Mažeikiai – tarp geriausiai renkančiųjų biudžeto pajamas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Finansų ministerijos paskelbti savivaldybių finansiniai duomenys byloja, kad tarp geriausiai biudžeto pajamas per pirmąjį pusmetį surinkusių savivaldybių – Neringa (63,3 proc.) ir Mažeikiai (60,5 proc.).

Situacija kardinaliai pasikeitė

Per pusmetį į rajono biudžetą gauta beveik 36,5 milijono litų pajamų, arba šiek tiek per šešis milijonus litų daugiau, negu planuota metų pradžioje.
Gyventojų pajamų mokesčio surinkimo planas viršytas net 3,5 milijono litų, nekilnojamojo turto mokesčio – 2,5 milijono.
Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė nesiėmė spėlioti, kas tam turėjo įtakos – mokesčius administruoja Mokesčių inspekcija.
„Situacija kardinaliai pasikeitė, nes Mažeikiai nebėra „donoras“ ir nuo šiemet rajono biudžetui atitenka visas surenkamas gyventojų pajamų mokestis“, – situaciją komentavo vedėja.
Tačiau neatmetama galimybė, kad gyventojų pajamų mokesčių augimą nulėmė ir situacija „ORLEN Lietuva“ – padaugėjo išeitinių pašalpų.

Sumos atkuriamos

Viršplaninės lėšos leidžia pagerinti biudžetininkų finansinę padėtį. Jeigu ankstesniais metais tvirtinant biudžetą jame pritrūkdavo lėšų atlyginimams, tai šiemet jų nutarta neliesti – sumažintos kitos sumos. Beveik 8,7 milijono litų „atimta“ iš biudžetinių įstaigų, neįskaičiuota grąžinti 3 milijonų litų paskola, paskolų palūkanų išlaidos sumažintos 200 tūkstančių litų.
„Papildomos pajamos paskirstytos visiems asignavimų valdytojams savarankiškoms funkcijoms vykdyti – tai yra, tvirtinant biudžetą negautai asignavimų daliai kompensuoti. Tokiu būdu atkurta  beveik 70 procentų sumažintų biudžetinių įstaigų išlaikymo išlaidų“, – situaciją įvertino J. Balvočienė.
Finansų skyriaus vedėja viliasi, kad ir toliau pajamos bus renkamos gerai, tad biudžetininkams bus atkurtos visos sumos.

7 Atsakymai į “Mažeikiai – tarp geriausiai renkančiųjų biudžeto pajamas”

 1. Meluoja ir neraudonuoja parašė:

  Teigiama, kad biudžetininkų atlyginimams lėšos nebuvo sumažintos. Girdėjau, kad darželių darbuotojai ir šiemet varomi nemokamų atostogų, nes trūksta lėšų atlyginimams (atlyginimų fondas buvo sumažintas 4 proc). Gal prieš skelbami info atsakingi darbuotojai galėtų pasidomėti?

 2. pedagogė parašė:

  tai taip ir nesupratau, atims biudžetininkams nuo atlyginimų ar ne?Gal bus toks neregėtas stebuklas, kad šiais mokslo metais nereiks „taupyti“ ir eiti nemokamų?

 3. to mazeikiai-danija parašė:

  Straipsnyje jokio dziaugsmo nebuvo isreiksta. Skaityk, kas parasyta, o me savo prikurk.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  O ar nuo to eiliniam mazeikieciui geriau? Kur eina sie pinigai idomu?

 5. bedarbis parašė:

  Jep. Kita pusmeti bus tarp blogiausiai renkanciu pajamas. O kai uzdarys mazeikiu nafta, tai gales lygintis su Didziasaliu

 6. mazeikiai-danija (jemigrants) parašė:

  Kvaila dziaugtis, kad surinko daugiau biudzeto del Orlen iseitiniu ismoku. Isties Mažeikiai pavojuje, nes jei gamykla užsidarys arba išsikels, tai bus chana visam rajonui.

 7. zemaitis parašė:

  tai bus ka vokti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto