Miestą išjudino „Bobų vasaros“ šventė

„Bobų vasara 2012 “ išsiskyrė savo rudeniškomis spalvomis ir kūriniais iš šiemečio derliaus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=218 template=caption]Sekmadienį į kultūros darbuotojų rengiamą kasmetę šventę „Bobų vasara 2012“, kuri šiemet organizuota kartu su „Santarvės“ laikraščiu, susirinko arti tūkstančio žmonių. Koncertavo rajono meno kolektyvai, kapelos ir svečiai iš Klaipėdos. Savo darbus iš rudens gėrybių demonstravo seniūnijos kartu su bendruomenių atstovais.

Ir apsipirko, ir pasivaišino

Šventės dalyvius prie rajono Savivaldybės kultūros centro pasitiko įvairios kompozicijos, skulptūros ir kilimai iš rudens gėrybių. Visi pageidaujantys galėjo atsinešti ir kitiems parodyti rastas ar sukurtas gamtos išdaigas.
Akį traukė iš klevo lapų Reivyčių seniūnijos suverta eglutė ir išdidžiai stovintis ukriniškių iš javų suformuotas gaidys.
Šventės dalyviai ir svečiai buvo nemokamai vaišinami arbata, „Santarvės“ redakcija siūlė paskanauti moliūgų sriubos, sediškiai – žirnių košės, laižuviškiai – sūrių, neatsiliko ir kitos bendruomenės.
Vien „Santarvės“ kolektyvas, prisidėjęs prie šventės organizavimo, išdalijo daugiau nei 90 litrų trintos moliūgų sriubos.
Kalbinti šventės svečiai ir dalyviai tvirtino nesitikėję, kad prie Kultūros centro susirinks tiek daug žmonių. Vieni lankytojai sakė į šventę atvykę nusipirkti sodinukų ir kitokių augalų, kiti tautodailininkų darbų, o treti tiesiog į kitus pažiūrėti, pasilinksminti.
Be vietos prekybininkų, buvo svečių ir iš artimojo užsienio, kurie mažeikiškiams ir miesto svečiams siūlė muilo, kvepalų, juvelyrikos ir bižuterijos gaminių.
Besiruošiantys žiemai galėjo įsigyti medaus tiesiai iš bitininkų rankų. Mėgstančių pirtį laukė didelis pirties reikmenų pasirinkimas.

Pagerbti geriausieji

Šventės metu netrūko pačių įvairiausių apdovanojimų, pradedant „Mis Bobų vasara“ rinkimais, baigiant mero padėkos raštais.
Vieni pirmųjų ant scenos lipo konkurso „Metų ūkis2012“ nugalėtojai: pirmosios vietos laimėtojai Aldona ir Virgilijus Riabovai iš Židikų seniūnijos, antrąją vietą užėmę Reivyčių seniūnijos atstovai Irena ir Kęstutis Butos bei treti likę Greta ir Stasys Kupliauskai iš Sedos seniūnijos.
Prizas buvo įteiktas ir konkurso „Santarvės sodyba 2012“ nugalėtojai Jolantai Stanienei iš Sedos seniūnijos. Šiam konkursui Stanių sodybą pasiūlė Sedos bendruomenė.
„Santarvės“ kolektyvas taip pat įteikė prizą, jų nuomone, išradingiausiai pasirodžiusiai Viekšnių seniūnijai. Išradingiausi ir kūrybingiausi šventės dalyviai neliko be kitų „Santarvės“ redakcijos apdovanojimų: vieni džiaugėsi laikraščio prenumerata, kiti – skėčiais ir kitomis maloniomis smulkmenomis.

Išrinko gražiausias ir sumaniausias

Šventę pagyvino ne tik rajono meno kolektyvai, kapelos ir svečiai iš Klaipėdos, bet ir „Mis Bobų vasara 2012“ rinkimai.
Bendruomenių atstovių pasirodymai tikrai nestokojo išmonės. Pretendentės ne tik turėjo išsiskirti išvaizda, bet ir mokėti prisistatyti bei parodyti ką moka.
Šio konkurso laimėtoja pripažinta Edita Vasiliauskienė iš Laižuvos. Tirkšlių seniūnijos kandidatė Regina įdomiausiai prisistatė.
Daugiausiai žiūrovų simpatijų susilaukė Viekšnių seniūnijos atstovė Toma Lavickytė. Nepastebėtos neliko ir „Bočių“ bendrijos atstovės Regina ir Aleksandra. Regina, prisistačiusi Chrizantema, buvo pripažinta karščiausia, o Aleksandra – inteligentiškiausia.

Įteikti padėkos raštai

Už įvairius nuopelnus mero padėkos raštus pelnė seniūnijų pasiūlyti žmonės.
Lūšės felčerė Jolanta Zonienė padėkos raštą gavo už nuoširdų rūpinimąsi Lūšės seniūnaitijos gyventojais, iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvų dalyvavimą bendruomenės veikloje.
Janina ir Valius Inauskai buvo pagerbti už begalinę meilę ir rūpinimąsi svetimais vaikais.
Stasiui Kupliauskui padėkos raštas įteiktas už ilgametę nesavanaudišką pagalbą ir labdaringą paramą.
Valdžios dėmesio už sodybos grožio puoselėjimą ir tęstinumą iš kartos į kartą sulaukė Albinas Steponas ir Aldona Eugenija Šakiai.
Padėkos raštą už visuomeninį aktyvumą, kaimo žmogiškųjų išteklių ugdymą Reivyčių seniūnijoje pelnė žemės ūkio bendrovė „Aušra“, vadovaujama Viktoro Černooko.
Mero padėkos raštas buvo įteiktas ir Junatai bei Vytautui Knitoms, kaimo sodybos „Ašvos malūnas“ savininkams – už nuoširdų ir aktyvų dalyvavimą Reivyčių seniūnijos bendruomenių veikloje.
Arūnas Ramanauskas padėkos raštą gavo už aktyvią visuomeninę veiklą Tirkšlių seniūnijoje, o Vidmantas Kesminas – už moralinę ir finansinę paramą Voverių bendruomenei.
Padėkos raštu šventėje buvo apdovanota choreografė Vaida Danauskienė, Sedos kultūros centro šokių kolektyvo „Mitrulis“ vadovė. Ji pagerbta už ilgametį kūrybingą darbą kultūros srityje.
Zina Lukošienė mero padėkos raštą gavo už aktyvią veiklą Sedos seniūnijos Dvaro seniūnaitijoje.
Valdžios vyrų nepamirštas buvo ir Mažeikių rajono klubas „Mano namai“, vadovaujamas Prano Tolišiaus. Klubui padėkos raštas buvo įteiktas už visuomeninę ir kultūrinę veiklą Mažeikių rajone.

3 Atsakymai į “Miestą išjudino „Bobų vasaros“ šventė”

  1. tundros parašė:

    nu kur jums trūko jaunimo? As esu jaunimas ir šventėje jaučiaus šauniai. Viskas suprantama – čia renginys liaudžiai, juk pats pavadinimas toks… Juk senukai nezyzia, kodėl kokiose vasaros palydose negroja Armonika… Viskas gerai, jaunimui irgi reikia tokiu kaimiškų pasilinksminimų. Šventė puiki, tik zyzloms niekada neįtiksi. Ir išvis – niekada visiems nebus gerai.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Ale tikrai – jaunimo trūko… Galėjo ir jie į derliaus šventę savo užaugintas kelias bulves ir burokus atsinešti, sugroti kreivai kelis Nirvanos ar RHCP koverius. Dabar gi tie „Senieji Vilniaus stogai“ jau per gerklę lenda… Tai būtų buvę linksma!

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Šiemet tikrai gražios kompozicijos, gera idėja buvo pakviesti seniūnijas. O šiaip nieko gero: prekybininkų mažoka, žmonių (išskyrus politikus) taip pat nedaug. Koncertas tik bobutėms ir diedukams. Gerai, kad rajone saviveiklininkų daug, tai nors veltui liaudį palinksmina… Rusų patarlė sako, kad veltui ir actas saldu, bet kai per dažnai – tas saldumas pradingsta. Kodėl apie jaunimą nepagalvojama? Negi jauni žmonės šventėse nepageidaujami? Ar rajonas neranda pinigų kokiai nors ,,jaunatviškai“ grupei pakviesti? Manau, daug kas pasikeistų, jei Kinčienės UAB-ui ateitų vadovauti naujas, jaunas, entuziastingas žmogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto