Specialistai pastebi: erkės šiemet aktyvesnės negu anksčiau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvoje erkių platinamomis ligomis – erkiniu encefalitu ir Laimo liga – kasmet suserga apie 3 tūkstančius žmonių.
Šiemet Mažeikių rajone kol kas dar nėra užregistruota susirgusiųjų erkiniu encefalitu, tačiau Laimo liga šiemet jau nustatyta keturiems rajono gyventojams.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai 2019–2020 metų sezoną vertina kaip išskirtinį – dėl šiltėjančio klimato pokyčių šiemet nebuvo žiemos ir erkės nemiegojo.

Ankstesniais metais pirmieji Laimo ligos, erkinio encefalito atvejai būdavo nustatomi balandį. Šiemet dėl neįprastai šilto oro erkės buvo aktyvios ir žiemą, tad ir sąlygos susirgti jų platinamomis ligomis buvo palankios beveik visus metus.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai 2019–2020 metų sezoną vertina kaip išskirtinį. Dėl šiltėjančio klimato pokyčių šiemet nebuvo žiemos, kurios metu oro temperatūra nukristų gerokai žemiau nulio ir taip išsilaikytų bent kurį laiką. Kitaip tariant, erkės šiemet nemiegojo. Tokie pokyčiai lėmė ir sergamumo sezoniškumo pasiketimus – 2019 metų gruodį erkių platinamomis ligomis susirgo 12 Lietuvos gyventojų. Anksčiau tokių atvejų pasitaikydavo, bet retai.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.
Aktualijų blokas, sveikata, gyvenimas
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*