Meno festivalis „Mažeikiai 2016“ tęsiasi

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Jau įvyko keturi X tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2016“ koncertai, sutraukę pilnas žiūrovų sales. Prieš akis – dar aštuoni įvairūs festivalio renginiai.

Prisimintas maestro Saulius Sondeckis

Į antrąjį festivalio koncertą kultūros centre pakvietė kamerinis orkestras iš Rygos „Symphonnietta Rīga“ ir jo meno vadovas bei dirigentas Normunds Šnė. Šis koncertas – atminimo ir padėkos vakaras Anapilin išėjusiam buvusiam festivalio meno vadovui profesoriui Sauliui Sondeckiui.
Prieš koncertą kultūros centro vestibiulyje įvyko fotomenininko Jono Strazdausko parodos „Profesorių Saulių Sondeckį prisimenant“ pristatymas. Jame dalyvavo maestro žmona profesorė Silvija Sondeckienė bei sūnus violončelinininkas Vytautas Sondeckis.
Savotiškas profesoriaus prisiminimas vyko ir koncerto metu – jautriai apie bendras darbo akimirkas pasakojo maestro sūnus V. Sondeckis, be koncerto programos atlikęs ir vieną paskutiniųjų drauge repetuotų kūrinių. Koncerte solo grojo ir kitas maestro mokinys – violončelininkas Glebas Pyšniakas.

Visi nesutilpo

Į Renavo dvaro rūmų didžiąją veidrodžių salę netilpo žiūrovai, tad kai kurie koncerto klausėsi prie atidarytų salės durų. Čia koncertavo svečias iš Ukrainos – vibrofonininkas Andrejus Puškariovas. Šiuo neįprastu koncertu buvo patenkinti tiek žiūrovai, tiek pats atlikėjas, po koncerto noriai bendravęs ir fotografavęsis su mažeikiškiais.
Puikiai nusiteikę mažeikiškiai buvo po koncerto penktadienį – tokią nuotaiką kultūros centre jiems padovanojo Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninis orkestras ir dirigentas Modestas Barkauskas bei solistai Ona Kolobovaitė ir Liudas Mikalauskas, šmaikščiai vedęs visą renginį.
Artimiausiu metu – trečiadienį – festivalis persikelia į Vytauto Klovos muzikos mokyklą – čia žiūrovų laukia styginių kvarteto „Quattro Baltica“ koncertas, kuriame lūpine armonikėle gros svečias iš Italijos Gianluca Littera.
Beje, kvartete „Quattro Baltica“ groja dabartinis festivalio „Mažeikiai 2016“ meno vadovas, smuikininkas Džeraldas Bidva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto