Rajone daugėja užsikrėtimų COVID-19 liga šeimose

Nuotr. iš SAM archyvo

Praėjusią savaitę Mažeikių rajone vėl stebėtas COVID-19 ligos atvejų augimas.
Šiuo metu stebimi 4 ligos protrūkiai, registruotas protrūkis ugdymo įstaigoje, liga nustatyta keturiolikai vaikų.
Gerokai padaugėjo užsikrėtimų šeimose.

Statistiniai duomenys

Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga serga 113 rajono gyventojų, per savaitę naujų atvejų nustatyta 46. Septynių dienų paros vidurkis siekia septynis naujus atvejus.
Naujų susirgimų skaičius per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų yra 169,4. Savaitinis naujų atvejų pokytis šį pirmadienį yra teigiamas – plius 31,6 proc. (praeitą pirmadienį buvo minus 38 proc.).
Per paskutines 7 paras Mažeikių rajono savivaldybėje vėl padidėjo teigiamų tyrimų dalis – jis siekia 3 proc. Per savaitę testuoti beveik du tūkstančiai gyventojų.
Naujų atvejų savivaldybėje su SARS-CoV-2 mutacija (E484K) nenustatyta.
Ir rajone aktyvėja vakcinavimas. Iki pirmadienio paskiepyta beveik penkiolika tūkstančių, arba 29 proc., rajono gyventojų, beveik pusė jų – abiem skiepais.

Testavimas duoda rezultatų

Šiuo metu Mažeikių rajone stebimi 4 COVID-19 ligos protrūkiai. Praėjusią savaitę rajone registruotas vienas protrūkis ugdymo įstaigoje, nustatyta 14 COVID-19 ligos atvejų 1–19 metų amžiaus vaikams. Tai sudaro 26 proc. visų tą savaitę registruotų naujų atvejų, iš jų ugdymo įstaigas rizikos laikotarpiu lankė 6 vaikai. Pavyzdžiui, prieš tai savaitę ugdymo įstaigose buvo registruoti du COVID-19 ligos atvejai, dar anksčiau – 6.
„NVSC Telšių departamento specialistų nuomone, profilaktinis testavimas ugdymo įstaigose yra rezultatyvus – laiku nustatomi COVID-19 ligos atvejai bei izoliuojami sąlytį su jais turėjusieji asmenys. Ši valdymo priemonė šiuo metu yra bene vienintelė norint ugdymo procesą tęsti kontaktiniu būdu“, – pabrėžė departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Rajone daugėja užsikrėtimų COVID-19 liga šeimose”

 1. Anonimas parašė:

  Pradeda lįsti durnių maršo pasekmės – juk dalyvavo šeimomis.

  1. ! parašė:

   Serga liberalai , laisves partija, ir dalis konservatoriu.Šeimu marso dalyviai visi sveki.
   Kaip ir dalis Seimo tad Raskeviciaus keslai neiteisinti valio !

   1. > ! parašė:

    O jus žinote konkrečiai kas Mažeikiuoise serga? Ekstrasensas!!! O gal tiesiog “visažinė” turgaus bobelė? :-)))

 2. Ada parašė:

  Kol nebus viešumo, susirgimai bus slepiami, tol pandemijos galo nematyti. Žinoti apie sergančiuosius būtina ne dėl smalsumo, o dėl to, kad sveikieji galėtų pasisaugoti, neužsikrėstų patys ir neparneštų užkrato namiškiams. Kaip rodo praktika, ne visų susirgusių vaikų tėvai yra sąmoningi piliečiai: nors žino, kad vaikas negaluoja,vis tiek jį atveda į darželį (beje, patys sirgdami tėvai atveda sergančius vaikus į kolektyvą).

 3. Zuzi parašė:

  kokiose ugdymo įstaigose susirgimai?

  1. Be vardo parašė:

   Tos ugdymo įstaigos kuriose yra susirgimai, žino apie tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*