Nustatytiems priedams trūksta pinigų

Mokyklų vadovų darbo užmokestis priklauso ir nuo mokinių skaičiaus: klasės tuštėja – atlyginimai mažėja. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiemet pirmą kartą buvo vertinama švietimo įstaigų vadovų veikla. Labai geras ir geras įvertinimas suteikė galimybę gauti kintamąją atlyginimo dalį arba liaudiškai kalbant – priedą. Nuo kovo mėnesio daugeliui vadovų atlyginimai padidėjo keliasdešimt ar keliais šimtais eurų.
Jau dabar aišku, kad valstybės skiriamų lėšų valdymo išlaidoms pakaks ne visoms įstaigoms ir jų trūkumą iš savo kišenės turės kompensuoti Savivaldybė.
Dar didesnė finansinė našta – nepakankamas švietimo pagalbos finansavimas.

Vertinimas – pirmą kartą

Švietimo įstaigų vadovų veiklos vertinimas atsirado ne Mažeikių rajono savivaldybės iniciatyva. Pasikeitę teisės aktai įpareigojo šiems vadovams nustatyti naujus atlyginimus. Jų atlyginimai dabar skirstomi į pastoviąją ir kintamąją dalis. Pastarosios dydis ir priklauso nuo jų veiklos vertinimo rezultatų.
Kiekvienais metais švietimo įstaigos vadovai iki kovo 1 d., o pagalbos švietimo įstaigų – psichologinės tarnybos ir Švietimo centro – iki vasario 1 d. turi nusistatyti metinio veiklos plano priemones, metines užduotis, siektinus rezultatus ir atsiskaityti už praėjusiųjų metų veiklą. Tokios užduotys pirmą kartą buvo patvirtintos praėjusiais metais, o vadovų veikla vertinta šių metų sausio–vasario mėnesiais.

Įgaliojimai – merui

Savivaldybės administracijos Personalo administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Irina Kumšlytienė „Santarvei“ paaiškino, kad vadovaujantis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu įgaliojimas nustatyti ugdymo įstaigų bei švietimo pagalbos įstaigų vadovams užduotis ir įvertinti jų veiklą suteiktas Savivaldybės merui Antanui Teniui. Jis nustatė ir vadovams skiriamą kintamąją dalį.
Švietimo įstaigų vadovai savo veiklos užduotis ir ataskaitas merui pateikė raštu. Jas teko pristatyti ir žodžiu bei atsakyti į ne vieną ne tik mero, bet ir vertinime dalyvavusių kitų Savivaldybės atstovų klausimą.
Meras, priimdamas sprendimą, atsižvelgė ir į Švietimo skyriaus rekomendacijas.

Daugelis – labai gerai

Švietimo įstaigų vadovų vertinimas – galimybė pagerinti savo finansinę padėtį – ypač tiems, kurių veikla įvertinta „labai gerai“. Toks aukščiausias vertinimas leidžia vadovui nustatyti iki 30 proc. pareiginės algos kintamosios dalies dydį. Sulaukusiems gero įvertinimo kintamoji dalis gali būti ne didesnė kaip 10 proc. Tik vadovai, dirbantys patenkinamai, praranda teisę į kintamąją dalį ir jiems tenka tik pastovioji atlyginimo dalis.
Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus duomenimis, šiemet buvo įvertinti 37 švietimo įstaigų vadovai, aštuoni nevertinti, nes dar nėra išdirbę šešių mėnesių. Dar vienas vadovas nevertintas dėl ligos, tačiau artimiausiu metu ir jo laukia toks „egzaminas“.
„Labai gero“ įvertinimo sulaukė net 30 direktorių: iš jų 21-am skirtas 30 proc. pastoviojo atlyginimo kintamoji dalis ir devyniems – 20 proc. Septyni direktoriai, įvertinti gerai, gaus 9 proc. kintamąją dalį.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Nustatytiems priedams trūksta pinigų”

 1. kuo greičiau uždarysite neefektyvias pseudo švietimo įstaigas-mokyklas parašė:

  tuo bus geriau

 2. /////////// parašė:

  Pričiom čia Kryžius dėl pinigų!? Kiekviena mokykla gauna, jei trūksta. Juk buvo tuščiu biudžetu uždaromos mokyklos, net išeitinėms neturėjo. O savivaldybė paskyrė ir išmokėjo. Rodos, visi buvo patenkinti. Mieli žmonės, jei nežinote realios priežasties, bei pasekmių, nerašykite kas kaltas, kas nemoka… dažnai kaltinam visai nekaltus žmones.
  Kiek mūsų rajone yra vos išgyvenančių mokyklų??? O ar ten mokytojai negauna tų algų??? Netikiu, kad visą vadybinį krūvį nešdami vadovai, neturės lėšų. Tikrai savivaldybė peržiūrės etatus, ir… pasvarstys, kaip pagerinti finansinę padėtį. Sutinku su vedėjo išsakytomis mintimis, kad kai kuriose mokyklose yra išpūsti etatai. Vat ir bus lėšų.

 3. prie parašė:

  Kryžiaus pinigų nebuvo niekam,gal dabar kas pagerės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto