Mažeikiškiai sirgaliai savąją komandą aktyviai palaikė ir išvykoje

Antrojoje pagal pajėgumą šalies futbolo lygoje kol kas vien tik išvykose žaidžianti „Mažeikių“ futbolo ekipa iškovojo antrąją pergalę. „Namų“ rungtynėse, kurios buvo žaidžiamos Telšių stadione, mūsų ekipą palaikė gausus būrys jos gerbėjų mažeikiškių.

PALAIKYMAS –
KAIP NAMUOSE
Futbolą mažeikiškiai mėgsta. Tuo „Santarvė“ įsitikino sekmadienį Telšiuose, kur vyko šalies pirmosios futbolo lygos rungtynės tarp „Mažeikių“ ir Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkų.
Centrinėje stadiono tribūnoje tik kur ne kur galėjai pamatyti telšiškį – didžiąją žiūrovų dalį sudarė į artimiausias pagal atstumą šią vasarą žaidžiamas antrojo pagal pajėgumą šalies futbolo čempionato rungtynes atvykę mūsų miesto futbolo sirgaliai. Kitoje tribūnoje mažeikiškius skanduotėmis ir dainomis aktyviai palaikė dešimties jaunų ekipos fanų grupė, kuri tribūną padabino dviem vėliavomis su Mažeikių spalvomis ir herbu.
„Esame labai dėkingi visiems, kurie atvyko ir palaikė komandą. Po rungtynių žaidėjai kalbėjo, kad susidarė įspūdis, jog jie žaidžia savo centriniame miesto stadione: aidėjo palaikymo bei raginimo šūkiai, emociškai teigiamai nuteikė skanduotės su Mažeikių vardu.
Įsitikinome, kad galime ir savo stadione sukurti panašią atmosferą: juk ir dabar medicinos pagalba, neštuvai, apsauga buvo mūsų. Tikime, kad nuo rugpjūčio nebereikės sirgaliams važiuoti stebėti mūsų ekipos žaidimo į kitus miestus“, – „Santarvei“ sakė ekipos vadovas Aldaras Pupliauskas.
LĖMĖ
VIENINTELIS
ĮVARTIS
Rungtynės, kuriose mūsų ekipos varžovė buvo šios lygos senbuvė, dar neseniai rungtyniavusi šalies aukščiausioje lygoje „Nevėžio“ ekipa, prasidėjo pavojingu momentu prie mūsų vartų: po Justo Gulbino baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į mažeikiškių vartų skersinį. Mūsų ekipai ypač sėkminga buvo ketvirtoji minutė: mažeikiškis Tomas Kizevičius prasiveržė kraštu ir gražiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė mūsų ekipą priekį.
Po pelnyto įvarčio komandų žaidimas išsilygino, gal net kiek aktyviau rungtyniavo mažeikiškiai, kurių atakos kraštu (Nerijus Dargevičius ir Aurimas Vertelis) buvo pavojingos.
Po pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė: kamuolį dažniau kontroliavo svečiai, kuriems tik netikslumai sukliudė pavojingai smūgiuoti į mūsų vartus. Vienintelę šimtaprocentinę progą išlyginti rezultatą kėdainiškiai turėjo kėlinio viduryje, kai jų puolėjas iš arti smūgiavo galva, tačiau mūsų vartininkas Paulius Kaktavičius sureagavo ir kamuolį sulaikė.
Likusį laiką mūsų ekipa sužaidė be klaidų ir iškovojo antrąją pergalę šiose pirmenybėse rezultatu 1:0.
Sužaidę trejas rungtynes ir surinkę šešis taškus mūsų futbolininkai tarp septynių ekipų yra ketvirtoje vietoje. Kitas mūsų varžovas Jonavoje bus vietos „Lietava“, kuri taškų pirmenybėse dar nepelnė ir sekmadienį net 0:6 išvykoje nusileido Vilniaus „Žalgiriui“.
SVARBU ĮGYTI
PSICHOLOGINĮ
PRANAŠUMĄ
Mažeikių komandos trenerio Nerijaus Gudaičio nuomone, žaidėjai laikėsi žaidybinės drausmės, kas buvo suplanuota prieš rungtynes, tą ir įvykdė.
„Žaidimo tempo ir kitų elementų greitis šioje lygoje nepalyginamai aukštesnis nei antrojoje šalies futbolo lygoje, kurioje žaidėme pernai. Antrajame kėlinyje futbolininkams pritrūko fizinės kondicijos, tačiau reikia pripažinti, kad kėdainiškiams tik kartą pavyko sukurti ypač pavojingą progą – vadinasi, žaidėme neblogai. Džiugina ir tai, kad patys sukuriame pavojingų progų, todėl jas realizavus, visiems sirgaliams būtų ramiau“, – su „Santarve“ mintimis dalijosi treneris.
N. Gudaičio teigimu, dabar svarbu žaidėjams iškovoti kuo daugiau pergalių, įgyti psichologinį pranašumą, tada ateis ir pasitikėjimas savo jėgomis, ir žaidimas taps visiškai kitoks.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Aktyviai mūsų gretose žaidė Aurimas Vertelis (mėlyna apranga).