Penki laimikiai – ir vilkų medžioklė baigta

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Vilkus šiais metais Lietuvos medžiotojai galėjo medžioti tik geras dvidešimt dienų: nuo lapkričio devintosios jų medžioklė nutraukta, už patiestą pilkį dabar gresia griežtos sankcijos.

Mažeikiškiai vilkų nesumedžiojo

Vilkų medžioklės sezonas oficialiai trunka nuo spalio penkioliktosios iki balandžio pirmosios, tačiau jau keletą metų aplinkos ministro įsakymu jis baigiamas gerokai anksčiau. Šiemet vilkus medžioti visi šalies medžiotojai galėjo dar trumpiau: jau lapkričio devintąją, sumedžiojus Lietuvoje penkis vilkus, jų medžioklė buvo uždrausta. Draudimą aplinkosaugininkai motyvuoja tuo, kad yra smarkiai sumažėjusi vilkų populiacija, jų mūsų miškuose liko tik apie tris šimtus.
Ankstesniais metais vilkų medžioklė tęsdavosi ilgiau, o ir laimikis būdavo didesnis. Pernai jų medžioklė baigėsi vasario devynioliktąją, kai buvo sumedžiota keturiasdešimt vilkų, užpernai vilkų medžioklė baigėsi sausio dešimtąją, kai nuo šūvių krito 37 pilkiai, 2008 metais, sumedžiojus 31 vilką, medžioklė uždrausta nuo sausio dvyliktosios.
„Prieš trejus metus mažeikiškiai medžiotojai spėjo nušauti vieną vilką, prieš dvejus metus nuo mūsų rajono medžioklių kulkų krito du vilkai. Jau pernai nesumedžiota nė vieno vilko, ką jau kalbėti apie šiuos metus, kai iš viso tebuvo galima sumedžioti penkis pilkius. Žvėrių statistika mūsų rajone nevedama, tik patys medžiotojai yra pastebėję jų pėdsakų Žalgirio girioje“, – pasakojo rajono medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Egidijus Virkutis.

Gresia griežtos sankcijos

Labiausiai nuo vilkų mūsų rajone nukenčia Rubikalių, Ketūnų ir Užežerės kaimų gyventojai, kurių ganyklos ribojasi su Plinkšių miškais. Pasak čia gyvenančio Romualdo Petrausko, vilkai papjovė jo šešias avis, iš kurių trys artimiausiomis dienomis turėjo atvesti prieauglio. Vienas kaimynas neteko trijų avių ir telyčios, kitas – vienais metais keturių avių, kitais – trijų, Ketūnų kaimo gyventojas Stanislovas Strazdauskas šią vasarą neteko didžiulio avino.
„Šiuo metu pilkių nematome, o gal jie jau paprasčiausiai nelenda mums į akis, juk gyvulius jau suvarėme į patalpas. Kelis kartus apėjome palaukes, jų pėdsakų sniege nepastebėjome. Tiksliau bus galima kalbėti apie viduržiemį, kai jie traukia prie tvartų ir po nakties pamatome jų pėdsakus.
Gaila, kad ministras nusprendė taip drastiškai nutraukti jų medžioklę, bet yra kaip yra“, – svarstė R. Petrauskas.
Aplinkosaugininkai primena, kad sankcijos už sulaužytą draudimą medžioti vilkus laukia griežtos: gresia medžiotojo bilieto atėmimas nuo metų iki trejų metų bei ginklo konfiskavimas, taip pat skiriama piniginė bauda.

2 Atsakymai į “Penki laimikiai – ir vilkų medžioklė baigta”

  1. TOMAS parašė:

    MEDZIOTOJUS DOMINA VALGOMI ZVERYS ,NES NEI LAPIU NEI VILKU NEI BEBRU NEVALGO JIE

  2. demo parašė:

    JEIGU MAŽEIKIŲ MEDŽIOTUOJAMS VILKAS NEATĖJO IR NEPALAIŽĖ NOSĖS .TAI JIE IR NEPASTEBĖJO

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto