Mama ir sūnus kuria modernų bičių ūkį

Vilija Priedininkienė prisipažino niekada nepagalvojusi, kad bitininkystė jai taps tokia svarbi. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vilija Priedininkienė save vadina pradedančia bitininke, nors jau turi aštuonerių metų patirtį. Į šį verslą ji nėrė atsitiktinai – iš tėvuko gavusi dovanų šešias bičių šeimas bei sūnaus iniciatyva, kuris  ir pats tapo šio verslo dalininkas.
Priedininkų ūkyje šiuo metu beveik du šimtai bičių šeimų ir jis nuolat plečiasi.

Bitininkyste nesidomėjo

Vilijos tėvukas buvo labiau bitininkas mėgėjas. Dažniausiai laikydavo keletą bičių avilių – šeimos poreikiams. Šiam pomėgiui jau amžinybėn išėjęs žmogus atidavė ketvirtį amžiaus.
Bitininkė  prisiminė, kad tekdavo padėti tėvukui sukti medų. Tuo ir baigdavosi jos pažintis su bitininkavimu.
Niekada nekildavusi mintis bitininkyste pasidomėti daugiau – tokio potraukio neturėjusi. Tačiau viskas pasisukę kitaip, kai prieš aštuonerius metus tėvukas dukrai perleido šešis bičių avilius.  Dovanų dar pridėjęs Jono Krikščiūno, Lietuvos bitininkystės pradininko, gimusio 1888 m., knygą.

Tapo šeimos verslu

Tokia buvo pradžia. O šiuo metu pikeliškė bitininkyste užsiima drauge su Šiauliuose gyvenančiu sūnumi Mindaugu, kurį ir vadina tokio verslo iniciatoriumi.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Mama ir sūnus kuria modernų bičių ūkį”

 1. apas parašė:

  Kvailas „Santarvės“ sprendimas plačiau skaityti laikraštyje,kurio neaišku kur dabar rasti.Man šis straipsnis įdomus,nes aš jaunystėje padėdavau tėvui ,kuris daugiau kaip 20 metų jau miręs,bitininkauti.

 2. Gerbejas parašė:

  Grazi Vilijos sypsena.

 3. Juozapas, pencininkas parašė:

  As tai paprastai medu perku turguje pas pazistama pardaveja. Jis visada duoda man paragauti, pasirinkti pagal spalva.

 4. Leonora parašė:

  Ne vieną kartą esu pirkusi Vilijos bitelių medaus. Ir tikrai man atrodo, kad tai aukštos kokybės produktas. Vilija nebijo ant medaus indelio parašyti ir savo vardą, pavardę, telefono Nr. Noriu palinkėti, kad kitąmet būtų sėkmingas medunešis ir nepritrūktų šio gero produkto.

 5. Solveiga parašė:

  Medus tai skanus, bet bitės skaudžiai kanda ir aš jų tiesiog bijau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto