Šauktinių sąrašas bus sudarytas šią savaitę

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šeštus metus šalyje vyksta šaukimas į Lietuvos kariuomenę, šiemet šauktinių sąrašas bus sudarytas ketvirtadienį.
Per šiuos metus į devynių mėnesių karinę tarnybą turėtų išvykti apie šimtas mažeikiškių.

Karo prievolininkų sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa, sąrašų sudarymo procesą stebės krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, procedūroje taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas ir kiti kariuomenės atstovai.
Siekiant užtikrinti, kad šauktinių sąrašų sudarymo procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai, procesą stebės penki visuomenės atstovai iš Lietuvos skautijos, Lietuvos skautų sąjungos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ir Lietuvos šaulių sąjungos.
Į 2021 m. karo prievolininkų sąrašus bus įtraukta apie 38 tūkst. 18–23 metų amžiaus (įskaitytinai) jaunuolių, iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3 828 karo prievolininkus.
2019 m. sąrašuose buvo 31 068 jaunuoliai, pašaukta 3 827 karo prievolininkų, pernai – 38 427 jaunuoliai, pašaukta – 3 828.
Pernai iš Mažeikių rajono sąraše buvo 1 150 šauktinių, į tarnybos vietas išvyko apie šimtas rajono gyventojų, tarp kurių – trys merginos.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*