Siuntos iš Anglijos į Lietuvą – 3 svarbūs momentai

Anglija – tai šalis, kurioje gyvena ne vieno geras draugas ar giminaitis, o gal net yra įsikūrę verslo partneriai. Būtent todėl siuntos tiek į šią šalį, tiek ir iš jos yra itin aktualios. Tiesa, po Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES, siuntimo tvarka šiek tiek pasikeitė, tad, natūralu, ir siuntinių siuntėjams bei gavėjams kyla kur kas daugiau klausimų. Toliau kurjeriai apžvelgia tris kertinius siuntinių iš Anglijos momentus – kainą, siuntimo laiką ir draudžiamų daiktų sąrašo subtilybes.

Siuntinio iš Anglijos kaina

Natūralu, kad daiktų kelionės kaina priklauso nuo pačios siuntos ir pristatymo būdo (skubus kainuos brangiau), galiausiai, kurjerių ar šių tarpininkų pasirinkimo. Paprasčiausias būdas sužinoti, kiek kainuos numatytų daiktų gabenimas iš Anglijos – pasinaudoti paslaugos teikėjo siuntų kainos skaičiuokle. Jei nenorite gaišti laiko lygindami skirtingų kurjerių pasiūlymus, rinkitės patikimus kurjerių tarpininkus, kurie visą informaciją atrenka už jus.

Vis dėlto, verta apsvarstyti ir dar kelis niuansus, kurie keičia kainą – gali ją sumažinti arba, priešingai, pridėti keliasdešimt eurų. Tai yra:

  • pakuotė;
  • draudimas;
  • mokesčiai.

Tinkamai supakavę daiktus, tam tikra prasme galite „sumažinti“ siuntinio įkainį. Per didelė pakuotė, netinkamai parinktos, per sunkios pakavimo medžiagos padidina siuntos kainą, šios faktinį ar tūrinį svorį. Skaičiuodami siuntinio iš Didžiosios Britanijos kainą, nepamirškite draudimo. Kai kurie rinkos profesionalai suteikia klientams papildomą privalumą šiuo klausimu – pasirūpina nemokamu siuntos draudimu iki tam tikros sumos, pavyzdžiui, 100 Eur.

Po to, kai šalis išstojo iš ES, 2021-aisiais tarp Anglijos ir ES buvo pasiektas prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas. Tačiau muitinės formalumų neišvengsite – siunčiant prekes iš Anglijos, teks pildyti papildomus dokumentus, gauti EORI kodą ir mokėti numatytą muito mokestį. Tiems, kurie apie visus niuansus nori sužinoti daugiau, verta apsilankyti pasirinkto novatoriško paslaugos teikėjo interneto svetainėje.

Siuntimo laikas

Antras daugeliui aktualus momentas – daiktų kelionės terminas. Kaip ir su bet kuriomis kitomis siuntomis į Lietuvą, galima pasirinkti skubų arba standartinį pristatymą. Iš didžiųjų miestų, tokių kaip Londonas, Mančesteris, Birmingamas, Lidsas ar Liverpulis, Lietuvą siunta gali pasiekti jau kitą dieną. Jei laikas nėra toks svarbus ir neskubate, galite rinktis standartinį (ekonominį) variantą.

Vis dėlto, turėkite omenyje, kad yra aspektai, kurie:

  1. priklauso nuo jūsų (pavyzdžiui, pasirinktas pristatymo būdas, teisingas pakavimas ir papildomos informacijos muitinei pateikimas);
  2. nepriklauso / iš dalies nepriklauso nuo jūsų (pavyzdžiui, kurjerių galimybės, gavėjo vietovė ir patikra muitinėje po to, kai siunta pasiekia Lietuvą).

Iš dalies, net ir nelabai nuo jūsų priklausantį siuntos laiką muitinėje galite šiek tiek sutrumpinti. Kaip? Pavyzdžiui, siuntinio dokumentuose nurodydami HS kodą. Kiekviena prekė yra priskiriama unikaliai kategorijai ir turi savo kodą. Jis muitinės darbuotojams leidžia greičiau atlikti su patikra ir apmokestinimu susijusius procesus.

Draudžiami daiktai

Kone svarbiausias momentas, kurį turėtų įsidėmėti kiekvienas, planuojantis siuntą iš Anglijos – maisto ir gyvulinės ar augalinės kilmės produktų siųsti negalima, tai draudžiama. Tiesa, yra kelios išlygos, taikomos juridiniams asmenims (su jomis plačiau susipažinti galite paslaugą teikiančių įmonių interneto svetainėse). Žinoma, galima įsivaizduoti, kad į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos siuntose negalima gabenti ir daugelyje kitų šalių draudžiamų siųsti daiktų. Tai alkoholis, vaistai, sprogios medžiagos, meno kūriniai, brangakmeniai, pinigai ir pan.

Nepaisant to, kad dabar siuntimas iš Anglijos į Lietuvą gali trukti kiek ilgiau, visi procesai gali būti itin sklandūs ir greiti, o siuntos kaina – prieinama ir konkurencinga. Turbūt kertinis momentas čia yra tinkamo kurjerio ar tarpininkų pasirinkimas. Dairykitės ne tik plataus pasirinkimo, gerų kainų ir pristatymo būdų, bet ir modernių įrankių, kurie leis daiktus siųsti dar patogiau.

One Reply to “Siuntos iš Anglijos į Lietuvą – 3 svarbūs momentai”

  1. Tadas parašė:

    Ačiū už patarimus. Dar pažymėčiau, kad svarbu pasirūpinti ir kokybiškomis pakavimo medžiagomis, tokiomis kaip čia: https://dezes.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto