Patvirtintas mokestis už prabangų nekilnojamąjį turtą

Apie nekilnojamojo turto apmokestinimą parlamentarai diskutavo daugiau kaip dešimt metų. Eltos nuotr.

Seimo nariai trečiadienį pritarė brangaus nekilnojamojo turto apmokestinimui. Tokį sprendimą neeiliniame posėdyje ypatingos skubos tvarka palaikė 76 parlamentarai, 5 buvo prieš, o 21 Seimo narys susilaikė.

Vadinamasis „prabangos“ mokestis bus taikomas visam fiziniams asmenims nuosavybės teise priklausančiam nekilnojamajam turtui, kurio vertė viršija 1 mln. litų. Šis turtas bus apmokestinamas 1 proc. tarifu.
Pagal šią tvarką būtų apmokestintas būstas, sodas, garažas, fermos ar kiti statiniai. Mokestį planuojama apskaičiuoti, remiantis Nekilnojamojo turto registro ir Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis.
Nuo kitų metų renkamas metinis mokestis keliaus į valstybės biudžetą. Parlamentarų skaičiavimais, į biudžetą bus papildomai surinkta apie 30 mln. litų.
Tokį Seimo narių sprendimą dar turi patvirtinti Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Apie tokį mokestį Lietuvoje svarstyta daugiau nei dešimt metų.

One Reply to “Patvirtintas mokestis už prabangų nekilnojamąjį turtą”

  1. Štai kaip tapome “milijonieriais”, skolingais valstybei… Pastatėme namą, kad patys ir vaikai neturėtų nors dalies ateities rūpesčių… Į buvusią svajonę sudėta viskas per daugiau nei 30 m. darbo šioje valstybėje… Parduotas butas, turėtas sodo sklypelis, padėjo giminės, draugai, paaukota kiekviena poilsio laisva minutė, neįsigytas gardesnis kąsnis ar prašmatnesnis rūbas, nekalbant apie išvykas – keliones į šiltuosius kurortus ar net Lietuvos pajūrį, vandens parkus, masažus, sanatorijas ir daugelį žemiškų “malonumų”… Įsirengėme vieną kampelį, susivežėme senus užgyventus daiktus, kai ką pigesnio ir reikalingo naujo įsigijome ir pradėjome gyventi, kurtis… Nors turime skolų, nors daug kas neįrengta, nėra miesto komunikacijų, laukia aibė aplinkos ir vidaus įrengimo darbų, bet yra stogas, kiemas… Manėme, po truputėlį – jei ne mes, tai sutvirtėję ir paaugę vaikai, tegul ir po 10 m., patys įsirengs, įsikurs, dirbs Lietuvoje… Registrų centre surinktą būstą iš dalies naudotų statybinių medžiagų, įvertino daugiau milijono… Taip tapome milijonieriais popieriuje, su padėvėtomis drapanom, su aprūdijusiu byrančiu automobiliu ir neužilgo laukiančia biudžetine pensija… ir “dėkingos” valstybės Kalėdiniu pasveikinimu… Plėšikiškas ir bukas seimiečių, Vyriausybės elito ir kitų “Lietuvos valstybės dievų” suvokimas apie prabangą, apmokestinant teisę žmonėms turėti nuosavą būstą gyvenimui, tai dar vienas absurdo ir viduramžių dvokas, nuo kurio į svetimas šalis bėgo ir bėgs tūkstančiai Lietuvos nelaimėlių, arba likę – išmirs, yra marinami ir bus numarinti “valstybės rūpesčiu”… Trūkstamų biudžeto milijonų galima surasti “labai svarbiose” investicijų programose… Keletą milijonų galėtume padėti surasti “verkšlenančioms vyriausybės galvoms” jau dabar… Gal galima kažkur sužinoti – paviešinti pavardes seimiečių, balsavusių už minėtą įstatymą, kad galėtume pakviesti į svečius pas jų sukurptame įstatyme įsivaizduojamą “milijonierių”… Maloniai lauktume ir ponios Prezidentės, kuri gal jau pasirašė ar pasirašys šį “Kalėdinių sveikinimų atviruką” mūsų šeimai ir daugeliui kitų šeimų, mums pažįstamų ir nepažįstamų, kurios pluša prie nuosavo būsto svajonės… Ačiū už nuostabų valstybinį rūpestį, išrinktieji… Vilnius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto