Seimas planuoja patikrinti kuro ir ryšio išlaidų reglamentus savivaldybėse

„Vyriausybės atstovams surinkus duomenis, įvertinsime išmokų teisėtumą ir teisingumą ir tuomet tobulinsime įstatymą“, – teigė Ričardas Juška. Ilonos ŠILENKOVOS (Seimo kanceliarija) nuotr.

Vyriausybės atstovų įstaiga turės per ateinantį mėnesį Seimui pateikti ataskaitą, kokiais kriterijais šalies savivaldybės nustato tarybos nariams skiriamas išmokas už kanceliarines, ryšio, transporto ir kitas išlaidas.

Įvertinęs surinktą informaciją, Seimas siūlys Vietos savivaldos ir kitų įstatymų pataisas išmokų skyrimo tvarkai skaidrinti, – teigiama Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos pranešime.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas įpareigojo Vyriausybės atstovus apskrityse išnagrinėti išmokų skyrimo reglamentus visose 60 savivaldybių.

„Aiškinamės, kaip naujojo Vietos savivaldos įstatymo normos apie atlyginimus tarybos nariams ir jų patiriamas išlaidas perkeliamos į naujus savivaldybių reglamentus. Vyriausybės atstovams surinkus duomenis, įvertinsime išmokų teisėtumą ir teisingumą ir tuomet tobulinsime įstatymą“, – sako komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Juška.

Jo vertinimu, šalies savivaldybės dar neatnaujino išlaidų kompensavimo teisinių normų pagal naująjį Vietos savivaldos įstatymą, kurį Seimas priėmė 2022 m. birželio 30 d.

Ar pagrįstai savivaldybių tarybų nariai naudoja išmokas, skiriamas kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos, viešosios informacijos rengėjų teikiamų paslaugų, tarybos nario ataskaitų gamybos ir platinimo ir kitoms reglamente numatytoms išlaidoms apmokėti, pirmasis pradėjo aiškintis visuomenininkas Andrius Tapinas, tyrimus skirtingose savivaldybėse atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Parengta pagal LR Seimo pranešimą

5 Atsakymai į “Seimas planuoja patikrinti kuro ir ryšio išlaidų reglamentus savivaldybėse”

 1. Brrr parašė:

  Rimkiene kaip erkė konservat prilipus savivaldybėj

  1. ??? parašė:

   Kokį darbą, apart tinginystę, moka dirbti Bernotienė?

 2. Klausimas parašė:

  Skundžiatės ta Rimkienė, bet kažkokiu stebuklingu būdu ji sugeba kiekvieną kadencija savivaldybėj atsirasti. Ir kas ją renka idomu?

  1. Siga parašė:

   prie Naftos “ prakalimo“ prisidėjusių, gal ir pasipelniusių, tikriausiai “ nerinko“?!

 3. Ana parašė:

  Ypač praeitos kadencijos mazeikių savivald personų išlaidas neaišku kur išeikvotas išvogtas,tokių kaip rimkienė ir visų didžiųjų savivald.specialistų -niekdirbių patikrint

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto