Policija ieško plėšikų „dueto“

Mažeikiuose nesaugu – liudija policijos komisariato statistika.
Per pirmuosius du šių metų mėnesius pareigūnai pradėjo aštuonis ikiteisminius tyrimus dėl plėšimo. Tuo tarpu per pusę kovo registruoti net penki plėšimai ir trys atvirosios vagystės.
Ir vis tik kriminalistai nelaiko to pavojaus signalu apie masinius plėšimus: net keturiais atvejais veikė tas pats įtariamųjų „duetas“, kiti įtariamieji taip pat nustatyti.
TIRIAMI „ŽYGIAI“
Nuo kovo šeštosios iki kovo šešioliktosios buvo pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl atvirųjų vagysčių ir vienas – dėl plėšimo, kuriuose figūruoja įtariamųjų „duetas“.
Kovo šešioliktąją apie pirmą valandą nakties ties Draugystės gatvės 24-uoju namu buvo užpultas aštuoniolikmetis mažeikiškis. Du nepažįstamieji jį sumušė ir atėmė mobiliojo ryšio telefoną „Nokia“, šimtą litų, asmens tapatybės kortelę, moksleivio pažymėjimą bei dvi „Hansabanko“ mokėjimo korteles.
Kovo tryliktąją geležinkelio gatvėje iš dvylikamečio buvo atimtas mobiliojo ryšio telefonas „Nokia N80“, o kovo šeštąją toje pat gatvėje iš vienuolikmečio pagrobtas mobiliojo ryšio telefonas „Sony Ericsson W300i“.
Ketvirtasis šių įtariamųjų „žygis“ – kovo dvyliktąją prie Sodų gatvės 6-ojo namo iš 77-erių metų mažeikiškės pagrobta moteriška rankinė.
Pasak rajono kriminalinės policijos poskyrio viršininko Mindaugo Jaremčiuko, visais šiais nusikaltimais įtariami du mažeikiškiai, kurių pareigūnams niekaip nepavyksta rasti ir apklausti.
„Jų nuotraukos išdalintos patruliams, todėl tai tik laiko klausimas, kada jie bus sulaikyti. Vienas iš jų dar neturi septyniolikos metų, kitas aukštas. Jie vaikams kelia grėsmę. Raginame paauglių nedemonstruoti turimų mobiliųjų telefonų, nes įtariamųjų taktika paprasta: jie paklausia, kiek valandų, paauglys išsiima telefoną ir – tiek jį bemato.
Tamsiu paros metu savo turto nederėtų demonstruoti net ir vyresniems vaikinams. Be to, paaugliams patariama nebendrauti su nepažįstamais žmonėmis“, – pabrėžė poskyrio viršininkas.
PLĖŠIMUS
LYDI
FIZINIS SMURTAS
Be šių įvykių, kovą buvo užregistruoti dar keturi plėšimai, trijų iš jų aplinkybės jau daugmaž aiškios.
Kovo dvyliktosios vakarą Bugeniuose buvo sumuštas ir apiplėštas trisdešimtmetis Respublikos gatvės gyventojas. Iš jo chuliganai atėmė turto už kiek daugiau kaip tūkstantį litų. Kaip teigė kriminalistai, vyriškis draugavo su vietos mergina, susipyko, ir pastaroji jį pakvietė į gyvenvietę pasikalbėti. Vos G. Z. išlipo ši mašinos, buvo užpultas ir sumuštas dviejų vaikinų. Visus taškus šioje istorijoje sudėlios pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Pareigūnai nustatė, kad kovo dešimtąją iš penkiolikmečio devyniasdešimt litų kainuojantį mobiliojo ryšio telefoną šalia Mažeikių internatinės mokyklos atėmė trys tos mokyklos auklėtiniai, o kovo antrąją Kapėnuose gyvenantį vokietį apiplėšė ir sumušė Akmenės ir Mažeikių rajonų gyventojai, vienam iš kurių skirtas namų areštas, o kitas laiką leidžia areštinėje.
Kol kas nepavyksta nustatyti, kas apiplėšė 48-erių metų mažeikiškę kovo dešimtosios vakarą. Nepažįstamas asmuo, panaudojęs smurtą, ties Žemaitijos gatvės vienuoliktojo namo ketvirta laiptine iš jos pagrobė rankinę su daiktais. Patirtą žalą moteris įvertino 850 litų.
Dėl atvirųjų vagysčių ir plėšimo pradėti aštuoni ikiteisminiai tyrimai. Pasak kriminalistų, jų skirtumą lemia tai, ar buvo panaudotas fizinis smurtas, tada veiksmai kvalifikuojami kaip plėšimas.
Už plėšimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Tuo tarpu už svetimo turto pagrobimą, t. y. vagystę, gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
ANALIZUOJAMA
SITUACIJA
Lyginant su tokiu pat praėjusių metų laikotarpiu, stebimas plėšimų skaičiaus didėjimas: pernai per du mėnesius jų buvo tik du, per tris – šeši, tuo tarpu šiemet per pusę kovo – jau trylika. Užpernai per du mėnesius buvo užregistruoti septyni plėšimai, per tris – dvylika.
Iš viso per 2008 metus Mažeikių rajone įvykdyti 37 plėšimai, spalį ir balandį jų nebuvo, po vieną – sausį ir rugpjūtį, tuo tarpu – gegužę, liepą ir lapkritį – po penkis.
„Dėl prastos ekonominės situacijos šiuo metu policijos patrulių mieste vakarais ir naktimis budi kiek mažiau negu pernai.
Todėl raginu mažeikiškius savo saugumu susirūpinti ir patiems, tamsiu paros metu nevaikščioti po vieną, nepagailėti pinigų taksi, kad saugiai grįžtum namo“, – „Santarvei“ sakė rajono Policijos komisariato viršininko pavaduotojas Talidas Ostrauskas.
Pasak pareigūno, nustatant patruliavimo maršrutus, analizuojama nusikaltimų statistika. Kaip pavojingus, policininkai įvardija Sodų gatvės trikampį, Žemaitijos, Draugystės gatves, Stoties, Geležinkelio ir Bažnyčios gatvių rajonus prie geležinkelio.
T. Ostrauskas taip pat siūlo tėvams pagalvoti, ar verta paauglius aprūpinti brangiais mobiliojo ryšio telefonais, gal išrinkti paprastesnius ir pigesnius, kad apiplėšimo atveju nuostoliai būtų mažesni.
GINKLAVIMOSI BUMO
NĖRA
Didelio mažeikiškių ginklavimosi pareigūnai nepastebėjo: nuo metų pradžios iki kovo aštuonioliktosios buvo išduota keturiasdešimt leidimų įsigyti šaunamąjį ginklą (dešimt – pistoletams savigynai), tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį buvo išduoti 36 tokie leidimai, (keturiolika pistoletams savigynai).
„Šiuo metu mūsų rajone apsiginklavę yra 853 asmenys, kurių rankose 1624 ginklai. Savigynai žmonės laiko 417 ginklų, iš kurių 243 pistoletai ir 96 lygiavamzdžiai šautuvai. Medžiotojai savo namuose turi 1207 ginklus: 778 lygiavamzdžius, 390 graižtvinių ir 36 kombinuotus šautuvus“, – mažeikiškių ginkluotę apibūdino rajono Policijos komisariato licencijavimo grupės specialistas Linas Kašinskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto