Per adventinį laikotarpį – žmonės ramesni ir kantresni

Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas TENYS:

Antanas TENYS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

– Kokios yra mero Kūčios ir Kalėdos? Kaip ir daugelio žmonių – suvažiuoja į mūsų namus vaikai, anūkai, yra dovanos, Kalėdų senelis. Juo tikinčių turime keturis anūkus, bet ir suaugusiems reikia tokios pramogos – dovanos iš to paties senelio maišo imamos (juokiasi).
Keletą metų man teko Kalėdų senio vaidmuo, kaip bus šiemet, dar nežinau. Anūkai auga, juos pergudrauti vis sunkiau. Klausinėja, kur aš dingstu, batus pradėjo atpažinti…
Be abejo, ne visi turi galimybę susieiti su savo artimaisiais, yra nemažai vienišų žmonių.  Savivaldybė stengiasi jiems skirti dėmesio, bet galimybės ribotos. Džiugu, kad į akciją „Sušildykim sielas“ susitelkė gana gausus būrys savanorių, norinčių ir galinčių mūsų krašto žmonėms dovanoti laiko, energijos, širdies šilumos, telkiančių bendruomenę  jaukiausių švenčių laukimui.
Esu laimingas, matydamas tų žmonių bendrystę, nuoširdų sutelktą darbą dėl mažeikiškių. Regiu  džiaugsmu žibančias jų akis ir tikiu, kad jie patys jaučiasi puikiai, galėdami kažkuo prisidėti prie gražaus ir viltingo šv. Kalėdų laukimo. Juk visada tas laikotarpis buvo savaip pakylėtas, norėdavosi kažką gera padaryti, nudžiuginti, pasidalyti.
Ketvirtadienį buvau susitikęs su Mažeikių dekanato kunigais. Jų klausiau to paties, kaip ir Jūs, kokios yra žmonių nuotaikos? Prašiau, kad praneštų apie žmones, kuriuos ištinka nelaimės, kurie gyvena nepritekliuje, kuriems reikia pagalbos. Gal mes ne apie visus žinome?
Kalbant apie žmonių nuotaikas, gal toks sutapimas, bet mūsų aplankyti žmonės nebuvo pikti, nekeikė savo gyvenimo, likimo. Galbūt prieš šventes tampame atlaidesni, kantresni? Nes pastebėjau, kad ir Savivaldybę aplenkia pikti, aršūs lankytojai.
Norėtųsi, kad to pykčio visada būtų kuo mažiau.

One Reply to “Per adventinį laikotarpį – žmonės ramesni ir kantresni”

  1. jonas parašė:

    vėjus kalbi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto