Nepilnametės nukentėjo nuo tėvo smūgio ir šuns nasrų

Šią savaitę pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl dviejų nepilnamečių mergaičių sužalojimo: vieną sumušė tėvas, o kitą apkandžiojo kaimynų šuo.
Abi atsidūrė medikų rankose. Kaltininkams gresia atsakomybė.
AUKLĖJIMAS
SMURTU – GAJUS

Nepilnametę tėvas stumtelėjo įvykus konfliktui tarp jo ir mergaitės mamos. Dėl pablogėjusios savijautos 1998 metais gimusi duktė pristatyta į ligoninę, kitą dieną ji išleista namo. Mažeikių policijos komisariato atstovės spaudai Violetos Grigaitienės žiniomis, šeima nėra asociali, į policijos akiratį iki šiol nėra patekusi.
„Santarvė“ apie panašų smurto atvejį rašė prieš metus. Tuomet kartu negyvenančio tėvo smūgį patyrė kūdikis. Vyras, susipykęs su savo vaiko motina, kumščiu trenkė jai per galvą. Nesuvaldęs pykčio sudavė ir verkiančiai dukrai. Nė metukų neturinčiai mergaitei nustatytas galvos smegenų sutrenkimas.
Pareigūnai pastebi, kad smurto prieš vaikus atvejai, apie kuriuos jie sužino, vis dar dažni mūsų rajone.
„Kartą per mėnesį ar du tikrai būna. Manau, kad tų atvejų yra kur kas daugiau, į mus ne visada kreipiasi. Pas mus smurtinis auklėjimas yra dar labai gajus. Diskutuotinas dalykas: vieni pritaria tokiam auklėjimui, kiti priešinasi“, – smurtą prieš vaikus komentavo Policijos komisariato specialistė Roma Antanavičiūtė.

JEI REIKIA, SKIRIA
SOCIALINĮ DARBUOTOJĄ

Policija tiria smurto atvejus ir apie kiekvieną jų praneša vaiko teises ginantiems specialistams. Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai stebi tokias šeimas, aplanko jas, jeigu reikia, įtraukia į socialinės rizikos šeimų apskaitą. Jei nusprendžiama, kad šeima nesugeba įveikti sunkumų – girtavimo, psichologinių problemų – skiria socialinį darbuotoją.
Jei šeimoje padėtis negerėja, toliau girtaujama, nuolatos smurtaujama net ir prižiūrint socialiniam darbuotojui, vaikai perduodami auklėti į globos įstaigas. Tačiau vaikų teises ginantys specialistai nuolat pabrėžia, kad vaikas nuo šeimos atskiriamas tik kraštutiniu atveju – kai šeimoje jam tikrai nesaugu.
Dėl smurto vaikų į rajono globos namus pakliūva nedaug. Per metus vidutiniškai pasitaiko trys tokie atvejai.

GALI PRANEŠTI
APIE SMURTĄ

Nesugebantiems auklėti vaikų, smurtaujantiems tėvams gali pagelbėti psichologai. Tačiau Mažeikiuose dirbantys specialistai teigia, kad konsultuoti su vaikais nesusitvarkančius tėvus tenka labai retai. Šios problemos jie nelinkę pripažinti. Dažniau tenka susidurti su fizinį ar psichologinį smurtą patyrusiais vaikais.
Anot psichologų, dažniausia smurtavimo prieš vaikus priežastis – chaosas tarp tėvų.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai nuolat primena, kad smurtaujančioms šeimoms gali padėti ne tik socialiniai darbuotojai ar psichologai. Mušamą vaiką gali išgelbėti ir šalia gyvenantys, dažnai tokius atvejus pastebintys žmonės.
Apie smurtavimą žmonės gali pranešti telefonu 95 343 iki 18 valandos paskambinę į skyrių. Gauta informacija yra tikrinama, po skambučio skyriaus specialistas vyksta į vietą.

VIENA
IŠ DAUGELIO AUKŲ

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą mažamečiui baudžiama laisvės atėmimu iki dvejų metų, suaugusiam žmogui – viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.
Už šuns žmogui padarytą žalą, sukeltą pavojų sveikatai augintinio šeimininkui gresia bauda nuo 500 iki tūkstančio litų. Jei augintinis nepridaro žalos žmonėms, šeimininkas pirmiausia įspėjamas.
Policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininko pareigas laikinai einantis Nedas Dapkus „Santarvę“ informavo, kad šią savaitę šuns sukandžiota mergaitė yra viena iš daugelio keturkojų aukų pastaruoju metu.
Visai neseniai buvo atvejis, kai šuo iššoko per tvorą ir puolė ant vaiko vedamo šuns. Nepilnametis keturkojo šeimininkas atsipirko tik išgąsčiu, tačiau už įvykį turėjo atsakyti tvorą peršokusio šuns savininkas.
Daugiausia šiemet nubausta be antsnukių ir pavadėlių augintinius vedžiojusių mažeikiškių. Jiems gresia baudos iki 200 litų. Šį mėnesį nustatyti 43 tokie pažeidimai (pernai tuo pačiu laikotarpiu – 37), iš jų – 2–3 atvejai, kai šuo apkandžiojo žmones.

Į LIGONINĘ
PATENKA RETAI

Kaimynų šuns sukandžiotai mergaitei medikai nustatė daugybines kąstines žaizdas. Nukentėjusioji paskiepyta nuo pasiutligės, sutvarkius žaizdas išleista namo.
Per šiuos metus pasitaikė keturi atvejai, kai stipriai šunų sukandžioti žmonės paguldyti į ligoninę.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėjos Irenos Macijauskienės duomenimis, iki šio mėnesio pirmos dienos šunys apkandžiojo 109 rajono gyventojus (pernai per visus metus – 117), daugelis jų sužaloti nežinomų keturkojų.
Nuo pasiutligės, medikų sprendimu, paskiepyti 79 nukentėjusieji nuo keturkojų. Vakcinos žmonėms nieko nekainuoja (viena vakcinos dozė valstybės biudžetui atsieina 33 litus).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto