„Sauridai“ ir dujų vartotojams siūloma susitaikyti

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Trečiadienį vykusiame Mažeikių rajono apylinkės teismo posėdyje „Sauridai“ atstovaujantis  advokatas prakalbo apie galimybę pasirašyti taikos sutartį. Tokį siūlymą palaikė ir teisėja Andželika Butkuvienė, paraginusi abiem pusėms rasti kompromisinį sprendimą. Tuo labiau kad laiko iki kito posėdžio, vyksiančio gegužės mėnesį, yra pakankamai.

Lauks vadovo pritarimo

„Sauridai“ atstovaujantis šiauliškis advokatas Gintaras Žičkus išdėstė ir tokio siūlymo argumentus:  vadovaujantis Vartotojų  teisių apsaugos tarnybos dokumentais, įmonė nebetaiko atsijungimo sąlygų, dėl kurių kilo konfliktas, be to, Kainų komisija reguliuoja ir vadinamąjį abonentinį mokestį bei suskystintųjų dujų kainą.
Advokatas teigė apgalvojęs sąlygas, kurias galėtų pasiūlyti vartotojams, tačiau kadangi „Sauridos“ vadovas išvykęs, negalįs jų suderinti.

Teismas – „už“ taiką

Teisėja Andželika Butkuvienė palaikė advokato siūlymą.
„Geriau maža taika, o ne didelis karas“, – teigė teisėja.
Ji prisipažino visada konfliktuojančioms pusėms siūlanti pagalvoti apie taikos sutartį. Tokia baigtis esanti greitesnė, efektyvesnė ir ekonomiškesnė.
„Laikausi tos pozicijos, kad geriau šalys susitaria ir išeina patenkintos, nes jei sprendimą priima teismas, jis ne visada tinka abiem pusėms“, – kvietė abi puses būti atviroms pasiūlymams kvietė teisėja.
Dujų vartotojams atstovaujanti teisininkė Lina Rimkienė teigė, kad sprendimą bus galima priimti tik
sulaukus „Sauridos“ siūlomų sąlygų dėl taikos sutarties.

Ieškinį panoro papildyti

„Santarvė“ primena, kad teismas nagrinėja 26 mažeikiškių ieškinį dėl sutarčių su „Saurida“ nutraukimo bei dujų tiekimo sąlygų patvirtinimo. Be to, dujų vartotojai siekė susigrąžinti „per klaidą“ sumokėtą abonentinį mokestį bei prisiteisti neturtinę žalą.
Pasikeitus kai kuriems teisės aktams ir „Sauridos“ dokumentams ieškovai nutarė atsisakyti susigrąžinti minėtus pinigus. Be to, jie panoro papildyti ieškinį naujais reikalavimais. Todėl teismo procesas bus tęsiamas gegužės 8 dieną.

Plačiau skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.

19 Atsakymų į “„Sauridai“ ir dujų vartotojams siūloma susitaikyti”

 1. Dalia parašė:

  Tie vargsai 26 zmogeliai nesupranta, kad rimkiene zaidzia rinkimu zaidimus…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Rezultatas 0-2 abonentų ir gerbiamo Kęstučio Bartkevičiaus naudai.

 3. jo,jo parašė:

  Jo,laba diena,aš apiplėšiu kaimyną,prišiksiu į jo dūšią,pareikalausiu dar jo susimokėti už mano padarytas šunybes,porą metų dar jį reketuosiu,vėliau lig niekur nieko pareikšiu,kad jei tu dar susimokėsi man papildomai,tai aš taikysiuosi.Čia besislapstančio pono Ranco verslo planas.Kol jis pats nesusitiks su abonentais asmeniškai,nieko nebus.

 4. Vaida parašė:

  Teismas „Sauridai“ jau skyre maza bauda. Manau ieskovai (vartotojai) laimetu sia byla. Viskas ju puseje. Labai daug „Sauridos“ pazeidimu.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  chm! taikos sutartis su tokia negarbinga bendrove?idomu,kokia moraline kompensacija ieskovams pasiulys ta saurida?o kiek nervu ir sveikatos kai kurie zmones jau padejo del sitokiu patyciu ir issidirbinejimu is vartotoju,nors jau daugiau kaip metai vartotojais juos negalima ivardint.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Sauridai per didelį godumą artėja gėdingas galas,idomu kaip bus atsiskaityta su valstybe,teismais,sodra.Nejaugi visos instancijos nurašys skolas?Prezidentė savo kalboje keleta kartų užsiminė apie verslininkų korupciją,greito pralobimo problemas,nebaudžiamumą.

 7. Nijole parašė:

  Dėl tokio gyvenimo Lietuvoje tapę nesąžiningais ieškovais- sudarykite taikos sutartį, gimę ir gyvenę ne pagal sąžinę – sudarykite taikos sutartį, motyvuodami „Geriau maža taika, o ne didelis karas“. Sąžiningi ieškovai, sudarykite taikos sutartį, nes gali tekti ilgai bylinėtis ir yra didelė tikimybė, kad bylą pralaimėsite , nes pasikeitė įstatymai .Visi likusieji bylinėkitės iki kol teismas priims sprendimą- sužinosime, ar geriau kreiptis į teismą, ar K.Bartkevičių. Kol kas pastarasis laimi.

 8. x parašė:

  O kažin ar bent vienas iš čia verkšlenancių rėksniu yra įstojęs i Mažeikių vartotojų asociaciją:ar domisi jos veikla,gal kas paklausė kokia reikalinga pagalba,o gal finansiškai paremtu.Bet ne,mes visi esam kieti tik už kampo ir laukiam kol už mus tai kazkas tai padarys.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Pajungiant gamtines dujas plastikiniais vamzdynais,kurie labai greitai montuojami ,nebus reikalingi jokie Ranco vamzdžiai nei požeminės sisternos.

 10. Rinkikas parašė:

  Artėja rinkimai,akivaizdžiai matome,kam dar rūpi eilinio žmogaus problėmos.Matome į ką dar galima kreiptis,kuo galima tikėti.O kaikas gynė tik sauridos ir savivaldybės interesą,gėda,mūsų išrinktieji.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Dar kartą reikia padėkoti Kęstučiui Bartkevičiui dėl naftos suskystintų dujų kainos iškėlimo ir plėšikiško abonentinio mokesčio sumažinimo.Jo iniciatyva šis klausimas buvo keliamas seime.Taip iki šiol būtume maitinę sauridos ponus ir jų užtarėjus.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Tegul mums grazina permoketa suma!!! Apie kokia taika reikia dar sneketi,jeigu esame apiplesti ?

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Tie kurie nemokejo,tie laimejo? O kas mums grazins permoketas sumas?

 14. Tadas parašė:

  80 proc. abonentų mokėjo žvėriškai pakeltą abonentinį mokestį. Kas penktas jo nemokėjo. Jei teismas , galu gale, pripažins,kad vienapusiškai pakeltas abonentinis mokestis buvo pakeltas neteisėtai, mokėjusiems turės būti grąžinta permoka, nemokėjusiems nubrauktas įsiskolinimas. Kiek dar laukti?

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Dar prie realisto išsakytų minčių pridėčiau:
  Atjungia, nupjaunant dujų vamzdį 2012-12 tarifais, t.y. iki 60Lt. Arba pastato aklę ir užplombuoja – 20 Lt.

 16. as parašė:

  Manau, kad Saurida turi nurasyti pinigus zmonems uz neteisetai padidinta abonentini mokesti, kurisdabar saskaitose vis irasomas kaip skola. Mes nieko jam neskolingi!

 17. PRITARIU parašė:

  Nepasiduokit,mieli vargšai abonentai,saurida eilinį kartą nori išsisukti,perdaug žinomas vadas sugalvojo naują nusimuilinimo planą.

 18. PRANAŠAS parašė:

  Saurida gėdingai neria į krūmus.Vadas kapituliuoja,gelbėkitės,kas dar dirba toje firmelėje.Skolos valstybei,mokesčių ignoravimas,didybės manija,kitaip ir negalėjo būti.Slapstymasis nuo abonentų ir teisėsaugininkų užsieniuose neišgelbės.

 19. realistas parašė:

  Pirmas žingsnis – „Saurida“ atlygina visas bylinėjimosi išlaidas,
  Antras žingsnis – už nesąžiningai taikytus tarifus iš „Sauridos“ priteisiama kompensacija,
  Trečias žingsnis- už moralinę žalą priteisiama „Sauridai“ viešas atsiprašymas per rajoninę spaudą.
  Na o po to galimas ir susitaikymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto