Premjeras: kartu su savivalda suvaldėme pandemijos pradžią

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis nuotolinėje vaizdo konferencijoje su savivaldybių vadovais aptarė bendrus veiksmus dėl koronaviruso suvaldymo šalyje.
Premjeras merams, savivaldybių administracijų direktoriams ir savivaldybių administracijų darbuotojams padėkojo už bendras pastangas, kovojant su koronaviruso COVID 19 pandemija ir jos sukeltais padariniais.
„Mes visi drauge suvaldėme pandemijos pradžią. Turime savybę būti kuklūs, bet čia kuklumui ne vieta – esame viena iš nedaugelio šalių pasaulyje, kuri laiku užkardė ligos plitimą. Laiku suvokėme ligos grėsmę ir ėmėmės reikiamų priemonių, kad užkirstume kelią galimai katastrofai. Darbas dar nėra baigtas, bet ką padarėme kartu ir kokių rezultatų pasiekėme, yra mūsų visų nuopelnas“, – sakė S. Skvernelis.
Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad savivaldybės aktyviai prisideda prie intensyvaus ir tikslingo piliečių testavimo, kas lėmė rekordinius skaičius mėginių ėmimo srityje.
Savivaldybių dėka Lietuvoje atsirado mobiliųjų punktų ir brigadų tinklas, įsisteigė karščiavimo klinikos. Taip pat bendraujant su vietos savivalda buvo įgyvendintos sėkmingos prevencijos, užkardymo ir gydymo strategijos, greitai sureaguota ir užkirstas kelias pandemijos bangai atskiruose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
Kita vertus, pabrėžta, kad atsipalaiduoti dar negalima, o su suvaržymais reiks išmokti gyventi dar pakankamai ilgai. Savivaldybių vadovų paprašyta užtikrinti, kad sveikatos priežiūros įstaigos, slaugos ligoninės, globos namai atsakingai vykdytų viruso prevencinių priemonių diegimą ir visas taisykles taikytų nedelsiant.
Merai paraginti aktyviai teikti savo siūlymus ir pastebėjimus, pabrėžta abipusio dialogo svarba.
Savivaldybių vadovams taip pat buvo pristatyta situacija darbo rinkoje, numatomos lėšos kelių infrastruktūrai.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai supažindino, kas numatoma atnaujinant priešmokyklinio, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo veiklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto