Literatūrinio vakaro metu dalytasi mintimis ir poezija

Literatūros vakaras Palnosų kaimo bibliotekoje. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Palnosų bibliotekoje vyko literatūros vakaras „Apie meilę tėvynei, gamtai, žmogui“.
Į šį renginį susibūrė būrelis palnosiškių.
Ne vienas iš vyresniosios kartos susirinkusiųjų prisiminė, kad dar mokykliniais laikais ištisus puslapius eilių tekdavo išmokti atmintinai. O ką išmoksi – ant pečių nenešiosi. Taigi kai kurie ir dabar nesunkiai atspėjo, kokio kūrėjo eilės yra skaitomos ir patys jas deklamavo.
Buvo dalytasi mintimis, samprotavimais. Neretai girdime, kad jaunimui (gal ne tik jiems?) šiais laikais trūksta tautinės savimonės, patriotiškumo, lietuviškumo ir meilės Tėvynei. Vieniems Tėvynė – gyvenamoji vieta, kitiems – Lietuva, nors kai kurie jau senokai valgo emigrantų duoną, o tretiems – gimtasis kaimas. Aišku viena – visiems Tėvynė yra ten, kur miela ir gera, kur norisi sugrįžti ir yra šiltų prisiminimų…
Daug eilių apie Tėvynę yra sukūrę Lietuvos poetai. XIX–XX a. mūsų šalies poetas Maironis padovanojo Lietuvos žmonėms ne vieną eilėraštį, skatinantį mylėti, branginti Tėvynę. Daug skambių posmų apie tėvynę, jos ilgesį yra sukūrę kiti lietuvių poetai, įvairiomis aplinkybėmis atsidūrę Sibiro platybėse ar už Atlanto. Ilgus dešimtmečius jie išlaikė savo paliktos Tėvynės vaizdus eilėse. Savo kūryba iškilūs poetai Lietuvoje ir vėliau taip pat skelbė sąjūdžio, nepriklausomybės atkūrimo idėjas. Ir ne tik eilėraščiai apie tėvynę veikia klausytojų jausmus…

Renginio dalyviai. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Palnosų biblioteka paliko vienintelis kultūros židinėlis kaime, taigi ir šis renginys – dar viena proga susirinkusiems pabernauti, pakalbėti apie kūrybą, poeziją, paklausyti eilių. O jų šįkart išgirsta išties nemažai.
Palnosuose gyvena keletas žmonių, kurie ne tik mėgsta poeziją, bet ir patys kuria, deklamuoja eiles. Poezijos skaitymus nuotaikingu eilėraščiu apie poeziją pradėjo Birutė Marčiauskienė. Ji vėliau perskaitė ir pluoštelį savo naujausių eilėraščių įvairiomis temomis. Poezijos plunksną jau kuris laikas bando ir Kazimieras Lūšys. Jis skaitė ne tik žinomų lietuvių poetų eilėraščius, bet ir savo sukurtas eiles.
Virginija MOMGAUDIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Palnosų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto