Slaugytojų problemos judinamos aukščiausiu lygmeniu

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentė Danutė Margelienė teigė, kad slaugytojų darbo krūvis yra labai padidėjęs. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiandien – Tarptautinė slaugytojų diena. Apie ją, slaugytojų darbą ir problemas Mažeikiuose vykusioje slaugytojų konferencijoje kalbėjo Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) prezidentė, buvusi mažeikiškė Danutė Margelienė.

Susitiko su ministre

Viešnia pasidžiaugė, kad yra tokia profesija kaip slaugytojas ir priminė, kad Tarptautinė slaugytojų diena tarptautinės Raudonojo Kryžiaus organizacijos sprendimu švenčiama anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei per jos gimimo dieną. Ši moteris Krymo karo metu Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmąja slaugių kursų rengėja Anglijoje.
Praėjusių metų pabaigoje D. Margelienė dalyvavo slaugytojų susitikime su naująja sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte. Buvo pristatytos, aptartos slaugos mokslo, praktinės ir politinės problemos.
„Tai buvo labai gera derybinio proceso pradžia, buvo įsiklausyta į slaugytojų nusiskundimus – juos mes žinome, kadangi slaugytojų organizacija nuolat vykdo slaugytojų problemų monitoringą, kaupia visus duomenis“, – kalbėjo organizacijos prezidentė.

Sudaryta darbo grupė

Skaudžiu dalyku D. Margelienė pavadino tai, kad kai kuriose įstaigose tebesantys dideli darbo krūviai ir maži atlyginimai, o tai skatina slaugytojų emigraciją – ji išstumia į užsienį geriausius specialistus ne tik užsidirbti, bet daugelis slaugytojų palieka savo buvusią profesiją.
„Taip ir iškyla filosofinis klausimas – kas gi mus slaugys? Dėl to ir pradėtas tas slaugytojų derybinis procesas. Esu dėkinga, kad po daugelio metų į slaugytojas buvo atsižvelgta, kad ministrė supratingai pasižiūrėjo į slaugytojų problemas ir jau imtasi pirmųjų žingsnių“, – teigė slaugytojų organizacijos vadovė.
Metų pradžioje slaugytojų praktinėms problemoms spręsti buvo sudaryta darbo grupė, į kurią įeina ir D. Margelienė. Šiek tiek nuliūdino tai, kad šioje grupėje ji vienintelė, susijusi su slaugytojų praktinio darbo problemomis.
„Tai aš išsakiau pirmojo grupės susirinkimo metu ir man leista pasikvieti slaugos praktikos ekspertus, kurie gali atsverti tų problemų sprendimą, – teigė organizacijos prezidentė.
Susirinkime taip pat nutarta, kad bus ruošiamas svarbus dokumentas – slaugos mokslo ir praktikos vystymosi strategija.

Plačiau apie tai, kaip sprendžiamos slaugytojų problemos, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Slaugytojų problemos judinamos aukščiausiu lygmeniu”

  1. Slaugytoja parašė:

    Jau 25m. dirbu, tačiau niekas nesikeičia, keičiasi tik ministrai, pažadai lieka pažadais, atlyginimai vieni iš mažiausių, atsakomybė ir darbo krūvis vis didėja. Manau, kad ir toliau niekas nesikeis, nes šita darbuotojų grupė net negali streikuoti dėl savo teisių, ne taip, kaip mokytojai. Jie vieningi, jie ir išsikovoja sau ne tik atlyginimų pakėlimą, bet ir kitas socialines garantijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto