Mažeikiškis plaukikas pelnė bronzą

Medaliu pažymėtas mažeikiškio Sporto mokyklos auklėtinio Tomo Paceržinsko startas Kaune vykusiame Lietuvos vaikų (gim. 1998–1997) žiemos plaukimo čempionate.

Trylikametis plaukikas bronzos medalį pelnė šimto metrų plaukimo nugara rungtyje: šį nuotolį jis įveikė per 1 minutę ir 08,56 sekundės ir iškovojo trečiąją vietą tarp 36 dalyvių. Nuo antrosios vietos laimėtojo jis atsiliko tik šimtosiomis sekundės, o nuo čempiono titulo jį skyrė dvi sekundės.
Trenerių Linos Beresnevičienės ir Jurijaus Stekolnikovo auklėtinis tarp 33 dalyvių rungėsi ir dvigubai ilgesnio nuotolio distancijoje. Ant prizininkų pakylos pakilti nepavyko: mažeikiškis, distanciją įveikęs per 2 minutes ir 32,54 sekundės, užėmė penktąją vietą.
„Medaliu ir diplomu apdovanotas Tomas lankyti plaukimo treniruotes pradėjo prieš penkerius metus, prieš porą metų jis jau pelnė bronzą vaikų pirmenybėse. Jo „arkliukas“ ir yra plaukimas nugara, manau, kad laimėjimą lemia tai, kad šiam plaukimo stiliui jo duomenys yra idealūs. Be to, Tomas yra labai darbštus, pluša per treniruotes“, – sakė trenerė L. Beresnevičienė.
Antrus metus į geriausiųjų Sporto mokyklos sportininkų dešimtuką patenkantis Tomas dabar ruošiasi šalies vasaros plaukimo čempionatui.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Bronza vainikavo T. Paceržinsko ir trenerės L. Beresnevičienės bendrą penkerių metų darbą.