Lietuviai pėsti nevaikšto

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų turi nuosavą automobilį, kuriuo dažniausiai važinėja vieni, – rodo tyrimas.

Daugiau nei pusė vairuotojų mėgsta vienatvę

Bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei 70 proc. darbingo amžiaus Lietuvos gyventojų turi nuosavą transporto priemonę.
Automobiliais yra apsirūpinę visų amžiaus grupių atstovai –  juos turi 60 proc. jaunuolių, du trečdaliai šeimų ir daugiau nei 50 proc. pensininkų.
Nors viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta raginimų keliauti pilnais ekipažais, lietuviai to daryti neskuba. Tyrimas parodė, kad 62 proc. gyventojų dažniausiai važiuoja po vieną.
„Skaičiai rodo, kad esame pakankamai gerai apsirūpinę automobiliais ir važiuojame gana komfortiškai, tai yra, beveik du trečdaliai žmonių mašina važiuoja po vieną. Tik trečdalis teigė, kad automobiliu paprastai važiuoja du suaugusieji ar vežasi vaikų. Taigi automobilis dažniausiai naudojamas vieno žmogaus reikmėms“, – apklausos rezultatus komentuoja „PZU Lietuva“ Produktų ir rizikos departamento direktorius Edvardas Skupas.

Automobiliai – pakankamai riedėję

Kiek anksčiau atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojui automobilis yra svarbiausias jo turimas turtas po gyvenamojo būsto. Draudimo bendrovės atstovas E. Skupas pastebi, jog gyventojai šį savo turtą draudžia vis dažniau: gegužės mėnesį kasko draudimo apimtys šalyje išaugo dešimtadaliu.
Statistikos departamento duomenimis, per paskutinius penkerius metus lengvųjų automobilių skaičius Lietuvoje išaugo apie 11 proc. Tiesa, didžiąją automobilių parko dalį sudaro seni automobiliai.
Draudimo eksperto E. Skupo teigimu, vidutinis Lietuvoje važiuojančio automobilio amžius yra gerokai per 10 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto