Parduotuvėje susimokėjo padirbtu banknotu

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį Mažeikių rajono policijos komisariate pradėtas pirmasis šiais metais ikiteisminis tyrimas dėl netikrų pinigų.
M. Daukšos gatvėje esančioje parduotuvėje inkasacijos metu įtarimų sukėlė 50 eurų nominalo banknotas. Jis buvo aptiktas vasario 23 d., vėliau mažeikiškius policijos pareigūnus pasiekė Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento specialisto išvada, kad kupiūra padirbta.
Nors padirbtų pinigų mūsų rajone nėra pastebima itin daug, pareigūnai ragina gyventojus būti atidžius – šiemet tai pirmas toks atvejis, pernai buvo užregistruotos 9 nusikalstamos veikos, susijusios su netikrų pinigų realizavimu, 2019 m. – 14.
Policijos pareigūnai primena: kiekvienas, net ir neturintis specialiųjų žinių, gali pamatyti ir aptikti klastotes, nes dažniausiai jos yra prastos kokybės. Užtenka pasižiūrėti, pačiupinėti banknotą, o jeigu jis kelia įtarimą – pakelti prieš šviesą.
Aptikus padirbtus pinigus, patariama juos nunešti į banką. Už bandymą juos kam nors „įkišti“ gresia baudžiamoji atsakomybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto