Startavo šiųmetinis pasėlių deklaravimas

Jeigu žmogus ne pirmą kartą deklaruoja pasėlius, jam tereikia išsimatuoti laukus – kad žinotum, kur ir ką pasėjai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį prasidėjo šių metų pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas. Kaip ir ankstesniais metais, seniūnijose ir Žemės ūkio skyriuje priimamos paraiškas dėl tiesioginių išmokų gavimo.

Už vėlavimą – sankcijos 

Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė informavo, kad deklaravimas truks iki birželio 15 d. 
Pavėluotai pateiktos paraiškos bus priimamos iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.
Pavėluotai paraiškos bus priimamos tik tais atvejais, kai vėlavimas nepriklauso nuo pareiškėjo valios (pavyzdžiui, pareiškėjo mirtis, ilgalaikis profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai, ir pan.).
Pareiškėjai, turintys galimybes naudotis elektronine bankininkyste, kaip ir pernai, paraiškas gali pateikti savarankiškai, jungdamiesi prie VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro  administruojamos Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.

Vienoje paraiškoje – keli prašymai 

Kaip ir ankstesniais metais, pasėlių deklaravimo laikotarpiu pareiškėjai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti ne tik paramos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, bet ir už mėsinius galvijus ir mėsines avis, papildomų nacionalinių išmokų už ėriavedes (jeigu jų nurodoma daugiau kaip dvylika) ir paramos už plotus pagal Kaimo plėtros programos priemones. 
V. Šimkienė pabrėžė, kad parama bus skiriama tokiu atveju, jeigu gyvuliai valdoje bus išlaikyti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 1 d., o registruoti bandomis – iki atitinkamų metų liepos 1 d. Taip pat jie turi būti registruoti Ūkinių gyvulių registre.

Būtina pateikti žemės valdymo dokumentus

Specialistės teigimu, šiemet didelių pakeitimų teikiant paraiškas nėra. Jeigu žmogus ne pirmą kartą deklaruoja pasėlius, jam tereikia išsimatuoti laukus – kad žinotum, kur ir ką pasėjai. Dokumentus, planus reikia atsinešti tik tiems, kurie deklaracijas pildo pirmą kartą. 
„Didžiausia naujovė ta, kad tie, kurie deklaruoja pasėlius nuomojamoje iš valstybės žemėje, visais atvejais privalo pateikti tos žemės naudojimo ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentą“, – pabrėžė V. Šimkienė.
Į išmokas gali pretenduoti pareiškėjai, žolinės produkcijos pardavę už ne mažiau kaip 250 litų hektarui. Anksčiau tokia parama būdavo skiriama tik įregistravusiesiems ūkininko ūkį, šiemet ūkis turi būti registruotas ir Pašarų ūkio registre.
Specialistė priminė, kad žolės produkcija yra presuotas šienas, šienainis, silosas, žolės miltai ir jų granulės, žolės granulės kurui.

Išmokos gali būti mažinamos

Kaip ir pernai, didelis dėmesys bus skiriamas geros agrarinės aplinkosauginės būklės reikalavimų  laikymuisi. 
Vienam hektarui pievų ir ganyklų, už kurį prašoma tiesioginių išmokų, tenkantis ūkinių gyvūnų skaičius turi sudaryti 0,2 sutartinio gyvulio (nuo 2014 m. – 0,3 sutartinio gyvulio). Pavyzdžiui, karvė, arklys „dengia“ penkis, veršis – 3,5 hektaro.
Gyvulių nereikia turėti, jei pievos ir ganyklos neužima daugiau kaip 20 proc. visų tiesioginėms išmokoms deklaruotų ir tinkamų paramai naudmenų. Tokiu atveju išmoka bus mokama visa.
Jeigu gyvulių ir ariamos žemės bus, bet mažiau, išmokos bus koreguojamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto