Rajono politikai patvirtino šių metų biudžetą

Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas 2020 metų rajono biudžeto projektas. Jo apimtys šiemet tik apie 2,5 milijono eurų didesnės nei patvirtinto praėjusiais metais.
Šių metų biudžetas patvirtintas tarybos daugumos balsais.

Didžioji dalis – dotacijos

2020 metų biudžetą sudaro 64, 7 mln. eurų pajamų, iš jų 1, 7 mln. – metų pradžios lėšų likutis ir 65,4 mln. eurų – asignavimų išlaidoms ir turtui įsigyti.
Biudžeto projektą pristačiusi Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė paaiškino, kad asignavimai viršija pajamas skolintomis lėšomis 716,4 tūkst. eurų.
Taip pat patvirtintos Savivaldybės biudžetinių įstaigų 2020 metų pajamų įmokos į rajono biudžetą už prekes ir paslaugas, už ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą bei už išlaikymą švietimo, socialinės apsaugos ir kitose įstaigose – beveik 2,4 mln. eurų.
Kaip ir kasmet, didžiąją dalį pajamų biudžeto sudaro gyventojų pajamų mokestis bei valstybės dotacijos: atitinkamai 30,4 ir 25,9 mln. eurų.
Rajono biudžetą sudaro devynios programos. J. Balvočienė pastebėjo, kad, kaip įprasta, beveik pusė biudžeto išleidžiama švietimui, nemažai lėšų tenka socialinei aplinkai.

Tikimasi viršplaninių lėšų

Pastebėta, kad šiemet biudžetas įtemptas, sudėtingas. Kad būtų galima patvirtinti darbo užmokestį dvylikai mėnesių (pirminiame variante jo užteko 11,6 mėnesio), teko daugiau kaip 700 tūkst. eurų sumažinti kitus poreikius, įtraukus į biudžeto projektą.
Daugiausia lėšų – 680 tūkst. – paimta iš planuotų socialinių kompensacijų. Tikimasi išlaidų dalį pakoreguoti gavus viršplaninių lėšų, perskirsčius lėšas, netekusias tikslinės paskirties.

Plačiau apie biudžetą, lėšų paskirstymo prioritetus – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Rajono politikai patvirtino šių metų biudžetą”

 1. Tomas to Daiva parašė:

  Jus ta pati Daiva? Sakykit gerbiamoji, kaip jus savo zvitria akimi nematete ir nezinojote, jog pilkasis kardinolas kryziuotis – vagis? Taigi kiekvienas kiemsargis ta butu konstataves. Kiek per to vagies sedejima, rajono lesu pavogta? Gi vienas lauke karys, ko tokiu neistrauket i dienos sviesa? Nes bebrai draugeliai, ane? Taip kad, niekiniai tie jusu pamastymai…..

  1. DAIVA parašė:

   Vagis gaudo atitinkamos institucijos. Neseniai STT kai kuriuos Savivaldybės asmenis ištraukė į dienos šviesą STT globon papuolė ir B.Kryžius. 2015 m. konservatorių partijos pirmininkė L.Rimkienė balsavo -,,už ” – kad B.Kryžius būtų Savivaldybės administracijos direktoriumi , o Rimkienės tokia balsavimo motyvacija buvo tik todėl ,kad B.Kryžius yra buvęs konservatorius todėl jam Rimkienė jokių priekaištų neturėjo. Paskui Rimkienė socialdemokratų partijos narius viešai pradėjo vadinti bebrais. Kai konservatorių partijos pirmininkė L.Rimkienė gavo vicemerės postą tada jau Rimkienei ir bebrai tapo draugeliai. Dabar Rimkienė kartu su viena iš bebrų partijos atstove , dabartine administracijos direktore L.Nagiene ir kaip Rimkienė buvo pavadinusi ,,fizruke” S.Bernotiene važinėjasi su krepšiais po seniūnijas , tramdo neatsakingas mamas . Gal ,,Permainų garantas ” ką nors tokio daugiau į dienos šviesą ištrauks ?

 2. DAIVA parašė:

  Po to,kai valstybės tarnautoja J.Balvočienė Tarybos nariams ir susirinkusiems asmenims pristatė Savivaldybės 2020 metų biudžetą, meras V.Macevičius padėkojo už labai išsamų pristatymą. Nepamiršo meras paklausti Tarybos narių ,,Ir tubūt per pastaruosius 10 metų, ar esate gavę tokią išsamią ir tiek informacijos komitetuose”. Tai yra atvirumas ir skaidrumas, pabrėžė meras. Ir kaip reikia suprasti tokį mero pasisakymą? Bet tuos pastaruosius 10 ir daugiau metų, būtent, ankstesnių metų Savivaldybės biudžetus ruošdavo tas pats Savivaldybės Finansų skyrius, o juos pristatydavo to skyriaus vedėja J.Balvočienė. Pagal merą V.Macevičių galima suprasti,kad tuos pastaruosius 10 metų J.Balvočienė ir jos vadovaujamas skyrius dirbo neatvirai ir neskaidriai, o Balvočienė visada Savivaldybės biudžetą Tarybos nariams pristatydavo neišsamiai. Manau,kad meras V.Macevičius konstatuodamas faktus apie išsamumą ,skaidrumą ir atvirumą per pastarųjų 10 metų laikotarpį, turėtų atsakingai rinkti žodžius,o ne nusileisti iki Rimkienės lygio. Tiesa,bet meras pats ir pasirinko antrą vicemerę, taigi atitiko kirvis kotą.
  Gal vis dėlto verta pasidžiaugti ,kad V.Macevičius viceministro kėdę iškeitė i mero kėdę, nes tik V.Macevičiui atsisėdus į mero kėdę , pagaliau komitetuose ir Tarybos posėdyje J.Balvočienė labai išsamiai pristatė 2020m.biudžetą, ko, pasak mero, per pastaruosius 10 metų to nebuvo. Kadangi turime naują merą,deleguotą nuo partijos ,,Tvarka ir Teisingumas”, tikriausiai todėl ir biudžetas buvo pristatomas išsamiai, atvirai ir skaidriai. Gal čia tiks ir tas posakis,, nauja šluota, naujai šluoja”. Ir svarbiausia, kad tuo visapusišku atvirumu ir skaidrumu meras V.Macevičius niekada nepamirštų dalintis ir su miesto gyventojais. Dar nei metų nepraėjo nuo rinkimų, bet meras V.Macevičius, ko gero, jau užmiršo savo pažadus išsakytus rinkimų debatuose, kuriuos organizavo ,,Santarvė”.
  Labai tobulu biudžeto pristatymu džiaugėsi ir konservatorius P.Auryla. Šis konservatorius jau 5 kadenciją sėdi Taryboje ir galbūt, jau po šio biudžeto išsamaus svarstymo ir tobulo pristatymo, šiam tarybos nariui, pagaliau bus puikiai žinoma iš kokių lėšų bus finansuojama Šerkšnėnų areoklubo veikla. Na,o konservatorių ,,Permainų garantas” sėdėdama ( kaip šios partijos atstovė dažnai tai skaydavo) tarp ,,bebrų partijos” atstovės L.Nagienės ir ,,fizrukės” S.Bernotienės Tarybos posėdyje zyzė tą patį per tą patį: ,,Siūlau nutraukti diskusiją ir pereiti prie balsavimo.” Galbūt konservatorės tokių ,,permainų” neatlaikė net ir gydytojas psichiatras D.Ereminas, todėl ir atsisakė Tarybos nario mandato?

 3. B. parašė:

  Tai dabar ir neaišku: užteks lėšų baigti pradėtą Pavenčių gatvės rekonstrukciją ar ne. Darbai pradėti ir nebaigti. Darbininkų nesimato. Kalbama, kad baigėsi pinigai. Taip ir liks išrausta gatvė, kaip tas pradėtas renovuoti ir nebaigtas devynaukštis Žemaitijos gatvėje. Puse luptas, puse skustas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*