SPORTO KALEIDOSKOPAS

FUTBOLAS
Trečiąsias Lietuvos futbolo A lygos rungtynes savaitgalį žaidė „Mažeikių“ futbolininkai. Jų varžovė išvykoje buvo galinga – praėjusių metų sidabro medalininkė Marijampolės „Sūduva“. Nors visą pirmą kėlinį ir didžiąją antrojo kėlinio dalį mažeikiškiai atsilaikė prieš varžovus, tačiau 72-ąją, 74-ąją ir paskutinę rungtynių minutėmis praleido įvarčius į savo vartus ir pralaimėjo rezultatu 0:3.

„Rezultatas neatspindi rungtynių eigos: pranašumą marijampoliečiai turėjo, tačiau ir mes neatrodėme beviltiškai, turėjome keletą progų pelnyti įvartį. Gaila, kad krito pirmasis toks keistas įvartis: Tomas Ražanauskas atliko kampinį, kamuolys atsitrenkė į grupę baudos aikštelėje buvusių žaidėjų, po to į virpstą ir įskriejo į mūsų vartus. Puolėme lyginti rezultato, bet netrukus praleidome antrąjį įvartį. Esant rezultatui 0:2 Gintas Podelis iššoko vienas prieš vieną su varžovų vartininku, tačiau nesugebėjo jo apžaisti, praleido progą, o aikštės šeimininkai to neatleido ir pelnė trečiąjį įvartį“, – trumpai rungtynes pakomentavo ekipos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Sekmadienį mažeikiškių laukia dar vienas ypač grėsmingas varžovas – šalies čempionas Panevėžio „Ekranas“, kuris šį sezoną laimėjo visas trejas rungtynes. Kadangi Mažeikių centrinio stadiono veja vis dar neatsigavo po žiemos, rungtynės vyks Gargžduose.
„Mažeikiai“, iškovoję vieną pergalę, vienas rungtynes sužaidę lygiosiomis ir vienas pralaimėję, tarp dvylikos komandų užima aštuntąją vietą.

KREPŠINIS. NKL
„Mažeikių“ krepšinio komandai nepavyko po dvejų rungtynių iškopti į Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto varžybas: ji išvykoje antrosiose rungtynėse rezultatu 77:85 (15:14; 39:32; 55:54) nusileido Kauno „Žalgiriui-Sabonio mokyklai“. Rezultatyviausiai mūsų ekipoje žaidė Marius Gužauskas ir Modestas Šidlauskas, pelnę po 14 taškų, 12 taškų – Brajano Harrisono sąskaitoje.
Pasak komandos trenerių, sunku laimėti, kai iš 26 mestų tritaškių metimų pataikyti tik keturi, be to, jaunieji kauniečiai aktyviai žaidė puolime, kai tuo tarpu mūsiškiams trūko ugnelės. Tai parodo ir baudų metimai: kauniečiai metė 32 baudas, tuo tarpu mažeikiškiai – tik vienuolika.
Lemiamos rungtynės bus žaidžiamos rytoj aštuonioliktą valandą „Ventos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje. Šios poros nugalėtojas pirmosiose finalo ketverto varžybose rungsis su Klaipėdos „Nafta-Universitetu“, kuris kiek netikėtai išeliminavo antroje vietoje buvusią „KK Radviliškio“ komandą. Jau aišku, kad kitoje ketverto poroje rungsis Pasvalio „Pieno žvaigždės“ su Pakruojo „Meresta“.

KREPŠINIS. RAJONO ČEMPIONATAS
Sekmadienį paaiškėjo rajono krepšinio čempionato nugalėtojas. Juo tapo „Kvistijos“ komanda, kuri ir antrosiose rungtynėse po itin atkaklios kovos (po trečiojo kėlinio nugalėtojai atsiliko dešimties taškų skirtumu) rezultatu 88:80 nugalėjo „Translandiją“. Pastarosios neišgelbėjo rezultatyvus Manto Karbauskio (34 taškai) ir Andriaus Semionovo (20 taškų) žaidimas. Nugalėtojams 22 taškus pelnė Remigijus Viskontas, 16 – Gedas Kundrotas.
„Kvistija“ rajono krepšinio A lygos nugalėtoja tapo po pertraukos – dvejus metus iš eilės ji pasidabino tik bronzos apdovanojimais, iki tol trejus metus buvo rajono čempionė. „Translandijos“ ekipa taip pat demonstruoja stabilumą – pernai ji laimėjo sidabrą, užpernai – aukso medalius.
Bronzos medalių likimas paaiškėjo po trejų rungtynių: nors pirmosiose „Lukoil“ krepšininkai pralaimėjo, tačiau tiek šeštadienį, tiek sekmadienį jie rezultatais 86:67 ir 92:87 įveikė „LSDP“ ir pirmenybėse užėmė trečiąją vietą.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Po dvejų metų pertraukos rajono čempione vėl tapo „Kvistija“.