Politikai atvėrė kelią antram ligoninės dalininkui

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Regioninė Mažeikių ligoninė stoja į permainų kelią: jos steigėja Savivaldybės taryba pritarė, kad būtų pradėtos procedūros dėl valstybės tapimo viešosios įstaigos dalininke.
Už tokį sprendimą balsavę politikai viliasi, kad tai suteiks įstaigai stabilumo, pagerės jai skirtas finansavimas, bus galimybė išlaikyti visus skyrius, pritraukti specialistų.

„Santarvė“ jau rašė, kad lapkričio mėnesio pradžioje Savivaldybė ir Regioninė Mažeikių ligoninė gavo viceministrės Danguolės Jankauskienės pasirašytą raštą, kuriuo siūloma apsvarstyti klausimą dėl valstybės dalyvavimo Regioninės Mažeikių ligoninės valdyme. Šią funkciją atliktų Sveikatos apsaugos ministerija, kuri įgyvendina valstybės, kaip viešosios įstaigos dalininkės, teises ir pareigas.
Ministerijos siūlymą Tarybos posėdyje pristatė Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, klausimas buvo aptartas ir visuose Tarybos komitetuose.
Meras politikams teigė, kad yra keli pasirinkimo būdai: vienas – nieko nedaryti, kitas – sujungti pirminės sveikatos priežiūros centrą su ligonine ir tapti poliklinika – tokia, kokia buvo prieš trisdešimt metų. Galima dirbti tik sutarčių pagrindu arba sutikti, kad dalininke taptų valstybė.
V. Macevičius paaiškino, kad Tarybai siūlomas sprendimas – tik pirminis, jo reikia, kad būtų galima pradėti tolesnes procedūras.
Savivaldybė apie jį informuos Sveikatos apsaugos ministeriją, tada iš jos bus gautas oficialus siūlymas, prasidės derybos dėl dalininkų teisių, pareigų, įnašo, kt. dalykų. Ir tik po to klausimas grįš į Tarybą – politikai nuspręs, ar priimti valstybę į dalininkes.
Nors sprendimo projektui niekas neprieštaravo, tačiau svarstant klausimą neapsieita be emocijų, replikų, kaltinimų.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto