Nuotaikos, dviračių ir informacijos!

Šisbeitauskas

Aš niekada nebuvau prieš šunis – jaučiu šiems keturkojams simpatiją ir juos mėgstu. Ir niekada ant šuns nepykstu, jei jis laksto palaidas, kakoja, kur nereikėtų, ir nesusirenka savo kakučių. Šuo čia niekuo dėtas. Pykti reikia ant jų nesusipratėlių šeimininkų, kam augintinius paleidžia be pavadėlių, kodėl nesurenka jų ekskrementų.
Vis dažniau stebiu, kaip šunys paliekami prie prekybos centrų laukti šeimininkų. Kai kur pro juos sunku praeiti, norint patekti į parduotuvę. Jei matau, kad šuo – agresyvumu pasižyminčios veislės, tačiau be antsnukio, pasvarstau, ar pro jį išvis eiti. Ir vėlgi, kas kaltas dėl tokios netvarkos – antsnukio šuniui neuždėjęs šeimininkas ar projektuotojai, suplanavę labai siaurą praėjimą tarp mašinų statymo aikštelės ir šunų „parkingo“.
Dabar apie vairuotojus. Mažeikiuose dviratininkų takai ant šaligatvių iškloti kitos spalvos – dažniausiai tamsiai rausvomis plytelėmis. Ar jums teko dviračiu važiuoti Žemaitijos gatvėje pro prekybos centrą  IKI? Ten yra autobusų stotelė. IR KĄ JŪS MANOT? Kai kurie automobilių vairuotojai, atvažiavę į automobilių stovėjimo aikštelę, taip rūpestingai pristumia savo mašiną prie šaligatvio, kad jos priekis arba galas „užgula“ dviračio taką. Jei dar stotelėje autobuso laukia ir būriuojasi žmonės, dviratininkas nori nenori turi sustoti – juk nevažinėsi automobilių kapotais. Panaši situacija yra ir prie „Maximos“ parduotuvės toje pačioje Žemaitijos gatvėje – ten dviračių takas itin siauras: iš vienos pusės – tvora, o iš kitos – automobilių „nosys“. Žodžiu – netvarka. Ir viskas tik dviratininkų nenaudai, o juk siekiama, kad miestas pasidarytų dviratininkams kuo patogesnis.
Beje, tikriausiai pastebėjote, kad ateinantį savaitgalį liepos 21-ąją organizuojamas didžiulis kelių dienų dviračių žygis į pajūrį. Jo maršrutas šiemet, skirtingai nei pernai, numatytas ne tiesioginiais keliais, o aplankyti vertomis Žemaitijos vietomis. Tad jeigu turite tvarkingus dviračius, noro, energijos ir sveikatos, prisijunkit prie žygeivių – kelionė turėtų būti tikrai įdomi.
Žinoma, kelionės nuotaikos šiek tiek priklausys ir nuo orų. O jie sunkiai prognozuojami. Štai jau du kartus šią vasarą liūtys nusiaubė didžiuosius mūsų miestus, pridarė daug nuostolių ir kitokių negerumų, o pas mus, Žemaitijoje, laimei, nieko panašaus neįvyko.
Ir ankstų ketvirtadienio rytą mane pažadinęs lietus įdienojus vis dėlto liovėsi. Nežinau, kaip bus toliau, bet viliuosi, kad viesulai pasuks kita kryptimi.
Kita vertus, mažeikiškiai juokauja, jog mūsų miesto gyventojai turėtų klausytis ne Lietuvos, o kaimyninės Latvijos orų prognozių. Taip kai kas ir daro – lankydamasis Laižuvoje, išgirdau iš radijo imtuvo sklindančias latviškas žinias. Laižuviškiai paaiškino, kad tik tas radijas skelbia teisingą orų prognozę, o mūsų nacionalinis šiuo atžvilgiu nuolat „nugrybauja“… Laižuvos gyventojai labai arti „rubežiaus“, tad gali rinktis dviejų šalių sinoptikus bei lyginti jų prognozes.
Kita tema. Gal ne visi mažeikiškiai žino, kad Savivaldybės administracijoje yra toks Viešosios tvarkos skyrius. Nežinau, ar mūsų miesto gyventojus tuos tarnautojus iki šiol pažinojo, nes šios tarnybos vyrukai į darbą galėjo eiti apsirengę kas kaip nori. Dabar jie turės specialias uniformas: juodas kelnes, rusvai žalios spalvos marškinėlius, bus prisisegę ženkliukus su asmens tapatybės užrašu. Tad jei esate pasiruošę pažeisti ar jau pažeidinėjate mieste viešąją tvarką, su tais vyrukais į ilgas kalbas nesileiskite ir vykdykite tai, ką jie pasakys – antraip teks tuštinti kišenes.
Tas skyrius dirba jau ne vienerius metus, kokie jų darbo rezultatai, nelabai žinau, tad tikiuosi, kad už mūsų pinigus įsigytos uniformos suaktyvins valstybės tarnautojus ir mes juos kartais pamatysime gatvėse. O ką jie iš tiesų turėtų daryti ir kur mes juos galėtume pamatyti, informaciją paskleisti galėtų rajono Savivaldybės administracija, galvojanti, kad visi mažeikiškiai apie tai gali pasiskaityti jos interneto svetainėje.
Nebūkime naivūs – kai kurie mažeikiškiai net kompiuterių namuose neturi: mano laiptinėje, kurioje yra 25 butai, tik devyniuose naudojamasi kompiuteriais. O gal savivaldybė ruošiasi projektui „Nemokamas mažeikiškių butų aprūpinimas interneto prieigomis ir kompiuteriais?“. Tai būtų jėga!
Pabaigoje – sena, bet šią savaitę atnaujinta istorija. Pamenat, kažkada po miestą šmirinėjo tamsaus gymio piliečiai, klausinėję, ar toli iki Vilniaus, Kijevo ir pan., o po to siūlę labai pigių prekių?
Trečiadienį prie manęs priėjęs tamsiaplaukis vyrukas pasisakė esąs iš Moldavijos ir niekaip negalįs parduoti paskutinės peilių kolekcijos, tad atiduosiąs už itin mažą kainą – dešimt eurų.
Įkalbinėjo ilgai, bet kai pasakiau neturįs kur dėti savo peilių rinkinio, pasitraukė. Gal išsigando, kad ir aš juos bandysiu įsiūlyti ar kitaip panaudoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*