Pikeliškių darže – pavojingas radinys

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmą kartą šiais metais Mažeikių rajone buvo įvestas planas „Skydas“ – antradienį gyventojai aptiko daiktą, panašų į sprogmenį.

Rado artilerijos sviedinį

Planas „Skydas“, pagal kurį į pavojingo radinio vietą sutraukiamos policijos, medikų ir ugniagesių gelbėtojų pajėgos, buvo įvestas Pikeliuose. Antradienį, apie penktą valandą vakaro, šio miestelio Lūšės gatvės gyventojai darže rado cilindro formos, 25 centimetrų ilgio sprogmenį, pažymėtą žvaigždute.
Tik apie pusę devynių vakaro į miestelį atvyko kariškiai išminuotojai, kurie nustatė, kad Pikeliuose aptiktas Antrojo pasaulinio karo laikų 45 milimetrų kalibro artilerijos sviedinys. Laikantis visų saugumo reikalavimų, sprogmuo buvo sunaikintas vietoje.

Būtinas atsargumas

Šiais metais tai pirmasis pavojingas radinys mūsų rajone, jų netrūko ir anksčiau: praėjusiais metais mūsų rajone vykdyta 16 sprogmenų nukenksminimo operacijų, 2019 m. – 30. Didžiausias Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenų kiekis Mažeikių rajone buvo aptiktas 2014 m. – tuomet iš viso neutralizuota 112 įvairaus kalibro sprogmenų.
Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono kariai išminuotojai pažymi, kad, kartu su pavasariniais žemės ūkio darbais intensyvėjant statyboms bei aplinkos švarinimo akcijoms, padaugėja ir pranešimų apie rastus sprogmenis ar į juos panašius daiktus. Paprastai didžiausias neplaninių sprogmenų neutralizavimo operacijų pikas yra balandžio–gegužės mėnesiai. Pavyzdžiui, 2020 m. balandžio mėnesį reaguodami į policijos pareigūnų pranešimus Inžinerijos bataliono išminuotojai Lietuvoje įvykdė 192 operacijas, gegužės mėnesį – 144.
Kariškiai pataria, radus sprogmenį ar į jį panašų daiktą: radinio jokiu būdu neliesti; paženklinti radimo vietą aiškiai matomu ženklu – kokiu nors asmeniniu daiktu, šaka ar pan.; pranešti apie radinį skubios pagalbos numeriu 112; sulaukti policijos ir iki jai atvykstant, jei yra galimybė, apie galimą sprogmenį įspėti aplinkinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto