Pirmosios oficialios rungtynės baigėsi lygiosiomis

Pirmąsias oficialias rungtynes šį sezoną Kaune žaidė Mažeikių „Mažeikių“ krepšinio komanda. Jų rezervas, Sporto mokyklos keturiolikamečių krepšininkų ekipa, turnyre mūsų mieste užėmė trečiąją vietą. PERGALĖS NEPAVYKO PASIEKTI
Pirmąją dvikovą oficialiose rungtynėse antradienį sužaidė reprezentacinė „Mažeikių“ krepšinio komanda. Tai buvo Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyro pirmojo etapo kovos.
Šiame turnyre žaidžia Lietuvos krepšinio lygos, trys Nacionalinės krepšinio lygos, trys Lietuvos studentų krepšinio lygos bei trys Regionų krepšinio lygos geriausios komandos. Burtai lėmė, kad pirmose rungtynėse mažeikiškių varžovė būtų trečiąją vietą studentų pirmenybėse iškovojusi Kauno technologijos universiteto komanda.
Pasak mažeikiškių ekipos trenerio Vidmanto Berčio, beveik visas rungtynes pirmavo studentų ekipa: tai rodo ir pirmųjų trijų kėlinukų rezultatai – 24:20, 44:35, 57:53 kauniečių naudai.
„Tik ketvirtajame kėlinyje pavyko perimti iniciatyvą ir, likus iki rungtynių pabaigos trims minutėms, išsiveržėme į priekį penkiais taškais. Gaila, tačiau pergalingo rezultato išlaikyti nepavyko: likus keturioms sekundėms, studentai pataikė abi baudas ir rungtynės pasibaigė lygiosiomis rezultatu 76:76“, – apgailestavo „Mažeikių“ treneris.
Kita vertus, tai ne pats blogiausias rezultatas, lemiamos bus antrosios rungtynės, kurios vyks spalio 10 dieną 18 valandą Mažeikiuose, „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje. „Nors studentų gretose yra keletas žaidėjų, žaidžiančių Nacionalinėje krepšinio lygoje, kur yra susijungę su Tauragės klubu, tačiau manau, kad savo arenoje, palaikomi savų žiūrovų, juos turime įveikti bent vienu tašku, ir tai mums garantuotų kelialapį į antrąjį taurės etapą“, – sakė treneris.
Per pirmąsias oficialias rungtynes mūsų gretose nesulaikomas buvo Marijus Norkus, kuris į varžovų krepšį įmetė 31 tašką. Neblogai jam talkino Paulius Budreckis (14 taškų), Egidijus Šlaustas (13 taškų) bei komandos kapitonas Aivaras Jokubaitis, pelnęs 12 taškų.

SEZONĄ PASITIKO „NUKRAUJAVĘ“
Mažeikiuose vyko tradicinis keturiolikamečių krepšininkų turnyras, kuriame rungtyniavo Šilutės, Plungės, Kretingos ekipos bei mūsų miesto V. Berčio treniruojama komanda.
Jaunieji mažeikiškiai pirmose rungtynėse (buvo žaidžiami keturi kėlinukai po aštuonias minutes – V. S.) rezultatu 47:41 privertė pasiduoti kretingiškius, vėliau rezultatu 69:40 sutriuškino Plungės komandą.
Paskutinėse rungtynėse mūsų krepšininkai rezultatu 49:64 turėjo pripažinti Šilutės sportininkų pranašumą.
Kadangi trys komandos šiame turnyre iškovojo po dvi pergales, viską lėmė tarpusavio rungtynių rezultatai. Jie buvo palankūs šilutiškiams, kurie iškovojo pirmąją vietą.
Antri liko kretingiškiai, trečiąją vietą užėmė Mažeikių krepšininkai. Baudų ir tritaškių metikų konkurse triumfavo mažeikiškiai: baudas geriausiai mėtė Karolis Stasiulis, tritaškius metimus – Modestas Šlaustas.
„Tai buvo pagrindinė repeticija prieš spalio 16 dieną prasidėsiantį Moksleivių krepšinio lygos sezoną. Keturiolikamečiai mano auklėtiniai antrajame divizione tądien žais pirmąsias rungtynes namuose su Kauno „A. Sabonio KMVezo statybos“ ekipa. Praėjusį sezoną patekome tarp šešiolikos geriausių tos amžiaus grupės šalies komandų, todėl šį sezoną varžomės antrajame divizione ir keliame sau užduotį iš jo neiškristi“, – sakė treneris.
Tačiau šį sezoną mažeikiškiai pasitiks gerokai „nukraujavę“: į Jungtines Amerikos Valstijas su tėvais išvyko gyventi jų pagrindinis vidurio puolėjas, 194 cm ūgio Dominykas Milka.
Pasak trenerio, mažeikiškis jau pranešė, kad žaidė vienas rungtynes šios šalies vidurinės mokyklos ekipoje ir per aštuonias minutes pelnė du taškus.