį juosė medinė apdaila, pavyko išgelbėti: apdegė apie dvidešimt kvadratinių metrų stogo konstrukcijų, nedidelis plotas medinės apdailos, aprūko namo sienos.
Apie aštuntą valandą ryto gaisras įsiplieskė Vytauto gatvės 43-iajame name. Šeimininkas pakūrė krosnį ir sėdo pusryčiauti. Išgirdęs įtartiną traškėjimą, jis nuėjo į kitą kambarį ir pamatė, kad veržiasi dūmai.
Iškviesti ugniagesiai jau iš tolo pamatė pro visus langus besiveržiančius juodus dūmus. Naudojant suspausto oro aparatus ir benzininiu pjūklu išpjovus medines grindis, pavyko pasiekti gaisro židinį ir per keliolika minučių gaisrą užgesinti.
Pasak pareigūnų, po medinėmis grindimis buvo rūsys, kuriame ties krosnimi žmogus laikė įvairius daiktus. Juodus, tirštus dūmus sukėlė sukrautos padangos, kurios užsidegė iš krosnies iškritus žarijoms.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Medinį namą Vytauto gatvėje ugniagesiams išgelbėti pavyko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto