Šeimos tragedija: anapilin iškeliavo motina ir penkiolikmetis sūnus

Šeštadienio vakarą Mažeikiuose rasta vaistais nusinuodijusi moteris, kitos dienos rytą – su tėvu kaime gyvenęs jos penkiolikmetis sūnus. Abu paliko atsisveikinimo raštelius.
Šeimos tragedijos priežastis aiškinasi pareigūnai.


ATSISVEIKINO SU ARTIMAISIAIS
Vėlyvą šeštadienio vakarą negyvą nuomininkę rado buto savininkė – keturiasdešimtmetė moteris nuomojosi butą Sodų gatvėje.
Mažeikių policijos komisariato organizacinio poskyrio viršininkas Antanas Garalis „Santarvę“ informavo, kad psichinę negalią turinti moteris nusinuodijo vaistais.
„Santarvės“ žiniomis, moteris butą Mažeikiuose išsinuomojo ne taip seniai. Jos penkiolikmetis sūnus liko gyventi kaime su tėvu.
Sekmadienio rytą tėvas vaiką be gyvybės ženklų rado už ūkinio pastato.
„Mama vaistų privalgė, kas sūnui – kol kas neaišku. Tiriama, čia sutapimas, ar ne,“ – tyrimo nedetalizavo pareigūnas ir pridūrė, kad iš gyvenimo pasitraukusi motina paliko atsisveikinimo raštelį. Kas jame – pareigūnai neatskleidžia.
„Santarvės“ žiniomis, raštelį paliko ir su tėvu gyvenęs penkiolikmetis. Jis netrukus būtų šventęs šešioliktąjį gimtadienį.

PRIKALBINO NUSIŽUDYTI?
Pora gyveno nesusituokusi. Apie neoficialios žmonos savižudybę vyriškiui, pasikvietusi pas save, pranešė jo sesuo.
Kaimo bendruomenės pirmininkas Antanas Tenys „Santarvei“ pasakojo, kad grįžęs namo tėvas neberado sūnaus. Naktį bandę jo ieškoti, o kūną aptikę rytą už tvarto.
Pareigūnai kol kas tiria penkiolikmečio paauglio mirties priežastis. Tuo tarpu kaimo bendruomenė svarsto, kad galbūt vaiką kartu pasitraukti iš gyvenimo paskatino psichine liga sirgusi motina. Taip jie sprendžią iš rasto atsisveikinimo raštelio turinio.
Seniūnijos, kurioje gyveno šeima, socialinio darbo organizatorė Angelė Klemenienė „Santarvei“ sakė, kad nusižudžiusi moteris buvo neseniai grįžusi iš Mažeikių ligoninės psichiatrijos skyriaus.
„Manėme, kad bus kažkiek pagydyta, bet, matyt, ne… O šeima į socialinės rizikos šeimų sąrašą įtraukta nebuvo. Vyras tvarkingas, normaliai, kaip šiais laikais, uždirba, ji gaudavo neįgalumo pensiją,“ – šeimą apibūdino seniūnijos darbuotoja.

VAIKU RŪPINOSI
„Santarvės“ kalbinti pašnekovai neabejoja, kad savižudybės priežastys slypi šeimoje. Moteris norėjo pasiimti vaiką pas save ir iš tėvo prisiteisti pinigų jam išlaikyti.
„Manęs vis prašydavo pažymų apie sugyventinio darbo užmokestį. Matyt, ir butą neseniai Mažeikiuose susirado, kad teismui įrodytų, kur vaiką laikytų,“ – samprotavo sugyventinės ir vaiko netekusio vyro darbdavys A. Tenys.
Pagrindinės mokyklos direktorius Antanas Vasiliauskas „Santarvei“ sakė nesigilinęs į šeimos peripetijas, tačiau pridūrė, kad motina sūnumi rūpinosi.
„Dar prieš tris savaites skambino, teiravosi, ar vaikas neturi problemų klasėje. Kalbėjausi su mokytojais, socialine darbuotoja, tai ypatingų pasikeitimų vaiko elgesyje nebuvo. Sunku pasakyti, kas nutiko… Vaikas buvo itin drausmingas, geras, gal šiek tiek uždaresnis, lėtesnis nei kiti,“ – aštuntoką auklėtinį apibūdino mokyklos vadovas.

PADEDA PSICHOLOGAI
Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Salvinija Lukšienė apgailestauja, kad šiuo metu negalima padėti vaikams – jie atostogauja.
„Šiuo metu yra labai daug aptarinėjimų, paskalų: kas ką žino, kas ką sakė, kas ką pridėjo. Kol niekas neaišku, kalbos vaikšto ilgai ir nuobodžiai. Mokykla tam būtų sustabdžiusi kelią: informacija būtų greitai ir tinkamai pateikta. O dėl atostogų vaikus sunku surinkti,“ – apie krizinės situacijos valdymą pasakojo tarnybos vadovė.
Ši paauglio mirtis – jau antroji netektis rajone kovo mėnesį. S. Lukšienė „Santarvei“ sakė, kad mokyklų bendruomenės visada kreipiasi pagalbos į Pedagoginę psichologinę tarnybą. Dažniausiai tarnybos specialistai važiuoja į mokyklą ir kalbasi su mokiniais.
Šiuo atveju pedagogai su vaikais kalbėsis po atostogų.
„Tokios netektys paliečia ne tik vaikus, bet ir mokytojus, mokyklos administraciją. Bet kokia netektis nepraeina be pasekmių,“ – apie paauglių mirtis kalbėjo S. Lukšienė.

PAŪMĖJA LIGOS
Šiandien prasidėjo pilnatis. Policijos pareigūnai tvirtina, kad šiomis dienomis savižudybių visad padaugėja.
„Ir patys sakydavome: pilnatis – tai jau bus…“ – prasitarė Mažeikių policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.
Mažeikių psichikos sveikatos centro direktorė Jolanta Akavickienė „Santarvei“ yra sakiusi, kad per pilnatį paūmėja psichikos ligos: depresija, nerimas, šizofrenija, neurozė.
Ji neneigė, kad tokiu laikotarpiu dėl nesibaigiančio nerimo ir liūdesio žmonės dažniau ryžtasi žudytis, mąsto apie pasitraukimą iš gyvenimo.
Nuotrauka Sigito STRAZDAUSKO.: Netektys sukrečia ne tik artimuosius, bet ir bendraklasius, bendradarbius, – teigia psichologai.

NEMOKAMOS TELEFONINĖS PAGALBOS LINIJOS:
„Jaunimo linija“ – 8 800 28 888 (darbo laikas 16.00–7.00 val. kasdien, savaitgaliais – visą parą).
„Vaikų linija“ – 8 800 11 111 (darbo laikas 11.00–21.00 val. kasdien).
„Linija doverija“ – 8 800 77 277 (pagalba paaugliams ir jaunimui rusų kalba teikiama kasdien 16.00–20.00 val.).
„Vilties linija“ – 8 800 60 700 (profesionali pagalba suaugusiesiems teikiama visą parą).
„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66 366 (konsultacijos teikiamos darbo dienomis 10.00–21.00 val.).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto