Savivaldybės taryboje – vėl nauja valdančioji dauguma

Susitarimą dėl Tarybos valdančiosios daugumos suformavimo pasirašė trijų frakcijų seniūnai: Jonas Jurkus, Milda Šukienė, Sigutė Bernotienė. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien, penktadienį, vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo paskelbta apie naujos valdančiosios daugumos susitarimą. Jį posėdžio išvakarėse pasirašė trijų frakcijų seniūnai: partijos „Laisvė ir teisingumas“ – Sigutė Bernotienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – Milda Šukienė bei socialdemokratų – Jonas Jurkus.
Per pusantrų Savivaldybės tarybos kadencijos metų valdančioji dauguma keičiasi jau ketvirtą kartą.

Argumentų nepateikta

Šioje valdančiojoje daugumoje nebeliko konservatorių, į ją vėl sugrįžo liepos mėnesį išmesti „valstiečiai“. Posėdyje perskaitytame pranešime naujos daugumos atsiradimo priežastys nebuvo įvardytos. Lakoniškai paaiškinta, kad jos tikslas – įgyvendinti rinkėjams duotus pažadus, sudaryti sąlygas pasitikėjimui Savivaldybės taryba ir jos veikla.
Informuota, kad, atsižvelgiant į susitarimą, bus pasirašyta nauja daugumos programa.
Konservatorių frakcijos seniūnė Lina Rimkienė „Santarvei“ sakė, kad toks kolegų žingsnis jai buvo netikėtas. Argumentų, kodėl valdančiojoje daugumoje nelieka konservatorių, nebuvo pateikta nei jų frakcijai, nei per Savivaldybės tarybos posėdį.

Netinkamas laikas

L. Rimkienė mano, kad šiuo sunkiu dėl pandemijos metu nereikėtų imtis destrukcijos, dalytis kėdėmis. Tai būtų galima padaryti ir po karantino.
„Buvome pasiruošę energingai ginti savivaldybės pozicijas Vilniuje, aktyviai dalyvauti pritraukiant investicijas į rajoną. Konservatorių partija turi Premjerę, tikimės, kad turės 9 ministrus iš 14. Ar tikrai tai nieko nereiškia? Ar tikrai norime tos pačios vangios pozicijos, kokia buvo iki šiol?“ – retoriškai klausė konservatorių lyderė, vicemerė, primindama, kad mažeikiškių į Seimą išrinkti kandidatai (Laima Nagienė ir Valius Ąžuolas) dirba parlamento opozicijoje.

Išsilaikė tik keturis mėnesius

Priminsime, kad Savivaldybės tarybos dauguma su konservatoriais susiformavo šią vasarą – liepos mėnesį ir taip pat greitai – Tarybos posėdžio išvakarėse. Konservatoriai tada iš daugumos išstūmė „valstiečius“, į daugumą buvo priimti socialdemokratai.
Tuometės naujosios daugumos: konservatorių, socialdemokratų ir „tvarkiečių“ – pirmasis darbas –Tarybos posėdžio metu buvo pareikštas nepasitikėjimas ir atstatydinta Savivaldybės administracijos direktorė L. Nagienė.
Pirmoji šios kadencijos tarybos valdančioji dauguma praėjusių metų balandžio mėnesį buvo sudaryta susijungus „tvarkiečiams“, „valstiečiams“ bei Visuomeniniam rinkimų komitetui „Mažeikių pavasaris“, tačiau po kelių mėnesių (praėjusių metų rugsėjį) „Mažeikių pavasario“ atsisakyta.

23 Atsakymai į “Savivaldybės taryboje – vėl nauja valdančioji dauguma”

 1. Brr parašė:

  Ir vėl tie patys skrabalai ir nemokšos grižta

 2. Receptas parašė:

  Duokit Jurkui postą ir baigsis revoliucijos.

 3. Tadeušas parašė:

  Komunizmo velnias tūno mumyse.

 4. juzis parašė:

  Kieno namai mazutu kvepia,kieno biokuru?Songaila,Jurkus ir Trakinis,tai branduolys tarybos geležinis.

 5. Antanas parašė:

  Ko čia bliaunat.Ką renkant tą ir turite.Mažeikiams tokia dalia.Sovietmečiu valdė atvykę ir dabar per 30 nepriklausomybės metų meru renkami nei gimę nei augę Mažeikiuose. Ar rajono valdžia,seniūnas, frakcijos vadas Jurkus yra vaikšioję po Mažeikius?Dar centrinėse gatvėse tebėra šaligatvio danga,kai Jurkus dirbo montažniku.Ai ko čia aušinti burną.Vis tiek niekas nesikeis.

 6. Šarka mąstytoja parašė:

  Nu tvarkelė savivaldybėje?! Vėl nauja koalicija! Kas valdo mūsų rajono merą? Kodėl jis neturi savo stuburo? Taip, teisingai, L.Rimkienė epitetų turės daugiau, negu prieš jau buvusią koaliciją. Nebepasitikiu rajono vadovais. Mažeikiškiai, atsibuskite, ar tokio mero reikėjo. Manau teisingai būtų, jei su administracijos direktorės nušalinimu, būtų atsistatydinęs meras. Tai va pasekmė. Na kiek ilgai ši koalicija išgyvens??? Visai nebeįdomu šiame krašte.

 7. Mažeikietė parašė:

  Kada pradėsit dirbti? Covidas tai iš savivaldybės Mažeikiuose išplito. Vienas “didvyris” nematė reikalo sėdėti saviizoliacijoje, per visus galus “triūbijo” kad čia nieko tokio. Ikimokyklinėse ugdymo įstaigose kas darosi? Jokios tvarkos , valkiojasi mokytojos apsisnargliavusios , direktorės džiaugiasi, kad visos kuo greičiau persirgs ir bus gerai, galės ramiai dirbti. Visus tokus” žinovus” savanoriauti į covido skyrių, gal pradės žiūrėti tvarkos savo valdomose įmonėse. Kodėl temperatūros nematuoja, vyksta visokie renginiai su tėveliais. Atsibuskit Yra nėra tas covidas, bet žmonės serga, gripais, plaučių uždegimais, Turim saugoti save ir aplinkinius. o savivaldybei laikas išsivalyti iš senelių ir pradėti dirbti. Gražių švenčių visiems ir saugokime vieni kitiems. Sėkmės.

 8. Šiaip parašė:

  Nežinau, bet turbūt jurkus su Rimkiene toj pačioj “gudručiu” gimnazijoje mokslus krimto, bo pas abu žodyno skurdumas ir “entelektas”, baisesnis už Kaukolikų kaimo girtuoklio Izidoriaus P…….

 9. zemaitis parašė:

  vel jurkus?? ku tas ten bedirb? nors ar ans isvis yra kur nors ku nors dirbes…

 10. B. parašė:

  Man visiškai nerūpi, kokios ten dabar savivaldybėje frakcijos, rateliai ar kooperatyvai. Man rūpi, kada bus pradėta dirbti ir rūpintis miestu, kada bus pradėti remontuoti kiemai, ten esantys šaligatviai, kada bus baudžiami vairuotojai už automobilių statymus ant žalios vejos, kada iš miesto išnyks pastatai-vaiduokliai. Nustokit peštis dėl kėdžių. Pradėkit dirbti.

  1. Pagaliau parašė:

   Tu manai kr rimkiene kada nors dirbs Mažeikiams? Jai svarbu išeidinėti kitus ir blokuoti fb, manau jai milijardu nieks dalinti nebeduos :)

 11. JONIS parašė:

  Ar koncervatoriai su kuo nors tariasi ,jie savo priesus naikina,kuo stebiesi linute lie pasieigei taip pat kaip jus su Nagiene.

 12. Anonimas parašė:

  Ar koncervatoriai su kuo nors tariasi ,jie savo priesus naikina,kio stebiesi linute lie pasielgi taip pat kaip jus su Nagiene.

 13. to žinot ir kitiems parašė:

  Už nagienę balsavo, nes nebuvo už ką ir prieš konservatorę.Tad buvusi socialdemokratė ir laimėjo. Juk pastaroji ne pirmą kartą dalyvauja LR Seimo rinkimuose. Tik gal nereikėjo konservatorei adresuoti į merą, seimo išrinktą narį,kai kalba sukdavosi apie verslo, investicijų pritraukimą.Gi tokios pozicijos,vardan Mažeikų miesto, ir prižadėjusi net su skaičiais buvo dėl pastarųjų pritraukimo. Tikiuosi ,kad dabar visi dirbs Mažeikių miesto ir gyventojų vardan :-).

 14. Daiva parašė:

  Manau, kad meras V.Macevičius Mažeikių gyventojams turėtų viešai pateikti argumentus, kodėl iš valdančiosios koalicijos yra išmetami konservatoriai. Laukiu spaudos konferencijos.

 15. paulius parašė:

  Didzioji teisininke nezino ,kad premjeras yra Lietuvos respublikos , o. ne koncervatoriu

 16. žinot parašė:

  Tame gyvatyne nieko naujo… Kai atėjo Nagienė- tuoj buvo suėsta… Bet žmonės parodė, kad palaiko valstiečius ir Nagienę, todėl ji dabar Seimo narė! O likusiems linkiu vienas kitam gerkles perkąsti!

 17. Modestas parašė:

  Mažeikių žmonės giliai mėšle. Iš pradžių balsavo už koliūkio pirmininką, tada už Pakso partiją. Kiti rajonai jau valosi nuo tarybinių dvasių. Kada bus Mažeikių eilė?

 18. Daiva parašė:

  Meras V. Macevičius net nespėjo viešai paskelbti 2020m. liepos mėn. sudarytos valdančiosios koalicijos programos ir praėjus keturių mėnesių laikotarpiui Tarybos posėdyje vėl paskelbiama apie naują valdančiąją daugumą – iš jos išmetami konservatoriai. Taigi, konservatorė L. Rimkienė vėl galės S.Bernotienę vadinti ,,fizruke” , ,,bankuchenų nešiotoja”, o socialdemokratus – ,,bebrais”. Buvęs konservatorius V.Sungaila opozicijoje galės dirbti su konservatorių partijos musele.
  Reikia manyti, kad kai kurie partiniai šulai suprato, kad su tokia konservatore ,kuri Tarybos posėdyje Seimo nariui viešai aiškina ,kad Europos sąjungos lėšas pasidalinsime ir be Jūsų, tai jiems nepriimtina būti valdančiojoje koalicijoje.
  Buvęs Seimo narys K. Bartkevičius II Seimo rinkimų ture ragino ( siūlė) palaikyti konservatorės L. Rimkienės kandidatūrą ir praėjus vieno mėnesio laikotarpiui ši persona ir jos vadovaujama konservatorių partija nebetinka partijai ,,Laisvė ir teisingumas” kartu būti valdančiojoje koalicijoje net ir vietos savivaldos lygmenyje.
  Kaip greitai ir blogai apie save pateikė partija ,,Laisvė ir teisingumas” Mažeikių skyrius, kuriam vadovauja buvusi ,,fizrukė” S. Bernotienė. 2O2O m. Seimo rinkimus laimėjo tik R. Žemaitaitis, todėl reikia manyti ,kad ateinančiuose savivaldos rinkimuose ,,trijų paršelių” partijos atstovų kaskart vis mažės ir mažės. Buvęs Seimo narys K. Bartkevičius mažeikiečius kvietė balsuoti už ateities politikę , gebančią susikalbėti ir dirbti kartu su visais. Tikriausiai po 2020m. LR Seimo rinkimų rezultatų pasikeitė ir partijos ,,Laisvė ir teisingumas” nario K.Bartkevičiaus nuomonė apie ateities politikę L.Rimkienę. 😊

 19. Fui parašė:

  Liudna,vaizdelis kaip ir Jerubaiciu savartyne-nesinori nei skaityti,nei ziureti,veidmainiai valdzios lovio vergai

 20. nežinantis parašė:

  Kuris iš tų labiausiai trokštą kėdės, kad taip nenurimsta?

 21. zigizmundas parašė:

  Jėzau, Jėzau, vėl tie patys įgrisę snukiai. Mažeikiuose – amžinas balaganas valdžioje. Taip žmonių nekenčiami socdemai, keikti, prakeikti funkcionieriai, niekaip negali palikti vietos prie ėdžių. Nauja – sena valdžia. Kitaip tariant, “kitas b…s, tik toje pačioje saujoje.

 22. olei parašė:

  visi taip ir kalbėjo – iki rinkimų. Paprasčiausiai didesnį viso rajono pasitikėjimą turi “valstietė”. O socdemai ir konservatoriai? Konservatoriai ir tvarkiečiai??? Tik Mažeikiuose. Galų gale, naujajai kolicijai irgi yra už ką “pasigerinti”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*