Svečiai iš visos Lietuvos Mažeikiuose sėmėsi patirties

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

[nggallery id=418 template=caption]Mažeikiuose ketvirtadienį lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir įvairių šalies savivaldybių atstovai, su kuriais vietos valdžia dalijosi gerąja patirtimi įgyvendinant Europos Sąjungos remiamus projektus.

Parodė Laisvės gatvę

Susitikime dalyvavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) direktorius Skirmantas Skrinskas, direkcijos Vietinių kelių skyriaus vedėjas Stanislovas Stančikas, Ministro Pirmininko patarėjas Darius Jarmantavičius, LAKD darbuotojai, atsakingi už Marijampolės, Alytaus, Tauragės, Klaipėdos, Kauno, Anykščių ir Utenos kelius, taip pat svečiai iš Vilkaviškio, Kretingos ir Pakruojo savivaldybių bei Laisvės gatvės renovacijos pagrindinio rangovo „Žemaitijos kelių“ generalinis direktorius Albertas Stukas ir Mažeikių savivaldybės atstovai.
„Mažeikiai sublizgėjo Laisvės gatve. Iš Vilniaus matome situaciją, todėl buvo sukviesti svečiai pasisemti patirties, kaip galėtume papuošti gatves kituose Lietuvos miestuose“, – sakė LAKD direktorius Stanislovas Stančikas.
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa trumpai pristatė Laisvės gatvės renovacijos projektą bei jo eigą. Specialistas teigė, kad pėsčiųjų takų bei važiuojamosios dalies pločiai įvairiose gatvės vietose buvo skirtingi, gatvė buvo chaotiška, joje trūko tualeto, pakankamo apšvietimo bei šviesoforų, ji nebuvo pritaikyta neįgaliesiems bei dviratininkams,
Įgyvendinant daugiau nei 12,5 mln. litų vertės projektą, gatvėje buvo likviduotos minėtos problemos, pastatyti 245 kelio ženklai, 8 reguliuojamos sankryžos, sutvarkyta danga bei inžineriniai tinklai.

Statys pėsčiųjų tiltą

Susitikimo metu Mažeikių rajono savivaldybės atstovai akcentavo itin opią Mažeikių geležinkelio problemą.
Savivaldybės meras Antanas Tenys svečiams pasakojo, kad problema kyla dėl naftos perdirbimo gamyklos, kuri per miestą pergabena apie 6–7 milijonus tonų naftos produktų per metus, todėl dėl uždarytų pervažų dažni eismo trukdžiai.
„Buvo bandoma kalbėti, kad piko valandomis traukinių eismas būtų kitaip reguliuojamas, tačiau yra griežtos sutartys, todėl grafiko suderinti nepavyko“, – kalbėjo meras, pridūręs, kad dėl pėsčiųjų saugumo geležinkelis aptvertas tvora, tačiau problema vis tiek nebuvo išspręsta.
Savivaldybės vadovas minėjo, kad LAKD pagalba buvo rasta lėšų, todėl jau dabar projektuojamas pėsčiųjų tiltas virš geležinkelio siekiant sujungti abi miesto dalis.
S. Skrinskas akcentavo, kad tokia situacija ne tik Mažeikiuose – su tuo susiduria ir Plungės, Lentvario bei kitų miestų gyventojai. Jis pareiškė tikintis, kad padidinus lėšų apimtis kitu finansavimo laikotarpiu arba iš vietinių lėšų būtų galima išsirinkti penkias prioritetines vietas Lietuvoje ir bandyti ten spręsti pervažų problemas.

Trūksta finansavimo

Savivaldybės posėdžiuose jau buvo minėta, kad Laisvės gatvės renovacijos projektas yra vertinamas kaip vienas geriausiai atliktų Lietuvoje.
LAKD vadovas S. Skrinskas sakė, kad, būdamas Mažeikiuose, jaučiasi kaip užsienyje, kad Mažeikiai sutvarkyta centrine gatve reprezentuoja Lietuvą ir kitoms savivaldybėms yra ko pasimokyti. Darbai Mažeikiuose atlikti itin profesionaliai.
Vadovas pripažino, kad yra ir problemų – visų pirmiausia reikėtų sutvarkyti kelią iš Mažeikių į Latviją (Ežerės link – R. S.), tačiau tam trūksta lėšų.
Lėšų trūksta viskam, esą šiuo metu oficialiai rajoniniams keliams skiriama tik apie penktadalis lėšų, skirtų tvarkyti Lietuvos keliams. Jo manymu, nereikėtų skolintis, o didinti biudžeto finansavimą tiek valstybinių, tiek vietinių jungčių tvarkymui.

Kloja asfaltą

A. Tenys pastebėjo, kad gyventojų atsiliepimų apie sutvarkytą Laisvės gatvę buvo įvairiausių: kai kurie teigė, kad gatvė buvo net sudarkyta. Tačiau kai išgirstama specialistų, žmonių, mačiusių visą Lietuvą, teigiama nuomonė, tai yra maloni žinia.
Meras pridūrė, kad nežadama apsiriboti Laisvės gatve – artimiausiu metu planuojama tvarkyti Respublikos gatvę, taip pat dalį autobusų stoties, Naftininkų gatvės dalį nuo Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios iki Gamyklos ir nuo Gamyklos gatvės iki Ventos gatvės sankryžos. Jau klojama asfalto danga Žagarėlės gatvėje, greitai prasidės projektai Jautakių, Varduvos ir Ukrinų gatvėse.
Meras džiugių žinių turi ir kaimų gyventojams – bus asfaltuojami keliai į Plinkšes, taip pat asfalto danga baigiamas užkloti kelias iki Leckavos.

7 Atsakymai į “Svečiai iš visos Lietuvos Mažeikiuose sėmėsi patirties”

 1. Andrens parašė:

  O ka ten rodyt? Geriau parodykit skuodo gatve.

 2. galėjo parašė:

  vyrai nuvažiuot į Vokietija patirties pasisemt. O grįžus į Mažeikius. Tada, įdomu, kokia būtų jų nuomonė.

 3. skeptikas parašė:

  šimtui metrų ištratinta virš milijono litų, pervažos sukrito per pirmą žiemą, „kalnelis“ prie Račkausko gimnazijos nepasiteisino ir buvo sulygintas, suoliukai atrodo kaip pastatyti prieš dešimt metų, o kai kurie „kabo“ per pusę trinkelės, žolynai „išderkliavoti“ kyšančia juoda plėve ir snarglį primenančiais lopais, automobilių parkavimui palikta per mažai vietos, trinkelės sumestos nesilaikant vientiso piešinio, darbai atlikti atmestinai. Galiu tęsti ir toliau. Tokia nesąmone gali pasigirti tik Mažeikių raudonieji. Normalios valstybės kelio ženklus mažina, o pas mus atbulai. Keli asilai atvažiavo, sočiai pavalgė ir jiems patiko. Tik neaišku, kas?

 4. Kvaila gatve parašė:

  o ka cia bepridurt.
  Kas tokia ir suprojektavo?

 5. Puskinas parašė:

  Daiva, o kaip sekas nagrineti del abonentinio mokescio pakelimo dujoms?

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Beveik 1,2 km. ilgio Laisvės gatvės renovacijos projeko vertė 12 milijonų 800 tūkstančių litų. Tokio ilgio gatvės atkarpoje , asmenims, besirūpinantiems mūsų gyvenimo aplinkos gerinimu, pavyko rasti vietos pasodinti virš 900 krūmų bei įrengti 91 šviesforo galvutę , o tam, kad avaringumas būtų mažesnis gatvę susiaurino 0,5 metro.
  Galima manyti, jog šiandieninai svečiai iš visos Lietuvos patirties mūsų mieste sėmėsi pačiu laiku, nes šį penktadienį ,t.y. Savivaldybės tarybos nariai tvirtins Mažeikių rajono savivaldybės ilgalaikį ir strateginį plėtros planą 2014–2020m.o šiame plėtros priemonių plane numatyta išnagrinėti galimybes pėsčiųjų gatvės įrengimui Laisvės g., nukreipiant autotransporto srautus aplinkinėmis gatvėmis ir sustiprinant miesto centro visuomeninę ir socialinę funkcijas.

 7. Komentatorius parašė:

  Tai gal bent šviesoforus atvažiavus svečiams tinkamai sureguliavot?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto