„Mažeikių“ ekipa taškų nebarstė

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nacionalinėje krepšinio lygoje žaidžianti „Mažeikių“ krepšinio komanda savaitgalį šventė dvi pergales.

Įveikė dublerius

Penktadienį eiliniame Nacionalinės krepšinio lygos ture namuose mažeikiškiai krepšininkai priėmė legendinio Kauno „Žalgirio“ dublerių komandą.
Nors kauniečių komandoje – aukšti ir jauni krepšininkai, tačiau jau nuo pirmojo kėlinio pradžios mūsų komanda padiktavo tokį žaidimo tempą, rengė greitas atakas, kad jaunieji žalgiriečiai tiesiog nesugaudė mūsų krepšininkų. Tai parodė ir rungtynių rezultatas – pirmąjį kėlinį „Mažeikiai“ laimėjo 22:8, po antrojo pirmavo 39:21. Ketvirtajame kėlinyje mažeikiškių pasiekta persvara siekė net trisdešimt taškų, tad rungtynes jie laimėjo rezultatu 80:54.
Rezultatyviausiu komandos žaidėju pripažintas Vytautas Pikalavičius, pelnęs 15 taškų.
„Manau, kad pergalę lėmė du faktoriai – uraganiška pirmojo kėlinio pradžia, kuri leido įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, ir kibi mūsų gynyba, kurios jaunieji Kauno krepšininkai iki galo taip ir nesuprato. Jos efektyvumą rodo ir tai, kad varžovui leidome įmesti tik kiek daugiau kaip penkiasdešimt taškų“, – po rungtynių kalbėjo ekipos vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys.

Rungtynės susiklostė dramatiškai

Šeštadienio varžybų Joniškyje eiga klostėsi dramatiškai. Po pirmojo kėlinio mūsų komandos persvara prieš vietos „Delikatesą“ siekė aštuonis taškus, po dviejų kėlinių „Mažeikiai“ pirmavo rezultatu 35:25.
Toliau sėkmė nuo mažeikiškių nusigręžė – trečiąjį kėlinį mūsų ekipa pralaimėjo rezultatu 12:27, ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo atsilikta net aštuoniais taškais. Tada iniciatyvos ėmėsi rezultatyviausi mūsų ekipos žaidėjai Šarūnas Vingelis (20 taškų) bei Darius Pakamanis (14 taškų). Likus dviem sekundėms iki rungtynių pabaigos, joniškiečiai metė tritaškį metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė ir „Mažeikiai“ rezultatu 70:68 šventė šešioliktąją pergalę šiame čempionate.
Antrąją vietą NKL užimantys mažeikiškiai ketvirtadienį žais išvykoje su priešpaskutinėje vietoje žengiančiais Raseinių „Rasais“, o šeštadienį paskutinėse šių metų rungtynėse namuose susikaus su aštuntoje vietoje esančia Jonavos „Petrochema-Dextera“.