
Ankstų trečiadienio rytą iš Mažeikių pajudėjo pirmieji pusantro šimto Lietuvos moksleivių dainų šventės dalyvių: du chorai ir trys pučiamųjų instrumentų orkestrai.
Tris dienas truksiančioje šventėje dalyvaus septyniolika mūsų rajono kolektyvų: šokėjų, muzikantų ir dainininkų, – iš viso apie 400 atlikėjų.
Lydi suaugusieji
Trečiadienio dieną į sostinę išvyko dar 140 šokėjų, o ketvirtadienį moksleivių dainų šventės link pasuks tradicinių ir žemaičių kanklių bei akordeonininkų ansambliai, folkloro ansamblis „Alksniukai“ bei du jaunučių chorai.
Į Vilnių mažeikiškius veža 12 autobusų. Moksleivius, be kolektyvų vadovų, lydi apie 30 suaugusiųjų.
Mūsų moksleivių delegacijos štabo nariai į Vilnių išvyko antradienį. Jai vadovauja Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė, talkina Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorius Ričardas Grušas, vaikų sveikata, maitinimu rūpinsis medicinos vyriausioji slaugytoja Dalina Daukantienė.
Nuvykę į vietą štabo nariai suderins paskutinius formalumus, o trečiadienį pasitiks pirmuosius atvykėlius iš Mažeikių, padės visiems įsikurti.
Plevėsuos ir Mažeikių vėliava
Visi mažeikiškiai gyvens viename pastate, „Juventos“ gimnazijoje, Kapsų g. 4. Mokiniai vežasi savo miegmaišius, higienos priemones, tris kartus per dieną jie gaus maitinimą: laiko taupymo sumetimais pusryčiaus ir vakarieniaus gimnazijoje, o pietūs bus atvežami į repeticijų vietas.
„Gyvenimo sąlygos, aišku, nebus kaip namuose, miegosim ant grindų, bet tikiuosi, kad bus smagu“, – juokėsi N. Zakalskienė.
Mažeikiškiai į Moksleivių dainų šventę išsivežė rajono vėliavą. Jie dalyvaus Vėliavų parade nuo Gedimino aikštės iki Prezidentūros, kai kam pasiseks pabūti ir priėmime pas šalies vadovę.
Pasak N. Zakalskienės, kolektyvų repeticijų grafikas labai įtemptas, tad laisvo laiko pasidairyti po Vilnių vargu ar bus, juolab kad po pagrindinių pasirodymų kolektyvai iš karto išvyksta namo.
Ruošėsi iš anksto
Į namus kolektyvai grįš panašia tvarka – paskutinieji Vilnių paliks sekmadienį dvyliktą valandą vakaro.
Prieš pusantrų metų Lietuvos liaudies kultūros centras sudarė mokinių dainų šventės programą, tad pagal ją kolektyvai ruošė numerius. Šį pavasarį balandžio mėnesį buvo sudaryta komisija, kuri vertino kolektyvų pasirengimą.
„Tos grupelės važinėjo po visą Lietuvą, išklausė ir peržiūrėjo visus kolektyvus, kurie ruošėsi Dainų šventei, paskui paskelbė išvadas, kas važiuos į Dainų šventę. Mums labai pasisekė, nes tie, kurie ruošėsi, ir buvo atrinkti“, – džiaugėsi N. Zakalskienė.
Paskirta vyriausiąja baletmeistere
Daugiausiai kolektyvų – septyni – šventėje dalyvaus iš V. Klovos muzikos mokyklos, liaudies šokių kolektyvas „Kauškutis“ parengė keturias šokėjų grupes, trys kolektyvai į Vilnių išvyko iš Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos, Šokių šventėje dalyvaus ir du Gabijos gimnazijos kolektyvai, Kultūros centrui atstovaus mažieji „Alksniukai“.
Mažeikiai šiųmetėje Moksleivių dainų šventėje išsiskirs tuo, kad vienos iš šokių šventės dalies – „Eina laikas vaivorykščių tiltais“ – vyriausiąja baletmeistere bus Choreografijos mokyklos tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ vadovė Jolanta Tendienė.
Ji teigė, kad Moksleivių dainų šventėje užimtos visos Choreografijos mokyklos šokių mokytojos: jos padeda vyresniesiems baletmeisteriams repeticijų metu.
Uch, kaip pasiilgstu tų laikų, išvykų į dainų šventes… Totali laisvė, alkoholio belenkiek, prirūkytas autikas, net žolytė, orgijos, pirmoji seksualinė patirtis (visgi būti vienam vaikinui tarp merginų chore irgi yra pliusų), alų statantys mokytojai, visi praktiškai nusmigę estradoje ir t.t. :)) Visai nieko būtų grįžti ;) Ačiū tau, muzikalke.
Santarve, prašom išvalyti, čia vaikai prismardino…