Lietuvos profesinės sąjungos ruošiasi protesto akcijai

Lietuvos profesinių sąjungų atstovai Seimui ir Vyriausybei įteikė trylikos reikalavimų sąrašą. Neįvykdžius šių reikalavimų, jie tikina gruodžio 10-ąją susirinksią į protesto akciją.


Tikisi Vyriausybės supratimo
Labiausiai profesinių sąjungų atstovai akcentuoja būtinybę didinti minimalią mėnesinę algą. Jų reikalavimu nuo 2012 metų pradžios ji turėtų būti padidinta iki 1000 litų.
Šalies valdžios atstovams reikalavimus įteikę profesinių sąjungų atstovai siekia, kad būtų didinama ir biudžetinio sektoriaus darbuotojų bazinė mėnesio alga. Jie ragina šalies valdžią skatinti naujų darbo vietų kūrimą, įvesti progresinius mokesčius bei mažinti komunalinių paslaugų ir būtiniausių maisto produktų kainas.
Profesinių sąjungų atstovai atkreipė dėmesį, kad atskirų reikalavimų patenkinti neužtenka – problemas būtina spręsti visas kartu, nes tik taip galima sumažinti trintį visuomenėje ir įtampą tarp skirtingų visuomenės grupių.
Neįvykdžius šių reikalavimų, gruodžio 10-ąją profesinių sąjungų atstovai rinksis į protesto akciją prie Vilniaus savivaldybės. Jeigu Vyriausybė, svarstydama šalies biudžetą, visgi patenkintų reikalavimus, tada šis susibūrimas taptų „padėkos Vyriausybei akcija“.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas žiniasklaidai teigė, kad prireikus profesinės sąjungos yra „pasiruošusios imtis visų įstatymais leidžiamų priemonių“.

Didinti kone dvigubai
Tokius profesinių sąjungų atstovų reikalavimus palaiko ir mažeikiškių atstovai.
Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro pirmininkė Virginija Vilimienė „Santarvei‘ yra sakiusi, kad valdžia visiškai negalvoja apie paprastus žmones. Vyriausybės siūlymą minimalią algą didinti penkiasdešimčia litų mažeikiškė vadino tiesiog dirbančių žmonių genocidu.
V. Vilimienę stebino ir verslininkų pozicija, esą minimalios algos padidinimas priverstų bankrutuoti verslą.
„Niekas negalvoja apie darbuotoją, kuris nebegali išgyventi iš minimalios algos, nes ji jau siekia skurdo ribą. Tie darbdaviai, kurie neišgali išlaikyti darbuotojo su minimalia alga, turėtų pasitraukti iš verslo ir užleisti vietą stipresniems, kurie sugeba leisti žmonėms uždirbti,“ – teigė pašnekovė.
Mažeikiškės įsitikinimu, darbdaviai moka didesnius atlyginimas – vokeliuose. Todėl, jos nuomone, minimali alga gali būti didinama iki 1500 litų.

KRISTINA VARKALYTĖ
Nuotr. iš redakcijos archyvo: V. Vilimienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto