Savivaldybės meras: praėjusių metų išbandymus pavyko įveikti

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Į visuomenę įsibrovęs koronavirusas apvertė mūsų įprastą gyvenimą – 2020-ieji buvo išbandymų metai. Teko pertvarkyti bendravimo būdus, atsisakyti kontaktų, renginių, pasibuvimų kartu, Savivaldybės tarybos posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu. Taryba, Tarybos komitetai, komisijos, Savivaldybės administracijos darbuotojai, biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovai stengėsi, kad būtų priimami bei laiku įgyvendinami didžiausią naudą gyventojams teikiantys sprendimai.
Tai akcentavo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, pristatydamas praėjusių metų veiklos ataskaitą.

Didžiausi išmėginimai – pandemija ir politinis nestabilumas

Balandžio pabaigoje susirinkusi Taryba patvirtino Savivaldybės mero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus veiklos ataskaitas.
Kalbėdamas apie praėjusius metus V. Macevičius pažymėjo: prasidėjusi COVID-19 pandemija privertė prisitaikyti, išmokti dirbti nelengvomis sąlygomis. Ir viešajam sektoriui, ir verslui, ir rajono bendruomenei – kiekvienam jos nariui – teko saugotis infekcijos ir tuo pačiu metu gyventi bei dirbti.
Tarybos darbas nenutrūko, nors jos veiklos darnai pernai trukdė ne tik viruso sukelti sunkumai, bet ir tai, kad per praėjusius metus pasikeitė trys koalicijos: nebuvo politinio stabilumo.
Kita vertus, Savivaldybės politikų perėjimas prie naujos darbo formos – Tarybos ir jos komitetų posėdžių organizavimo nuotoliniu būdu – parodė, kad šis būdas turi ir privalumų. V. Macevičius pastebėjo: kai pradėjo vykti nuotoliniai Tarybos posėdžiai, pagerėjo jų lankomumas, jis siekė daugiau nei 87 proc.

Rajonui svarbūs darbai ir sprendimai

2020-aisiais veiklą vykdė penki Tarybos komitetai, kurie preliminariai nagrinėjo Savivaldybės tarybai teikiamus sprendimų projektus, teikė išvadas ir pasiūlymus, kontroliavo, kaip laikomasi įstatymų, ar vykdomi Savivaldybės tarybos, mero sprendimai.
Praėjusiais metais surengta 13 Tarybos posėdžių, iš jų 2 – neeiliniai. Taryba priėmė 344 sprendimus, iš jų 93 – norminius teisės aktus. Tarp svarbiausių svarstytų klausimų meras įvardijo Tarybos sprendimą, patvirtinantį praėjusių metų biudžetą, programas, užtikrinančias ugdymo kokybę, socialinės paramos įgyvendinimą rajone, kultūros ir sporto plėtrą, aplinkos ir gyventojų sveikatos gerinimą.
Pagrindiniu ir svarbiausiu pernai nuveiktu darbu rajono vadovas vadina žengtus pirmuosius žingsnius dėl Mažeikių pramonės parko: atlikta jo steigimo studija, nupirkti du žemės sklypai, pasirašyta sutartis dėl pramoninės teritorijos detaliojo plano rengimo.
V. Macevičius akcentavo, jog 2020-ieji Mažeikių miestui ir rajonui atnešė svarbių pokyčių, kurie labiausiai atsispindi viešojoje infrastruktūroje. Baigtas sutvarkyti Ventos upės slėnis, atnaujinti Dailės ir Choreografijos mokyklų pastatai, įrengtas viadukas virš geležinkelio Algirdo gatvėje, sukurtos patogesnės sąlygos rajono gyventojams ir svečiams gyventi, dirbti, mokytis, ilsėtis, keliauti.
Pernai rajone iš viso baigta įgyvendinti 17 projektų. Bendra jų vertė – 19,28 mln. eurų, Savivaldybė prie jų įgyvendinimo prisidėjo 1,95 mln. eurų.

Švietimo problemos ir „Auksinė krivūlė“

Tarp kitų praėjusiais metais nerimą kėlusių problemų Savivaldybės meras įvardijo rajono švietimo įstaigų vadovų atranką.
Tarybai pavedus, meras organizavo 18 konkursų Mažeikių rajono savivaldybės švietimo įstaigų direktorių pareigoms užimti. Iš jų 14 konkursų neįvyko, nes neatsirado norinčiųjų kandidatuoti į vienos ar kitos įstaigos direktoriaus pareigas.
„Visoje Lietuvoje situacija tokia pat: ugdymo įstaigų direktorių pareigos nepatrauklios. Nepaisant to, rajono švietimo sistemos rezultatai praėjusių metų spalį įvertinti Lietuvos savivaldybių asociacijos skiriamu apdovanojimu – „Auksine krivūle“ – už švietimo pažangą veiksmingai panaudojant išteklius“, – apie rajono švietimo įstaigų pasiekimus kalbėjo V. Macevičius.
Tai antroji Savivaldybės pelnyta „Auksinė krivūlė“, pirmoji paskirta 2017 m. – už didžiausią pažangą didinant eismo saugumą.

Svarbi veiklos dalis – atstovavimas rajonui

Įprastai didžiausią mero veiklos dalį užima atstovavimas rajonui – lankymasis valstybinėse ir rajono įstaigose, įmonėse, dalyvavimas bendruomenių renginiuose. Pernai prasidėjusi koronaviruso pandemija, karantinas šią veiklą apribojo, labiau pakeitęs jos formą, bet ne turinį.
Sprendžiant aktualius rajono reikalus, V. Macevičiui teko ne kartą susitikti su Seimo ir Vyriausybės nariais, šalies Prezidentu, dalyvauti įvairiuose pasitarimuose investicijų pritraukimo į regioną, teritorijų planavimo, energetikos, transporto, žemės ūkio, miesto ir kaimo infrastruktūros gerinimo, sveikatos, švietimo, kultūros bei kitais klausimais.
Meras ir jo komanda nemažai padirbėjo stiprindami tarptautinius ryšius. Mažeikiai kaip perspektyvus pramonės miestas buvo pristatyti Alma Atoje surengtame Kazachstano ir Lietuvos ekonomikos forume, užmegzti ryšiai su šios šalies verslo atstovais. Stiprėja partnerystė tarp Mažeikių rajono ir Saldus (Latvija) savivaldybių, įgyvendinami bendri tarptautiniai projektai (riedlenčių ir BMX dviračių parkų), Savivaldybės inicijuotais renginiais skatinamas kultūros ir sporto bendruomenių bendradarbiavimas.

Gyventojai, norintys išsamiau susipažinti su Savivaldybės mero ataskaita, gali ją surasti interneto svetainėje www.mazeikiai.lt.

Regina GIRDENIENĖ

Užs. Sut. MS-41

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*