Miestą saugos vaizdo stebėjimo kameros

Gal dar šiais metais įvairiose Mažeikių vietose atsiras apie 10 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios užfiksuos mieste vykstančius įvykius. Savivaldybėje žiniasklaidai pristatyta jau atlikta galimybių studija dėl Mažeikių miesto vaizdo stebėjimo kamerų signalų formavimo ir perdavimo į policijos komisariatą. SUMŲ NEVARDIJO
Pasak Savivaldybės vadovų, mintis įrengti mieste vaizdo stebėjimo kameras brendo jau seniai. Pradėti darbai buvo sustoję, kadangi nebuvo galutinės vizijos, kiek tie darbai kainuotų. Dabar jau atlikta galimybių studija, apskaičiuota, kiek kainuotų įrengimai, darbų atlikimas ir ieškoma įmonės, kuri galėtų tuos darbus kuo pigiau atlikti.
Laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas Viktoras Bugnevičius ir administracijos direktorių pavaduojantis Romualdas Sakalauskas nenorėjo įvardyti sumų, kiek Savivaldybė pasiruošusi sumokėti už vaizdo stebėjimo kamerų įdiegimą. Jie nuogąstauja, kad rangovai, sužinoję kainas, gali jas sukelti.

IEŠKOMA GERIAUSIO
VARIANTO

Iš pradžių buvo apsistota ties trimis vaizdo stebėjimo kamerų įdiegimo variantais: maksimaliu – su 25 stebėjimo taškais, minimaliu – su 10 stebėjimo taškų ir optimaliu – taip pat su 10 stebėjimo taškų, plius papildomų kamerų (muliažų) įrengimu.
Pasirinktas optimalusis variantas. Viskas buvo derinama su policija, išsakiusia savo norus, pageidavimus, kadangi pareigūnai žino, kurios miesto vietos nusižengimo atžvilgiu yra „karščiausios“.
Ieškota būdų, kaip racionaliau išnaudoti vaizdo stebėjimo kameras, kaip perduoti jų signalus į policijos komisariatą. Vienas jų – vaizdo perdavimas radijo ryšiu. Šio būdo atsisakyta, kadangi tektų nuolat perderinti perdavimo sistemas, ir tai užimtų daug laiko ir pajėgų. Kitas būdas – signalų perdavimas kabeliais, kilnojant vaizdo kameras iš vienos vietos į kitą. Pasirinkus šį būdą atsirastų papildomų išlaidų, nes vis tiek reikėtų mokėti nors ir už nenaudojamą ryšio kanalą.
Todėl apsistota ties optimaliu variantu – įrengti stacionarias kameras nuolatinėse vietose.

RENGS ILGALAIKĘ
PROGRAMĄ

Dar viena spręstina problema – mokesčiai už vaizdo kamerų nuomą ir jų aptarnavimą. Čia taip pat buvo renkamasi iš trijų variantų – 3, 5 ar 10 metų: kuo laiko trukmė ilgesnė, tuo mokestis mažesnis. Pagal Vyriausybės patvirtintas Viešųjų pirkimų ir pardavimų taisykles, sutartis, jei nėra Seimo, Vyriausybės ar savivaldybės tarybos patvirtintos ilgalaikės programos, galima sudarinėti ne ilgiau kaip trejiems metams. Tad norint, kad nuomos sutartis būtų patvirtinta kuo ilgesniam laikotarpiui, reikia parengti ilgalaikę miesto, mokyklų saugumo programą, kurią turi patvirtinti Taryba.
Pagal Vilniaus, Telšių miestų praktiką šioje srityje, kameros neduos reikiamo efekto, jei stebėjimo vietose nebus įrengtas tinkamas apšvietimas. Tai taip pat pareikalaus nemaža išlaidų.

SAUGOS IR MOKYKLAS
R. Sakalauskas išvardijo per 20 vietų, kuriose policija pageidautų įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Iš jų pagal atitinkamus stebėjimus ir skaičiavimus teks atrinkti tas vietas, kurių stebėjimas duotų optimaliausią efektą. Parinktos tokios vietos, kuriose būriuojasi daugiausia žmonių, įvykdoma daugiausia nusikaltimų ar kitokių pažeidimų, yra intensyviausias tiek žmonių, tiek transporto judėjimas.
Ateityje, pasak Savivaldybės vadovų, kamerų ir jų muliažų skaičių pagal galimybes ir poreikius bus galima didinti.
V. Bugnevičius informavo, kad vyksta derybos su AB „Mažeikių nafta“ dėl projekto, kuris leistų vaizdo stebėjimo kameras įdiegti mokyklose.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
Vienas iš numatomų stebėjimo taškų – vaizdas nuo „Putino“ prekybos centro pramogų centro „Trance dance“ link.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto