Poilsinių atostogų nauda sveikatai

Daliai žmonių gali būti išties sunku atsitraukti nuo įtempto darbinio grafiko, kasdienių buities rūpesčių. Būtent todėl dažnai žmonės atostogauja nuo darbų tik kritinėmis situacijomis – suprastėjus sveikatai, nedarbo dienomis. Turbūt problema ta, kad daugeliui atostogos asocijuojasi su neproduktyvu, neefektyvumu, darbų neatlikimu. Tačiau tiesa ta, jog atostogos gali suteikti galybę privalumų, kadangi poilsis yra būtinas mūsų psichikos ir fizinei gerovei, socialiniams santykiams ir netgi darbiniam produktyvumui.

Jei pastebite, kad pastaruoju metu jaučiate lėtinį nuovargį, įtampą ar stresą, verta apsvarstyti poilsinių atostogų pasiūlymus, pavyzdžiui, platformoje NoriuNoriuNoriu. Kartais pakanka vienos ar dviejų dienų išvykos į netoliese ar kitame mieste esantį viešbutį, sanatoriją ar spa centrą, kad patirtumėte kokybišką poilsį. Jei vis dar abejojate, ar poilsinės atostogos jums būtų naudingos, pateikiame moksliškai įrodytus aspektus, kodėl yra naudinga reguliariai atostogauti.

Pagerina fizinę sveikatą

Jeigu jaučiate vangumą, nuovargį, organizmo „nusidėvėjimą“, ar netgi patiriate rimtesnių sveikatos problemų (pavyzdžiui, virškinimo ar miego sutrikimų), gali būti, kad dėl viso to kaltas stresas. Poilsinė pertrauka nuo kasdienybės gali padėti atstatyti jūsų organizmą ir atpalaiduoti kūną. Reguliariai skiriant laiko atostogoms nuo darbų, ne tik išvengiama įvairių sveikatos sutrikimų, tačiau ir sustiprinama fizinė sveikata.

Stabilizuoja psichikos būklę

Kai mūsų psichika yra „perkrauta“ ir pavargusi, geros savijautos negalime tikėtis. Daugelis žmonių, jaučiantys psichikos pervargimą, būna irzlūs, prislėgti, liūdni, nerimastingi. Tokios būsenos gali itin neigiamai paveikti protinę veiklą (pavyzdžiui, atmintį, dėmesio koncentraciją) ar netgi pasireikšti psichosomatiniais sutrikimais. Tyrimai rodo, kad reguliarios poilsinės atostogos nuo kasdienio gyvenimo spaudimo leidžia ne tik stabilizuoti psichikos būklę, tačiau ir išvengti įvairių psichologinių problemų. Atsipalaidavęs protas gali dirbti daug sparčiau ir efektyviau.

Pagerina santykius

Žmogus yra socialinė būtybė, kuriai gyvybiškai svarbus bendravimas, tad ilsėdamiesi su šeima ar draugais dar labiau sustipriname teigiamą atostogų poveikį savo sveikatai, pageriname nuotaiką, lengviau atsipalaiduojame. Be to, buvimas naujoje aplinkoje su artimaisiais padeda atgaivinti santykius, pripildyti juos naujomis patirtimis. Beje, verta atkreipti dėmesį, jog teigiamą poveikį savo socialiniams santykiams patirsite net ir atostogaudami vieni – kai esate atsipalaidavę, pasikrovę energijos, daug lengviau galite inicijuoti ir palaikyti jums svarbius santykius, užmegzti naujų ryšių.

Didina produktyvumą

Kai pagalvojame apie atostogų galimybę, natūralu, jog į galvą gali ateiti tokios mintys, kaip „turiu per daug darbų, kad galėčiau atostogauti“. Gali atrodyti paradoksalu, tačiau reguliariai ilsėdamiesi ir atitrūkdami nuo darbų, galime būti daug efektyvesni ir atlikti daug daugiau užduočių. Mokslininkai jau seniai įrodė, jog poilsis yra būtinas, kad galėtume būti produktyvūs – galbūt todėl itin daug veiklių žmonių siekia palaikyti sveiką darbo ir poilsio režimo balansą bei reguliariai atostogauti.
Jei jūsų organizmas yra pavargęs ir neleisite jam atitrūkti nuo darbų, tikėtina, kad ilgainiui jums taps vis sunkiau susikoncentruoti, greitai atlikti užduotis, laviruoti tarp profesinių ir buities rūpesčių.

Suteikia naujų idėjų

Jei esame įsisukę į kasdienę rutiną, galime justi ne tik fizinį ir psichikos nuovargį, sumažėjusį produktyvumą ar suprastėjusius santykius, tačiau ir motyvacijos, naujų idėjų stoką. Tačiau kada reguliariai ilsimės ir atitrūkstame nuo įprastos kasdienybės, mūsų protas „išsivalo“ nuo įkyrių minčių ir problemų. Tokioje būsenoje daug lengviau ateina naujos idėjos – ar jos būtų susijusios su darbais, su santykiais ar su asmeniniu augimu. „Ištuštėjęs“ protas tampa labiau motyvuotų ieškoti naujų įkvėpimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto